Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Ödem problemi olanlar (benim gibi) ama magnezyum için de soda içenler sodanın sodyum oranına dikkat etsinler. 200 üstü sodyum vücutta tuz tutmaya sebep oluyor. İnişdibi markası sodyum diyeti için en uygunu aklınızda olsun 💕

Yatılı misafir atlattım hastalık atlattım ödev gibi bugüne gelene kadar canım çıktı oku oku bitiremedim resmen 🥲🥲 kızlar bi göbeği kocaman olup eğilmekte zorlanan ben değilim dimi djdjdj resmen asla eğilemiyorum karnım acıyor belime efsane baskı yapıyor. Yürüyüşe gidem diyorum 5 dk sonra tuvaletim geliyor 🤣 en iyisi evde online yapmak şu işleri. Bu arada az daha öksürük oluyordum. Normalde alerjik olduğum için sık öksürük olurum antibiyotiksiz geçiremezdim. Bu sefer korkuma erkenden gittim doktora. Hayatımın en iyi doktoruna denk geldim. Bana astım ilacı verdi. Meğersem benim astımım varmış hep yanlış tedavi uygulamışlar boşuna antibiyotik kullanmışım. Havamı alınca bi anca ciğerlerim açıldı anında öksürüğüm geçti. Bebişin şansıma resmen. Bebek arabası bakanlara hala easywalker mini modellerini aşırı öneriyorum bendeki dönen modeli buggy turn mü öyle bişeydi. Ablamda da olduğu için açılması kapanması çok rahat bir tane alayım hep kullanayım demelik. Cybex twist modeli muadili resmen fiyat aşırı fark etmiyor ama cybex bana nedense o kadar kaliteli gelmiyor
Şuan ben öksürmek ve yatılı misafir olayını yaisyorum resmen😭😁benim astım ilacı kullandığım dönemler oldu yine mi tetiklendi bilmiyorum burun akıntım da var nezle grip gibi biseyim öksürmekten mahvoluyorum resmen yaaa gece , 2 gibi falan da bı tutuyor uyutmuyor. Hamilelikte astım ilqci kullanildigini bilmiyorum ama çok kullanma yine de bence çünkü bı süre sonra bırakınca titreme kramp gibi şikayetlerim olmuştu benim

Selam kizlar. Umarım herşey yolundadir pek bakacak zaman bulamiyorum çünkü esimin ailesi geldi cümbür cemaat ama neyseki sadece kaynanam bizde kaliyor. Bı iki defa kahvaltıya aldım bı kahve içmeye öğle yemeği denk gelirse o da oluyor gorumcem ile evimiz çok yakın olduğu icin.. ister istemez yardımcı da olsalar yoruluyorum.. 4 5 gündür sabaha karşı ayağıma kramp giriyor bazen bacak bazen de ayak parmaklarıma doğru. Çok yürüyüş de yapamıyorum sıcaklardan dolayı üstüne bı de grip oldum öksürmekten canım çıkacak.. bı haftadır ben bende değilim yolu yariladik ama bu bebiş beni baya baya zorladı ilkine göre..tetenoz aşımı da yaptiramadim hasta olduğum için kaçıncı haftaya kadardı bu ya 22 miydi unuttum ben

Bize de kayınvalidemle kayınpederim gelecek. Gelince beni hiç işe koymazlar kadın evi baştan aşağı temizler ama yine de içim rahat etmiyor önden bi ton temizlik yemek falan yapmak zorunda hissedicem kendimi. Şimdiden stres sardı

Şuan ben öksürmek ve yatılı misafir olayını yaisyorum resmen😭😁benim astım ilacı kullandığım dönemler oldu yine mi tetiklendi bilmiyorum burun akıntım da var nezle grip gibi biseyim öksürmekten mahvoluyorum resmen yaaa gece , 2 gibi falan da bı tutuyor uyutmuyor. Hamilelikte astım ilqci kullanildigini bilmiyorum ama çok kullanma yine de bence çünkü bı süre sonra bırakınca titreme kramp gibi şikayetlerim olmuştu benim
Aa nasıl ya normal hava gibi alınanları mı diyosun ilk kez kullanıyorum ben

