Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Ingilizce ama yine de eklemek istedim bizim dogum hastanesinub bizden istedigi liste bu:

Hospital Stay Bag​

For Mother

• Fresh pyjamas/nightdress for every day
  • Dark underwear (Full Briefs)
  • Maternity pads
  • Nursing bras x2
  • Breast pads
  • Wash bag with toiletries
  • Large, dark-coloured bath towel
  • Loose-fitting clothes for going home

For Baby​

• Babygros or sleep suits x6
  • Vests x6
  • Baby hat x2
  • Cardigan x2
  • Nappies x15
  • Cotton wool pads x1 pack or water wipes
  • Muslin cloths x1 pack
  • Outfit for going home
Bence kararinda . Sanki haftalik gidiyoruz influncer olunca herseyi abartiyolar iste.

Aynen bizim de hastane eve arabayla 5 dk sürmüyor zaten gitsin gelsin gerekirse, battal boy valizle mi gidecük
Ya eskiden olsa fazla fazla alırdım da şu kafayla no. Biberon koymayacağım ben mesela, kaşık biberon alıp koyarım o da minnacık zaten. Pompada da kararsızım gerekirse hastaneden veriyor diyorlar kolostrumu bizim aldıklarımız çekmiyormuş zaten. Pompa koyun diyen de var bilmiyorum araştıracağım oni

Prospektüsünde doktorunuzun önerisiyle kullanınız yazıyor. Adam da durumu bilerek yazdı yani 🙁 Kendi doktoruma da yazıp sormadım valla o can havliyle. Bebişe inşallah etkisi olmuyordur ya ne diyeyim dayanılacak gibi değil şu aralar, uyku uyumak imkansız mesela sürmezsem. Oturduğum yerde uyumam gerekiyor otobüste gider gibi ☹️
bir zararı yoktur canım umarım hemen toparlarsın

Kızlar ben bebek çantası olarak skip hop aldım ama boyutu yeterli mi değil mi anlayamadım 😬 denedim sonra 3 tane M beden kot erkek pantolonu 2 tane kalın swetshirt sığdırdım içine daha ön gözüne bir şey koymamıştım ama bilemiyorum MCD bag ve skip hop arasında kalmıştım. MCD bag daha çok fermuarlı göz seçeneğiyle etkiliyor beni açıkçası ama skip hop’un da çokk sağlam olduğunu söylediler. Çok kararsız kaldım sizce yeterli mi? Kalınlığı 1 karışım kadar 😬
Fikirlerinize ihtiyacım varrr 🥰🥰
Ben de bundan aldım aşırı büyük değil evet ama ben yeterli olduğunu düşünüyorum. Beni hafifliği cezbetti açıkçası bir de içinden çıkan ekstra minik çantalar. Mcd bag ben de baktım ama dümdüz Türk markasına o kadar para vermek mantıklı gelmedi dikişlerini falan beğenemedim bir de o çanta aşırı derin, öyle olunca eşyaları bulmak zor oluyor. 1 termos, yedek kıyafetler, bez, pişik kremi, 1 battaniye hepsi sığar buna fazla fazla :) içine sinmediyse youtubedan videolarını izle ne sığıyor görürsün.

günaydınlar hanımlar :) okuduğunuz kitaplardan önerdiğiniz var mı acaba :) ben daha hiç kitap almadım bi alıp okumaya başlamak istiyorum
Annenin Duygusal Yokluğu - Jasmin Lee Cori / Annenizle sağlıklı bir ilişkiniz yoksa okumanızı tavsiye ederim. Psikolojik bir kitap.

Madalyon - Erhan Karakalp / ilk ay okumuştum hamilelik ve doğum hakkında bilgi veriyor.

Sihirli Değnek Senin Elinde - Gözde Engin Çiray / ilk bölüm fazla tekrara düşüyor ama ikinci bölüm güzeldi. Yazar tecrübeli bir bebek bakım hemşiresi.

Doğal Ebeveynlik -Dr.Martha Sears-William Sears
Güvenli Bağlanma - Adem Güneş
Bunları Storytelden dinledim güzeldi.
Anne Baba Akademisinin kitaplarını Storytelden bitirmeyi planlıyorum.

Sağlıklı Gebelik Rehberi - Mayo Clinic
Bebekler Ne İster - Elif Pınar Çakır
Bunları haftama göre okuyup takip ediyorum. Mayo Clinic daha detaylı ama akademik biraz, Elif hanımın kitabı uygulanabilirlik açısından çok güzel. Emzirme, yenidoğan bakımı ilk 28 gün, ek gıda vs için güzel bilgiler veriyor.

Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler - Tracy Hogg - bu kitabı henüz okumadım çok öneriliyordu.

Bebeğinize Fransız Kalın - Pamela Druckerman / mdamlagok instagramdan önermişti en çok bu kitabı merak ediyorum son aylarda okuyacağım.

