Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Yani al benden de o kadar. Mesela açken daha iyiyim. Şaka gibi ama yemek yiyince fenalık basıyor. Yoruluyorum sırtım ağrıyor ama yatınca da ağrıyor bir süre sonra. Bu arada sağ böbrek ağrısı yaygın görülürmüş gebelikte. Sebebi nadiren böbrek büyümesi olsa da genellikle rahmin sağ böbreğe yaptığı baskı olurmuş. Benim de devamlı ağrıdığı için bakmıştım.
Ayy böbrek değildir umarım ya, hani fizyolojik bi ağrı doğumdan sonra geçer kendiliğinden ama çok uğraştıracak bi durum yaşamayız umarım

kız biz horlayışımdan yatakları ayırdık sabahları buluşuyoruz artık dkfjgkdj aşkımıza meyve yapalım dedik ev arkadaşı olduk ağaç kuruyacak :KK70:
Ahahahahhaha bizimki de yakında dönmelerim yüzünden ayıracak çok az kaldı hissediyorum 😂😂

Ayy böbrek değildir umarım ya, hani fizyolojik bi ağrı doğumdan sonra geçer kendiliğinden ama çok uğraştıracak bi durum yaşamayız umarım
İnşallah canım evet genellikle doğumdan sonra geçiyormuş. Ya içimizde bir canlı hızla büyüyor, ağırlaşıyor, uzuyor, güçleniyor. Böyle düşününce bir yerlere baskı yapıp ağrıtması çok şaşırtıcı olmamalı aslında. Ama yine de ilk olduğundan mıdır nedir vücudumuz çok yadırgıyor ve ağrıyla tepki veriyor her şeye 😂

zaman gelsin magnezyum tavsiyesi önerileri :KK70:
Ben hamilelikten önce Magnorm da kullanmıştım Magnesit ve Magnezinc de üçünün de faydasını görüyorum. Şimdi doktor magneral vermiş ama bu sanki ishal yaptı ya da denk geldi bana öyle geldi bilemiyorum ama kullanamicam. OceanMag almayı düşünüyorum. Ya da eve gidince bi bakayım Magnezinc falan varsa o da olabilir. Onda çinko da var hem.

Dün başka topiclerde gezindim kızlar bu gebelik ağrılarıyla ilgili daha önce ne yazılmış ne konuşulmuş falan diye. Hemen hemen herkes yaşadıklarımızın benzerlerini yaşamış. Ama 28 haftadan sonra daha iyi hissettim diyenler de olmuş. Bu 24-28 arası da üçüncü trimestere alışmak oluyor galiba o nedenle de bir anda ağrılarımız artmış olabilir belki birkaç hafta içinde organların yer değiştirme süreci tamamlanıp vücudumuz daha adapte olur bu duruma 🥲 Yani inşallah 🙏 😂

Bir de bebek gelişiminin ileride olması o bebeğin daha hızlı büyüdüğü daha erken doğacağı anlamına gelmezmiş. Organ gelişimi her zaman adet tarihimize göre hesaplanırmış. Haftası ileride olan bebek sadece daha kilolu bebek demek oluyormuş. Yani doğduktan sonra bebek diyelim 6 aylıkken kilosu 8 ay ile uyumlu diye bu bebek 8 aylık demiyorsak anne karnında da aynıymış. Bende biraz bu gelişim muhabbetinden erken doğum korkusu vardı da aydınlandım kendi kendime 🤣🤣

Babyjem tummy ilk yatağım olanı aldım juno'nun aynısı gibi görünüyor.
Ana kucağı da aldım çok sanki birbirlerinin yerini dolduran şeyler değiller ama emin değilim 😅 Mamma aldım.
Park yatak da Elele Madre geldi bana. Güzel duruyor açtım kurdum
Eşimde bugün istanbula gidiyor iş için elele mağazasına girecek bakıcak bi, ana kucağıda vardı orda onada bakacaktı, bazıları elektrikli değilde manuel olsa daha iyi diyor, sizin manuel sanırom kendi sallanıyor bebek

Eşimde bugün istanbula gidiyor iş için elele mağazasına girecek bakıcak bi, ana kucağıda vardı orda onada bakacaktı, bazıları elektrikli değilde manuel olsa daha iyi diyor, sizin manuel sanırom kendi sallanıyor bebek
Evet manuel benimki. Elektrikli olanı sevmeyen bebek çok var diye okudum hep, bebek genelde aşağı yukarı hareketi severmiş elektrikliler sağa sola hareket ettiği için ben elektrikli olandan almadım.

