Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Aaa sizin kaç çıktı ki? Ve hangi cihazı aldınız? Bız istedikleri cihazı ve aparatlarini bulana kadar çok uğraştık valla diyetisyen ile Perşembe günü sonuçları paylaşacağız bakalım ölçme der diye bekliyorum 😊😁 günde 6 defa ölçüyorum sizin de öyle mi?
Sırayla 115, sonra 1.saatte 232, 2.saatte 150 çıkmıştı. Imdc ydi galiba markası cihazın. Bizim bulmamız zor olmadı. Her zamanki eczacımızdan aldık. Doktor günde 7 kere dedi bana. 9 eylülde de endokrinoloji randevum var. Bakalım ne diycek sürekli mi ölçeceğim. Yoksa diyete uymam yeterli olacak mı merak içindeyim
Bugün stres oldum biraz da 😔

Onzyd günde kaç tane içtiniz? Prilam’ı 2-3 tane içince genelde işe yarıyordu, bitik durumdayım şu an.
Gunde 1 ictim. Prilam da 2 icince ise yaradi bende hep ama bazen gunde 1 kusuyordum ilaca ragmen. Ya bu kusma ve yanma gibi mide sorunlari diger sikintilara gore hayat kalitesini ciddi oranda dusuruyor bence. Insallah bir an once gecer.

Gunde 1 ictim. Prilam da 2 icince ise yaradi bende hep ama bazen gunde 1 kusuyordum ilaca ragmen. Ya bu kusma ve yanma gibi mide sorunlari diger sikintilara gore hayat kalitesini ciddi oranda dusuruyor bence. Insallah bir an once gecer.
Onzyd bende de fayda etmeyecek gibi, Prilam candır 😂 yani şikayet etmek istemiyorum ama zehirlenmiş gibi olmak kötü tabi.

kızlarııım keyifleriniz nasıl 🌸
karınlarımız büyüdü, midelerimiz bir nebze daha rahatladı 🤗
ama hala eskisi gibi değilim, ağzımın tam tadı yok gibi ya 🥺 sonuna kadar böyle gidecek sanırım
keyfim iyi, gece uykusuzluklarini ve huzursuz bacak sendromunu saymazsak 🙂
dun gece 12.30 gibi bir uyandim en son saat sabah 5ti onu hatirliyorum :)
sukur kasilma agri falan yok ilk gebeligimdeki gibi ilerliyor hersey- uykusuzluk ve huzursuz bacak

mide bulantilari bazi hamilelilerde dogurana kadar devam edebilirmis belki agzindaki tatsizlik ondandir

İlk 50 Gr lik yapınca onda da yüksek çıkınca 100 gr lik yaptık ki suyum da iyiydi ama annem de tokluk şekeri var birde yaşım 39 🙈 ve tüp bebek benim ki de ben şeker öncesi de dikkat ediyordum toplam 4-5 kilo aldım düşünün şeker bana sürpriz oldu açıkçası 🙈🤷🏼‍♀️😁
Ya gebelik şekeri normal şekerden farklı oluyormuş. Sporcularda bile gebelikte çıkıp geçiyormuş.yani o yüzden kimde çıkacağı belli olmuyormuş. Senin bebiş de zor şekilde gelip zor gebelik geçirtmeyi hedeflemiş🤭 sağlıklı olsunlar yeter. Bizde de annemde babamda şeker var. İnsülin ve hap kullanıyorlar. Lise döneminde benim de sınırda çıkıyordu.sınav stresiyle falan gece çok abur cubur yiyordum. Sağlık konusunda çok takıntılı olunca o zamandan beri yediklerime dikkat ediyorum. Şimdi biraz daha dikkat etme zamanı. Suyumun biraz azalması için ☺️