Eklentiler

• IMG_5891.jpeg
    IMG_5891.jpeg
    164,8 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_5892.jpeg
    IMG_5892.jpeg
    84,3 KB · Görüntüleme: 29
Ya eskiden olsa fazla fazla alırdım da şu kafayla no. Biberon koymayacağım ben mesela, kaşık biberon alıp koyarım o da minnacık zaten. Pompada da kararsızım gerekirse hastaneden veriyor diyorlar kolostrumu bizim aldıklarımız çekmiyormuş zaten. Pompa koyun diyen de var bilmiyorum araştıracağım oni
En iyisi hastane tipi olanlarmış zaten onu da verirler bence de. Ben bi hastaneyle konuşucam yakın zamanda, ücreti bile bilmiyorum daha bunları da sorarım olmadı

Ben de size kitap önerilerimi atayım konuşulmuş. 4-5 tane okuyayım fikir versin diyorsanız bence en güzelleri bu. Ben çalıştığım ailelere bunları öneriyorum hep. Bonus: Bütün Beyinli Çocuk kitabı, yazlıkta unutmuşum o da mükemmel bir kitap

Eklentiler

• IMG_4665.jpeg
    IMG_4665.jpeg
    151,8 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_4666.jpeg
    IMG_4666.jpeg
    123,8 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_4667.jpeg
    IMG_4667.jpeg
    135,5 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_4668.jpeg
    IMG_4668.jpeg
    128,2 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_4669.jpeg
    IMG_4669.jpeg
    138,6 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_4670.jpeg
    IMG_4670.jpeg
    122,9 KB · Görüntüleme: 38
Bende comotomo biberon alacağım ama hastaneye kaşık biberon koyacağım, ilk aşamada kaşık biberon diyor herkes. Kolostrum için el ile sağılması gerektiğini okudum kitapta bulup paylaşayım sizinle de. Ne kadar becerebiliriz bilemiyorum tabi. Görümcemin 38.haftada doğum yapmadan sütü gelmişti öyle bir durumda yaşayabiliriz.

Eklentiler

• IMG_5895.jpeg
    IMG_5895.jpeg
    126,4 KB · Görüntüleme: 38
Ara ara kullanıyordum canım. Şu sıralar da magnezyum yazdı doktor da başlayamadık ona. İlk gün ishal olunca korktum ben. Ama kesinlikle içmem lazım. Bir de osteocare vermişti. İkisini kullanırsan d vitamini almana gerek yok dedi doktor. Ağrı çok acayip ya nerede nasıl yatarsam yatayım yatırmıyor canım. Dün şezlongda bile oturdum bütün gün cankurtaran gibi dimdik 🥲
Magnezyumun bazı türleri ishal yapabilir. Hatta kabızlık için tavsiye ediliyor. Doktora söylerseniz ishal yapmayan türünden verebilir. Benim ağrım yorulunca geceleri oluyor daha çok uyuyunca geçiyor. Doktoruma söylediğimde hamile yogası hareketleri önerdi ama yapmadım henüz. D vit kullanınca azaldı çünkü. Çok geçmiş olsun valla ya tatildeyseniz imkan varsa yüzme belki iyi gelebilir. Kötü denk gelmiş 🙇‍♀️

Ben de bundan aldım aşırı büyük değil evet ama ben yeterli olduğunu düşünüyorum. Beni hafifliği cezbetti açıkçası bir de içinden çıkan ekstra minik çantalar. Mcd bag ben de baktım ama dümdüz Türk markasına o kadar para vermek mantıklı gelmedi dikişlerini falan beğenemedim bir de o çanta aşırı derin, öyle olunca eşyaları bulmak zor oluyor. 1 termos, yedek kıyafetler, bez, pişik kremi, 1 battaniye hepsi sığar buna fazla fazla :) içine sinmediyse youtubedan videolarını izle ne sığıyor görürsün.
Evet evet, zaten bebek bakım çantalarının boyutlarının çoğu böyleymiş. Çok hafif gerçekten. Sonradan düşününce yeterli geldi bana da. Dediğin gibi balım dikişleri çok sağlam ☺️

