Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Belim çok kötü kızlar ya daha doğrusu kalçam mı desem ☹️ Doktorun verdiği jel müthiş tesirli. Onu sürünce ağrı kesiliyor uyuyorum ama sabah 6 gibi etkisi geçiyor galiba acıyla uyanıyorum geri. Tekrardan sürüyorum yatmaya çalışıyorum falan. Ama bu böyle nereye kadar ☹️ Bebeğe de etkisi ne bilmiyorum güvenli dese de doktor ☹️ Valla tatil diye tutturduk da bir gram keyif alamıyoruz yani benim bu hallerden 🥺 Dönüşte ortopediye gidicem bi 😩
Çok geçmiş olsun 🙏 D vit kullanıyor muydun? Benim de bel, kuyruk sokumu ağrılarım oluyordu o dönem ilaçlara ara vermiştim. D vit kullanmaya başladıktan sonra baya hafifledi. Eğer d vit yetmese magnezyum de başlayacaktık ama gerek kalmadı. Onun yerine her gün bir tane maden suyu içmeye çalışıyorum. Bir de sert düz yerde yatmak iyi geldi bana.

orda bazi hastaneler 24 saatte cikariyorlar evet sanirim cok masrafli oluyot hastane icin bu da bir etken
Dünya kadar da para alıyorlar Allah aşkına şu hastaneler masraf dediklerinde ölüyorum. Ama zaten kimse de hastanede kalmaya meraklı değil ya. Benim babam ameliyat oldu bundan iki sene önce, basit bir ameliyattı tek gece yattı taburcu edildi. O esnada hastane mikrobu bulaşmış enfeksiyondan 20 gün yattı toplamda 2 ay yüzlerce antibiyotik falan kullanarak düzeldi. Allah korusun da enfeksiyon zaten çok korkutucu hem anne hem bebek için. Bir an önce kurtulmak en iyisi hastanelerden sanki.

Belki öyleyse gerekiyordur her şeyden çok çok ama buralar için fazla bence sanki. Burada normal doğumda 1 gün sezaryende 2 günde taburcu ediyorlar genelde ya annede bebekte herhangi bir sağlık sorunu olmazsa.
evet biliyorum arkadaslarımdan erkenden cıkıyorlar ama sonrasında kontrole goturuyorlar bebeklerini. burda tüm kontroller yapıldıktan sonra cıkıs belgesi veriypr hastane.

hem masrafli oluyor hastane icin hem de sanirim tr de anne ve bebek ilk bakim ve kontroler dogum paketi icinde ucretsiz degil. burda kalıyorsun en az 3 gun ama o 3 gun içinde bebeğin tum kontrolleri yapılıyor doktorlar geliyor tek tek topuk kanı işitme ve görme testleri emzirme eğitimi bebeğin ilk banyosu ilk ortopedik kontrol hersey içinde.
anne içinde tüm kontroller kan testleri ilk banyo ilk buyuk tuvaletin hepsini tamamlayıp cıkısını veriyorlar.
o süre içinde anneye tam bir beslenme uygulanıyor bebeğe de emzirmek istemiyorsan mama desteği
Bizim doğum paketinde dahildi canım ama her paketin kapsamı aynı mı bilmiyorum. Bebeğin ilk muayeneleri, topuk kanları, işitme testi, ortopedik testleri vs hepsi yazıyordu pakette. Anne bakımı da dahil diye biliyorum.
Banyoyu daha önce de konuşmuştuk biliyorsun göbek bağı düşmeden yıkanmaz muhabbeti 😂

Dünya kadar da para alıyorlar Allah aşkına şu hastaneler masraf dediklerinde ölüyorum. Ama zaten kimse de hastanede kalmaya meraklı değil ya. Benim babam ameliyat oldu bundan iki sene önce, basit bir ameliyattı tek gece yattı taburcu edildi. O esnada hastane mikrobu bulaşmış enfeksiyondan 20 gün yattı toplamda 2 ay yüzlerce antibiyotik falan kullanarak düzeldi. Allah korusun da enfeksiyon zaten çok korkutucu hem anne hem bebek için. Bir an önce kurtulmak en iyisi hastanelerden sanki.
yani evet haklısın ama burda tam teşekküllü dogum hastanesinde doğum yapıyoruz aslında soyle iyi oluyor hem hamile ve bebek baska hasta yok o iyi bir de gerçekten ilk 3 gün cok ihtiyacın oluypr emzirme yardımına hele sezaryansen bakıma ihtiyacın oluyor cocukta allah korusun bir sorun olabilir doktorların tek tek bakıp rapor vermesi iyi oluyor. sarilik gelisecek mi bakiyorlar. icin rahat ediyor ciktiginda

evet biliyorum arkadaslarımdan erkenden cıkıyorlar ama sonrasında kontrole goturuyorlar bebeklerini. burda tüm kontroller yapıldıktan sonra cıkıs belgesi veriypr hastane.
Hııı evet anladım. Doğru biz 3. gün 7. Gün falan diye tekrar tekrar götürcez. Sarılık falan durumuna göre tedavi uygulayacaklar belki. Hepsi için tekrar gidecez 😒

