Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Liste falan var mı, merak ettim.
Yani ben hesaplamadım ama oda + tüm ihtiyaçları 100 bini geçiyor gibi. Aldığın şeylere ve bütçene göre değişir elbette ama hala iPhone’dan ucuz ajfksks
5 aydır maaşımdan 20 bin lira ayırıp sadece çocuğa harcıyorum. ve hala eksiği olduğuna yemin edebilirim :)

Evet canım kurtulduk şükür. Doktora yazmadım daha çıkmayan sonuçlar var.

1 saatlik sonuç 154 çıkmış. Maks 180 olmalı yazıyor bu durumda yok gibi şeker. Ama 2 saatlik çıkmamış. Öte yandan idrarda glukoz ++ çıkmış. Bu normalde diyabet varlığı anlamına geliyor ama gebelikte aynı anlamı taşımıyordur herhalde kızlar? Biliyor musunuz?
24 birim de bakteri falan çıkmış ama üst sınır 60 olduğu için onu da çok önemsemez herhalde diye düşünüyorum doktor.
Bakteri için toz şaselerden verebilir çok yüksek değil dediğin gibi bence sen içecek içtikten sonra idrar verdin ya o gözükmüş olabilir glukoz olarak

Canım doktora gittim bugün, doktoru değiştirdim ben bu arada. Onzyd 8 mg tableti 5 gün boyunca aç karna sabah saatlerinde almamı söyledi, devam ederse artıracağız. Zofer tarzı bir ilaç sanırım bu da.

Bakteri için toz şaselerden verebilir çok yüksek değil dediğin gibi bence sen içecek içtikten sonra idrar verdin ya o gözükmüş olabilir glukoz olarak
Normal şartlar altında olsa ne yersek yiyelim idrarda glukoz görülmemesi gerekir diye biliyorum direkt tip2 diyabet olarak değerlendiriliyor. Ama şu anki durum böbreklerimizin geçirgenliği ile ilgili sanırım. O yüzden glukoz sonrası idrarda görülmesi normal olabilir evet 🙌

Liste falan var mı, merak ettim.
Yani ben hesaplamadım ama oda + tüm ihtiyaçları 100 bini geçiyor gibi. Aldığın şeylere ve bütçene göre değişir elbette ama hala iPhone’dan ucuz ajfksks
Yoo benim geçmez 😂😂 çok indirim takip ediyorum geçemez😂 Bebek arabası gardrobu ve beşik anneanne ve babaannede olduğu için bize oralar dokunmuyor bize ıvır zıvırı kalıyor onlar içinse elimden geldiğince indirimli alıcam deli gibi trendyol hepsiburada e bebek civil bunları takip ediyorum indirim yakalamak için 😅

40 cikarma bize ozgu birsey sanirim buralarda oyle birsey yok. ben 2. ay asilarini olana kadar topluluk icine cikarmam ama kendi sitemizin bahcesine acik alana cikaririm bebek arabasiyla

Yoo benim geçmez 😂😂 çok indirim takip ediyorum geçemez😂 Bebek arabası gardrobu ve beşik anneanne ve babaannede olduğu için bize oralar dokunmuyor bize ıvır zıvırı kalıyor onlar içinse elimden geldiğince indirimli alıcam deli gibi trendyol hepsiburada e bebek civil bunları takip ediyorum indirim yakalamak için 😅
Aynen, almak istediğin ürünlere ayırdığım bütçeye göre değişir işte onu demek istedim.

Djdkdjskdjdk ya bizimki tüp birey bi de, baştan nakit aldı şrfsz 😂
Daha bunun doğumu var ufaktan araştırma yaptık 35 binden aşağısı yok burda oda şimdilik fiyat dediler her ay güncelleniyor dediler 🥵 fakülte düşünmüştüm ordada herhangi tatile ve geceye denk gelirse asistanlar doğurtuyormuş doktor gelmiyormuş 😓 geçende medical teklif yaptı işte 5 muayene içinde 47 bin lira diye artık doktorumuzda orda zaten onu yaptırcaz galiba başka çare kalmadı

Daha bunun doğumu var ufaktan araştırma yaptık 35 binden aşağısı yok burda oda şimdilik fiyat dediler her ay güncelleniyor dediler 🥵 fakülte düşünmüştüm ordada herhangi tatile ve geceye denk gelirse asistanlar doğurtuyormuş doktor gelmiyormuş 😓 geçende medical teklif yaptı işte 5 muayene içinde 47 bin lira diye artık doktorumuzda orda zaten onu yaptırcaz galiba başka çare kalmadı
Biz geçen sene bebe niyetine girince sigortalarımıza bir bakalım dedik, eşim de ben de Allianz kullanıyoruz bir baktık gebelikle ilgili hiçbir şeyi kapsamıyor şok 🥲 hemen doğumu kapsayan tamamlayıcı yaptırdık o yüzden onu düşünmüyoruz allahtan.

kızlar her şeyi indirimde almaya çalıştım . cebimden çıkan para sadece 500 tl :KK70: annem kayınpederim abim ve kuzenlerim toplamda 42.000 tl harcadılar. biz bir tek hastane masraflarını karşılıyoruz. birde tabi kıyafet eksikleri var beğendiğim şeyleri alıyorum öyle ama eksiğim kalmadı şükür :KK200:
benim kaynanam da işte geçen alınacak bir şey var mı tırnak makası alayım mı diye aradı 😂

Biz geçen sene bebe niyetine girince sigortalarımıza bir bakalım dedik, eşim de ben de Allianz kullanıyoruz bir baktık gebelikle ilgili hiçbir şeyi kapsamıyor şok 🥲 hemen doğumu kapsayan tamamlayıcı yaptırdık o yüzden onu düşünmüyoruz allahtan.
Ya ben gebeliği öğrenir öğrenmez yaptıralım dedik ama hiçbir sigorta karşılamıyordu illa 3 ay önceden teminatlı yaptırmanız gerekirdi dediler o yönden kullanamadık ya

X