Evet manuel benimki. Elektrikli olanı sevmeyen bebek çok var diye okudum hep, bebek genelde aşağı yukarı hareketi severmiş elektrikliler sağa sola hareket ettiği için ben elektrikli olandan almadım.
Evet birde sallanmaya alışmasın diyede iyi bir şey diye düşünüyorum, şu ana kadar tek aldığım şey bebek arabası 😄 aklımda bir sürü çelişki var o mu iyi bu mu gereksiz derken

Evet birde sallanmaya alışmasın diyede iyi bir şey diye düşünüyorum, şu ana kadar tek aldığım şey bebek arabası 😄 aklımda bir sürü çelişki var o mu iyi bu mu gereksiz derken
Dün 2 çocuklu bi tanıdığım şok oldu elektrikli almadığıma. Nasıl yani sevmiyomuş çocuklar falan dedi 😅 çocuktan çocuğa değişen şeyler olduğu için herkes farklı bi şey diyor valla kafa karışıklığı o kadar normal ki

Dün 2 çocuklu bi tanıdığım şok oldu elektrikli almadığıma. Nasıl yani sevmiyomuş çocuklar falan dedi 😅 çocuktan çocuğa değişen şeyler olduğu için herkes farklı bi şey diyor valla kafa karışıklığı o kadar normal ki
Evet öyle sevmeyen bebekte çok, alıp kullanamayanlar, şans birazda sanırım 😄 bende diyorum doğunca bi mağazada koyarız üstüne duruyor mu denemiş oluruz 😅

Günaydın güzel anneler 💓 çatlak problemi yaşayan var mı ? Dün akşam sağ mememin altında kırmızı çatlaklar oluştuğunu fark ettim çok canım sıkıldı 😞 Bioderma atoderm oil kullanıyorum var mı önerebileceğiniz farklı bir ürün?
Ben zeytinyağı sürüyorum canım sabah akşam ve duş sonraları . Göbek ve sırt bölgeme sürüyorum . Bacaklarım da önceden çatlak vardı ve beni rahatsız etmiyor ondan bacağa kullanmıyorum.

Ben de o multivitamini kullanıyorum. Doktor sıralamayı resmen şöyle yaptı vitaminlerde çakışma olmaması için. Sabah mecbur aç karnıma tiroit ama içmeyen demir alabilir. Kahvaltı sonrası multivitamin ve d vit. Yatmadan magnezyum. Demir ilacı içtiğim için magnezyumu kabızlığı önler cinsinden olanı verdi
Kullandığınız magnezyum ilacının ismini söyler misiniz?
Ben de tiroid ilacı kullanıyorum zaten yıllardır. Şimdi hem demir (Feramat) hem de magnezyum ilacı (Efermag suda eriyen bir hap) kullanmaya başladım. Bir de 1 gün arayla Ocean Mummy kullanıyorum. Ama şu şişkinlik ve kabızlık çok sıkıntılı.:cry:

IMG20240902113448.jpg

Kolumda bi şey çıktı ya, şu hastaneden korkuyorum zaten bi şey kaparım diye geldiğim gibi niye kabardım ki :KK43:

Kullandığınız magnezyum ilacının ismini söyler misiniz?
Ben de tiroid ilacı kullanıyorum zaten yıllardır. Şimdi hem demir (Feramat) hem de magnezyum ilacı (Efermag suda eriyen bir hap) kullanmaya başladım. Bir de 1 gün arayla Ocean Mummy kullanıyorum. Ama şu şişkinlik ve kabızlık çok sıkıntılı.:cry:
ay o kabızlığın Allah belasını versin. hayır başlarda tecrübesizdim diyen de kimse olmadı. ilaçlardan kaynaklı başlarda kabızlık yaşadım mahvettim o bölgemi nasıl acı çekiyordum 40 dk lavaboda cebelleştiğimi biliyorum. şimdi iyiyim ama magnezyumun marifetimi bilmiyorum ama o bölgede hasar kaldığı için hala rahat değilim doğum sonrası ameliyat düşünüyorum. magnorm kullanıyorum ben kayısı yiyorum kabızlık yok artık. ama keşke başlarda biri deseydi de ta o zmandan bunları kullanıp önlemimi alsaydım

X