Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
ah canım gerçekten öyle bel ağrısı berbat bir şey bakma ben iyiyim ama asla iş yapmıyorum . en ufak bir evi toparlıyım başlıyor hemen . dediğin roll-onu bende aylarca kullandım . gerçekten süper birşey . internetten baktığımda hamilelere önerilmemektedir diye okuyunca bıraktım kullanmayı ama doktor verdiyse vardır bir bildiği
Prospektüsünde doktorunuzun önerisiyle kullanınız yazıyor. Adam da durumu bilerek yazdı yani 🙁 Kendi doktoruma da yazıp sormadım valla o can havliyle. Bebişe inşallah etkisi olmuyordur ya ne diyeyim dayanılacak gibi değil şu aralar, uyku uyumak imkansız mesela sürmezsem. Oturduğum yerde uyumam gerekiyor otobüste gider gibi ☹️
Yaaa geçmiş olsun kuzum. Bel ağrısı başlayacak diyordu bu ay uygulamada. Seninki şiddetli baya sanırım 🙏🏼 Allah şifa versin inşallah.
Edacım bence bu o tip bir bel ağrısı değil ya sadece yatınca bacağımı düz uzatınca ağrıyor. Otururken ayaktayken iyi çok şükür ki. Ters bir hareketle ya da zorlayarak bir şey mi yaptım anlamadım. Ama kas ağrısına ya da böyle siyatik ağrılarına benziyor. 7/24 ağrımaması çok büyük nimet tabi ama bu da bir yerde bitmeli yani zor böyle 🥺 Amin inşallah canım 🙏

hastane çantası hazırlama için öneri canlar ❤🌈🙏🏼

cok fazla esya koymus sanki hastanede oluyor bazi seyler, kundak, ortu gibi seyleri orasi veriyor zaten. ben soyle hazirlamstim hastanenin onerisiyle:
bana demislerdi ki her bir bebek kiyafetini icinde sapkasi zibini alt ust takimi agzi kapanan buzdolabi posetleri oluyor onlara koy ustune yaz kiyafet diye. Bazen hemsirelerde giydirebiliyor bilsinler demislerdi ben 3gun kaldim hastanede.
6 tane o sekilde poset hazirladim agzi kapakli ve ustune yazdim.
2 bebek hirkasi
0 size yenidogan bez aldim. 3 kilo 300 ge dogdu oglum ama 1 beden bezler bile buyuk geliyor o durumda hep sizdiriyor.
emzik
bir kac tane muslin bez
1 bebek havlusu (hastanede yikiyorlar burda cikmadan)
pamuk
islak mendil
pisik kremi

kendim icin:
depend hazir kulotlar
gogus pedi ve gogus ucu kremi
havlu- koyu renk iki tane
dis fircasi macunu
sac tokasi
terlik(tuvalet banyo terligi)
2 emzirme sutyeni ve atleti
2 gecelik onu dugmeli acilanlardan emzirmek icin
bir kac tane corap
tarak
bir tane yedek genis bir tisort uzun
el ve dudak kremi
sarj aleti
hastaneden cikarken giymek icin rahat bol kiyafet - hamile tayti ve bol uzun kazak

Yani kuscak etcek herhalde ama 5 tane iç zıbın da ne bileyim püü
Bir günde tüm bunları tüketebiliyorsa kalan günlerde bizim vay halimize yani. O kadar çorap ağız silme mendili falan bence de gereksiz. Hastaneden tamamlanır eksikler daha olmadı babası gider alır gelir bir yerden eksik kalırsa ya. Ülkeyi mi terk ediyoruz o kadar valizle. Zaten canım yanıyor şu sıralar doğumum gelse cüzdanı alır giderim öyle bir bıkkınlık 😂

Ingilizce ama yine de eklemek istedim bizim dogum hastanesinub bizden istedigi liste bu:

Hospital Stay Bag​

For Mother

• Fresh pyjamas/nightdress for every day
  • Dark underwear (Full Briefs)
  • Maternity pads
  • Nursing bras x2
  • Breast pads
  • Wash bag with toiletries
  • Large, dark-coloured bath towel
  • Loose-fitting clothes for going home

For Baby​

• Babygros or sleep suits x6
  • Vests x6
  • Baby hat x2
  • Cardigan x2
  • Nappies x15
  • Cotton wool pads x1 pack or water wipes
  • Muslin cloths x1 pack
  • Outfit for going home

Ingilizce ama yine de eklemek istedim bizim dogum hastanesinub bizden istedigi liste bu:

Hospital Stay Bag​

For Mother

• Fresh pyjamas/nightdress for every day
  • Dark underwear (Full Briefs)
  • Maternity pads
  • Nursing bras x2
  • Breast pads
  • Wash bag with toiletries
  • Large, dark-coloured bath towel
  • Loose-fitting clothes for going home

For Baby​

• Babygros or sleep suits x6
  • Vests x6
  • Baby hat x2
  • Cardigan x2
  • Nappies x15
  • Cotton wool pads x1 pack or water wipes
  • Muslin cloths x1 pack
  • Outfit for going home
Ay bunlar da çok sanki yaa 6şar tane uyku tulumu yelek falan. Şahsen 6 tane yelek almayı bile düşünmüyorum toplamda 😂

kaka bulasiyor kusuyorlar birde. ama soyle bebek bezini 0 beden alirsan kaka sizdirmaz kirlenmez pek o zaman yine de ben 3 gun kaldim hastanede esim yedek bile getirdi yetmedi.
kabin boyu valizi doldurmustum :)
Üç gün kalmak prosedür mü? Arkadaşlarım 24 saat sürmeden taburcu oldular genelde burada 🧐

evet canim normal dogum 3 sezaryan 5 gun mecburi kalis. ben 3 gun kaldim sezaryanden sonra o donem pandemiydi erken cikardilar bir de enfeksiyon falan olusmamisti
Belki öyleyse gerekiyordur her şeyden çok çok ama buralar için fazla bence sanki. Burada normal doğumda 1 gün sezaryende 2 günde taburcu ediyorlar genelde ya annede bebekte herhangi bir sağlık sorunu olmazsa.

Üç gün kalmak prosedür mü? Arkadaşlarım 24 saat sürmeden taburcu oldular genelde burada 🧐
hem masrafli oluyor hastane icin hem de sanirim tr de anne ve bebek ilk bakim ve kontroler dogum paketi icinde ucretsiz degil. burda kalıyorsun en az 3 gun ama o 3 gun içinde bebeğin tum kontrolleri yapılıyor doktorlar geliyor tek tek topuk kanı işitme ve görme testleri emzirme eğitimi bebeğin ilk banyosu ilk ortopedik kontrol hersey içinde.
anne içinde tüm kontroller kan testleri ilk banyo ilk buyuk tuvaletin hepsini tamamlayıp cıkısını veriyorlar.
o süre içinde anneye tam bir beslenme uygulanıyor bebeğe de emzirmek istemiyorsan mama desteği

X