Selam kızlar birkaç gündür tatile gitmiştik giremedim denize girdim biraz alanyada sıcaktı iyi geldi sanki bebek hareketlendi biraz 😄onada değişiklik olmuştur anası ile işe gitmekten bunaldı. İzin aldım yılım dolmadan verdiler 4 gün çok şükür 30 ağustos ilede birleştirdim. Şeker yüklemesini de halletcem o ara tüm gün izin alcaktım gerek kalmıycak dedim izin alırken ama yaptıramadım🥲bugünde döndük ama enerjim bitik yarın gitmeye hiç halim yok uyuyup dinlencem evi temizlemem gerek öyle işte🥲bir hafta sınra falan izin alcam inşallah sıkıntı çıkarmazlar tam gün alacağım için

Ben aşırı nutella, tatlı yiyorum ama aşırı. İki saatte bir ağzıma nutella tıkıyorum, incir üzüm meyve yiyorum. Poğaça, ekmek sınırsız yiyorum. Kendini durduramıyorum. Prilamın da etkisi diye düşünüyorum. Açlık şekerim normal çıkmıştı. Şeker yüklemesi yapılmadı. İnşallah bir sıkıntı olmaz ya. Yiyip yiyip sonra endişe ediyorum. 5 ayda 10 kilo aldım. Doktorum kiloma birşey demiyor. Yeme demiyor. Suyum normal çıktı.
Kuzum incir üzüm meyve yine neyse şekerin yoksa ye ama Nutella’nın içinde yok Palm yağı yok koruyucu yok tatlandırıcı ne arasan var, onu yememeye çalış yine de 🥺 Prilama devam ediyor musun? Kiloda da her doktorun hassasiyeti aynı olmuyor ama sen yine de doğumun ve sonrası zor olmasın diye az kilo almaya gayret et çünkü bu aylardan sonra daha çok alınıyor..
Ya ben dün balkonda oturuyorum. Deprem oluyor sandım dedim ev kafama yıkılıyor herhalde öyle bi döndü ki. Meğersem başım dönüyormuş. İçeri geçsem dedim düşerim şimdi kalksam balkonun ortasında düşmiyim. Kafamı koydum bi 10 dakikada anca geldim kendime. İshal gibi değil ama aşırı tuvalete çıkıyorum bi de, ben çocukken 10 günde 1 çıkan insandım bana fazla bunlar fkgkg
Evet evet bende de ne gebeliğin başlarında ne o çok bulantılı dönemlerde hiç olmayan baş dönmesi son 2 haftadır falan başladı. Tansiyonum düşüyor şekerim çıkıyor derken valla iyice yaşlılar gibi oldum 😂 Kansızlığın olup olmamasına dikkat et benim ona bağladı doktor demir ilacını ikiye çıkardı mesela sen de baktır arada cano

.

Evet evet bende de ne gebeliğin başlarında ne o çok bulantılı dönemlerde hiç olmayan baş dönmesi son 2 haftadır falan başladı. Tansiyonum düşüyor şekerim çıkıyor derken valla iyice yaşlılar gibi oldum 😂 Kansızlığın olup olmamasına dikkat et benim ona bağladı doktor demir ilacını ikiye çıkardı mesela sen de baktır arada cano
Ayda 1 veriyorum kan ya daha sık veririm olmadı bu aylarda 🥹

Ayda 1 iyiymiş bana tiroit ve idrar dışında pek bakmamışlar ya HGB HCT düşükmüş meğer ya da düşmüş bir anda 🤷🏻‍♀️
Ben kendim sağlık ocağında veriyorum ya, yoksa bizim doktor bi ilk kontrolde aldı bi de şeker yüklemesi zamanı alcak başka da yok. 9 ayda 2 kere kan verirsem vücudumda neler oluyo bitiyor merakından çatlarım ben ndkf

Ben kendim sağlık ocağında veriyorum ya, yoksa bizim doktor bi ilk kontrolde aldı bi de şeker yüklemesi zamanı alcak başka da yok. 9 ayda 2 kere kan verirsem vücudumda neler oluyo bitiyor merakından çatlarım ben ndkf
Ben de verdiklerimi sağlık ocağında verdim zaten ay doktor ikili taramadan sonra ilk kez şeker yüklemesinde baktı kanlara 😂😂

X