Bizim doğum paketinde dahildi canım ama her paketin kapsamı aynı mı bilmiyorum. Bebeğin ilk muayeneleri, topuk kanları, işitme testi, ortopedik testleri vs hepsi yazıyordu pakette. Anne bakımı da dahil diye biliyorum.
Banyoyu daha önce de konuşmuştuk biliyorsun göbek bağı düşmeden yıkanmaz muhabbeti 😂
cok iyi dogum paketine dahilse bunlar

Hııı evet anladım. Doğru biz 3. gün 7. Gün falan diye tekrar tekrar götürcez. Sarılık falan durumuna göre tedavi uygulayacaklar belki. Hepsi için tekrar gidecez 😒
ayni prosedurmus aslinda sadece burda bastan yapiliyor bir daha bebegi evden cikarmana gerek kalmiyor onlar eve geliyorlar ilk 1 ay belirli araliklarla ev ziyareti oluyor.. Tr de sen goturuyorsun ayni sey ihtiyac oluyor baya yardima ve doktora o siralar

yani evet haklısın ama burda tam teşekküllü dogum hastanesinde doğum yapıyoruz aslında soyle iyi oluyor hem hamile ve bebek baska hasta yok o iyi bir de gerçekten ilk 3 gün cok ihtiyacın oluypr emzirme yardımına hele sezaryansen bakıma ihtiyacın oluyor cocukta allah korusun bir sorun olabilir doktorların tek tek bakıp rapor vermesi iyi oluyor. sarilik gelisecek mi bakiyorlar. icin rahat ediyor ciktiginda
Canım doğum hastanesi çok güzel bir uygulamaymış zaten ama TR’de öyle bir kavram yok. Mesela kadın doğum ve çocuk hastanesi var şehir hastanesi bünyesinde ama full enfeksiyonlu çocuklar da gelebilir yani. Onun dışında bizim gittiğimiz özel hastanelerde zaten tüm bölümler var. Acilden tut da aklına gelecek tüm poliklinikler. Dolayısıyla enfeksiyona çok açık yerler 🥺

Canım doğum hastanesi çok güzel bir uygulamaymış zaten ama TR’de öyle bir kavram yok. Mesela kadın doğum ve çocuk hastanesi var şehir hastanesi bünyesinde ama full enfeksiyonlu çocuklar da gelebilir yani. Onun dışında bizim gittiğimiz özel hastanelerde zaten tüm bölümler var. Acilden tut da aklına gelecek tüm poliklinikler. Dolayısıyla enfeksiyona çok açık yerler 🥺
evet oylesi cok kotu. burda dogum hastanesinde sadece doguranlar ve yeni dogn bebekler o kadar.
cocuk hastaneleri ayri, yetiskin hastaneleri ayri. cocugu da yetiskin hastanesine goturemiyorsun burda

ayni prosedurmus aslinda sadece burda bastan yapiliyor bir daha bebegi evden cikarmana gerek kalmiyor onlar eve geliyorlar ilk 1 ay belirli araliklarla ev ziyareti oluyor.. Tr de sen goturuyorsun ayni sey ihtiyac oluyor baya yardima ve doktora o siralar
Ben öyle güvenli hijyenik olduğundan emin olsam bir hafta yine yatardım valla. En azından çıkana kadar iyice ayaklanmış olurum. Bebek gözetim altında olur. Az yorulurum. Ailemi bile bir haftadan sonra çağırırdım boşuna hastanede beklemeye gelmeyin diye. Eşimle giderdik mis gibi olurdu. Çok iyi uygulamaymış.

Kızlar ben bebek çantası olarak skip hop aldım ama boyutu yeterli mi değil mi anlayamadım 😬 denedim sonra 3 tane M beden kot erkek pantolonu 2 tane kalın swetshirt sığdırdım içine daha ön gözüne bir şey koymamıştım ama bilemiyorum MCD bag ve skip hop arasında kalmıştım. MCD bag daha çok fermuarlı göz seçeneğiyle etkiliyor beni açıkçası ama skip hop’un da çokk sağlam olduğunu söylediler. Çok kararsız kaldım sizce yeterli mi? Kalınlığı 1 karışım kadar 😬
Fikirlerinize ihtiyacım varrr 🥰🥰