Fiyatı falan çok iyi ama Adac testi yok onun ya, güvenemedim ben
Bi arkadaşım ikizlerine aldı bundan, yumuşak diyor şu kafa yastıkları falan. Sen hangisini alacaksın canım karar verdin mi?
Ay çok değil mi bunlar
Hiç anladığım birşey değil 😅 ne görürsem favoriliyorum. Sonunda savaşa gider gibi gidicem heraldd doğuma
cok fazla esya koymus sanki hastanede oluyor bazi seyler, kundak, ortu gibi seyleri orasi veriyor zaten. ben soyle hazirlamstim hastanenin onerisiyle:
bana demislerdi ki her bir bebek kiyafetini icinde sapkasi zibini alt ust takimi agzi kapanan buzdolabi posetleri oluyor onlara koy ustune yaz kiyafet diye. Bazen hemsirelerde giydirebiliyor bilsinler demislerdi ben 3gun kaldim hastanede.
6 tane o sekilde poset hazirladim agzi kapakli ve ustune yazdim.
2 bebek hirkasi
0 size yenidogan bez aldim. 3 kilo 300 ge dogdu oglum ama 1 beden bezler bile buyuk geliyor o durumda hep sizdiriyor.
emzik
bir kac tane muslin bez
1 bebek havlusu (hastanede yikiyorlar burda cikmadan)
pamuk
islak mendil
pisik kremi

kendim icin:
depend hazir kulotlar
gogus pedi ve gogus ucu kremi
havlu- koyu renk iki tane
dis fircasi macunu
sac tokasi
terlik(tuvalet banyo terligi)
2 emzirme sutyeni ve atleti
2 gecelik onu dugmeli acilanlardan emzirmek icin
bir kac tane corap
tarak
bir tane yedek genis bir tisort uzun
el ve dudak kremi
sarj aleti
hastaneden cikarken giymek icin rahat bol kiyafet - hamile tayti ve bol uzun kazak
Ekran görüntüsü aldım kuzum sağolasın.
İlk 6 ay puset bağlamıyor muyduk arabaya ya oto koltuğu büyük geliyordu falan hani 😕
Evet puset bağlayacağız kuzum. Bunun acelesi yok bence de. İndirimi görünce bi sorayım dedim. Normalde 9-10 bin bandındaydı 6 bin civarına düşmüş. Ama almak için erken.

Kızlar bi de tresnyoldan şu markanın ağız mendillerini aldım bir arkadaşımın tavsiyesiyle. Kutuları farklı renk isteyebiliyorsunuz. Aşırı yumuşakmış. Ben müslin almadım. Onlar sanki sert olur gibi geliyor ağzını silmeye. Bunlar pamuklupamuklu. Caramell 7 Li Agız Sılme Mendılı 3 Adet Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Eklentiler

• Screenshot_2024-08-29-15-27-34-495_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2024-08-29-15-27-34-495_trendyol.com.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 37
Park yatak için; Prego maimi ve elele madre mi? Elele alan arkadaşları biliyorum. Prego alan var mı? Farkı var mı acaba. İkisinden birini alacağım ama hangisi karar veremiyorum

Bi arkadaşım ikizlerine aldı bundan, yumuşak diyor şu kafa yastıkları falan. Sen hangisini alacaksın canım karar verdin mi?

Hiç anladığım birşey değil 😅 ne görürsem favoriliyorum. Sonunda savaşa gider gibi gidicem heraldd doğuma

Ekran görüntüsü aldım kuzum sağolasın.

Evet puset bağlayacağız kuzum. Bunun acelesi yok bence de. İndirimi görünce bi sorayım dedim. Normalde 9-10 bin bandındaydı 6 bin civarına düşmüş. Ama almak için erken.

Kızlar bi de tresnyoldan şu markanın ağız mendillerini aldım bir arkadaşımın tavsiyesiyle. Kutuları farklı renk isteyebiliyorsunuz. Aşırı yumuşakmış. Ben müslin almadım. Onlar sanki sert olur gibi geliyor ağzını silmeye. Bunlar pamuklupamuklu. Caramell 7 Li Agız Sılme Mendılı 3 Adet Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Ben bunu alacağım gibi duruyor canım, Yoykı iyi görünüyor ama güvenlik testi yapılmamış. Çok uzun süre kullanacağı için çarpışma testi yapılmış tercih edeceğim ben.
Maxi-Cosi Spinel 360 Derece Dönebilen Yatabilen Isofix'li 0-36 kg Oto Koltuğu Authentic Black

Ağız mendili olarak da en güzel marka bu gerçekten, ben 2 paket aldım 1 paket daha alırım

hic anlamis degilim aslinda mis gibi olur biliyormusun bir kere zateb yetiskin hastalarin oldugu yerde kucuk cocuklarin ne isi var. onlara gore hastane olsa tum personel o alanda uzman renkli duvarlar oyuncaklar ne guzel olurdu.
cocuk acile yolun dusse allah korusun uyusturucu krizi girmis manyagi da acile geliyor bicaklanmis adamda tr de. cocuk tum bunlari neden gorsun onlarin dunyalari apayri.
herseyi corba yaptilar her yer ozel hastane para gerginlik kaos hic anlamiyorum ben de
Çok haklısın vallahi. Ben geçen gün acilde yatarken de çocuk vardı mesela ağladı durdu iğne acısından dakikalarca, yıktı acili sesiyle yani. Ona da ben maruz kalmak zorunda değilim hasta halimle. Ayrı ayrı olsa ne olurdu sanki

X