Eklentiler

• IMG_3959.jpeg
    IMG_3959.jpeg
    164,7 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_3961.jpeg
    IMG_3961.jpeg
    130,7 KB · Görüntüleme: 48
evet oylesi cok kotu. burda dogum hastanesinde sadece doguranlar ve yeni dogn bebekler o kadar.
cocuk hastaneleri ayri, yetiskin hastaneleri ayri. cocugu da yetiskin hastanesine goturemiyorsun burda
Yani hazır yapılmışı var aslında doğru şeylerin ama biz neden yapamıyoruz acaba ülke olarak 😂 Çok mu zor doğum, çocuk ve yetişkin hastanelerini birbirinden ayırmak ah ah

Çok geçmiş olsun 🙏 D vit kullanıyor muydun? Benim de bel, kuyruk sokumu ağrılarım oluyordu o dönem ilaçlara ara vermiştim. D vit kullanmaya başladıktan sonra baya hafifledi. Eğer d vit yetmese magnezyum de başlayacaktık ama gerek kalmadı. Onun yerine her gün bir tane maden suyu içmeye çalışıyorum. Bir de sert düz yerde yatmak iyi geldi bana.
Ara ara kullanıyordum canım. Şu sıralar da magnezyum yazdı doktor da başlayamadık ona. İlk gün ishal olunca korktum ben. Ama kesinlikle içmem lazım. Bir de osteocare vermişti. İkisini kullanırsan d vitamini almana gerek yok dedi doktor. Ağrı çok acayip ya nerede nasıl yatarsam yatayım yatırmıyor canım. Dün şezlongda bile oturdum bütün gün cankurtaran gibi dimdik 🥲

Kızlar ben bebek çantası olarak skip hop aldım ama boyutu yeterli mi değil mi anlayamadım 😬 denedim sonra 3 tane M beden kot erkek pantolonu 2 tane kalın swetshirt sığdırdım içine daha ön gözüne bir şey koymamıştım ama bilemiyorum MCD bag ve skip hop arasında kalmıştım. MCD bag daha çok fermuarlı göz seçeneğiyle etkiliyor beni açıkçası ama skip hop’un da çokk sağlam olduğunu söylediler. Çok kararsız kaldım sizce yeterli mi? Kalınlığı 1 karışım kadar 😬
Fikirlerinize ihtiyacım varrr 🥰🥰
Fazlaaaa bile 😂

Ay öyle mi dersin annem küçük diyince bi hevesim kırıldı gibi oldu ama 😬
Hayır hayır o ne kadar büyük olursa o kadar çok yüklersin. Yeri gelecek sırtına çantayı kucağına bebeği almak zorunda kalacaksın falan boşver çok büyük olması iyi bir şey değil. Görümcem geçen geldiklerinde dışarı çıkarken hiç çanta almamış ya düşünsene. Bebek 8 aylık tamam ama altına yaptı mesela bezi yoktu üşüdü çorabı yoktu falan 😂😂 İlk 6 ay ihtiyaç çok oluyor zaten ona da birkaç bez, bir iki yedek kıyafet, mama veriyorsan biberonları ya da sütü falan olsun yetiyor ki bunu çok daha küçük çanta bile sağlıyor. Kaç saat uzak kalacaksın sanki evden küçük bebekle, hiç endişelenme 😇

aslında şuan böyle eğitici bir kitap yerine anneliğe hazırlık gibi bir kitap istiyorum . 20. aya kadar atakları anlatan bir kitap buldum . doktor ısrarla önermiş harika haftalar diye . onu almayı düşünüyorum
Koridor Yayınları Bebekler Ne Ä°ster Elif Pınar Ãakır Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Geçenlerde paylaşmıştım bu kitap harika aklıma gelen herşeyi bulabiliyorum. Emzirmeden tut emzik yatak seçimi hastanede doğum esnasında ve sonrasınsa nelere ihtiyaç olduğu vs. Daha biçok şey.

Yani hazır yapılmışı var aslında doğru şeylerin ama biz neden yapamıyoruz acaba ülke olarak 😂 Çok mu zor doğum, çocuk ve yetişkin hastanelerini birbirinden ayırmak ah ah
hic anlamis degilim aslinda mis gibi olur biliyormusun bir kere zateb yetiskin hastalarin oldugu yerde kucuk cocuklarin ne isi var. onlara gore hastane olsa tum personel o alanda uzman renkli duvarlar oyuncaklar ne guzel olurdu.
cocukla acile yolun dusse allah korusun uyusturucu krizi girmis manyagi da acile geliyor bicaklanmis adamda tr de. cocuk tum bunlari neden gorsun onlarin dunyalari apayri.
herseyi corba yaptilar her yer ozel hastane para gerginlik kaos hic anlamiyorum ben de

X