Ben avokadoyu hayatımda yememişim ki hamilelikte yiyeyim 😂 1 tane aldım bir aydır dolapta her gün bakışıyoruz. Çıkarsam hızla yumuşayacak ve bana baskı yapıp stres oluşturabilir üzerimde. İstemiyorum 😂
Bende zorla yediğim yiyeceklerden her şeklini denedim yok yani sevilecek yanı yok bir tek muzla karıştırınca yenilebilir kıvama gelmişti onu da ilk 3 ayda yemeye çalışmıştım zorlamıştım şimdi alasım yok

Bize de kayınvalidemle kayınpederim gelecek. Gelince beni hiç işe koymazlar kadın evi baştan aşağı temizler ama yine de içim rahat etmiyor önden bi ton temizlik yemek falan yapmak zorunda hissedicem kendimi. Şimdiden stres sardı
Ben önden temizlik yaptım duramadim hani böyle eve biri geleceği zaman yaparsın gelir öyle bı koltuk sildim falan bı süredir aklımdaydı onlar gelecek diye bahane ettim. Ertesi gün akşama kadar kustum ne yesem çıktı sonra da hastalığa çevirdi. Dikkat et çok da kendini yorma olduğu kadar olsun bosver

Kızlar merhaba ben iyiyim.
dün size yazdıktan 18:30dan sonra sancılarım sıklaştı. gece 01:00 ve 02:30 da 2 kere kustum 02:30 da kusarken suyumda geldi. Hastabakıcı ile asansörde kaldık diye beni bi daha odama cıkarmak istemedi ameliyathanede bıraktı. Doktorlar mı desem öğrenciler mi desem bilemiyorum cok küçüklerdi 03:00 de ameliyathanede bırakıp gittiler(uyuyorlardı). 04:00 de nişanım geldi, 04:30 da dogurdum. Geldi Doğurdum diye seslenmeme rahmen 5-10 dk sonra geldiler. Geldiklerinde ben bebeğe bakıyordum. Cünkü sonraki sürecte göstermeyip hemen alıyorlarmıs taburcu olan bi kız söylemişti. 05:00de plasentayı dogurdum. buraya kadar tüm süreçleri tek yaşadım. Sonra anestezi olmadan rahim temizleme işlemlerini yaptılar. 06:30 da odama cıkardılar. Geri kalan erite edici şeyleri hissettiklerimi yaşadıklarımı vs hic paylaşmak istemedim. Genel hatlarıyla teknik olarak böyleydi.
AdChoices
ADVERTISING​
Benim dogumun rahat geçti şükür az bi ıkınma ile ıkınma gibide değildi tamamen nefes kontrolü ile geldi🙏🏻 Burdan bana özeldende yazan farklı farklı tavsiyelerde bulunan birçok kişi vardı. Etiketlemeyi unuttugum gözden kacırdıgım mutlaka olmustur, kusura bakmasınlar. @ozlemem @aydodo @veniveniveni E EsrLiones MavisOglumm MavisOglumm @Hocahnm etiketlemeyi unuttuklarım tek tek herkese teşekkür ederim. nerdeyse hepsini uyguladım -Tahta tarak tavsiyesi dısında- Özellikle nefes ve egzersize mutlaka bak denildi. O kadar okumama ve gebe okulunda anlatılmasına rahmen uygulama ile pekiştirmedipim icin bilmiyor gibiydim. İyi ki öncesinde bakmısım son anlarımda onları uygulayarak rahatladım cok işime yaradı. Tavsiyelerde bulunan herkese defalarca çok teşekkür ederim hepsi işime yaradı❤️

Burda muayane olurken 10 günden fazladır burda olup hala sancısı başlamayan bi kız vardı. Benim daha ilk günden sancım basladıgını doktor sordugunda duyunca üzüldü sonrasında muhabbet etmeye başladık. Sizin tavsiylerinizi ona da ilettim. İnş onunda işine yarar benim cok işim yaradı. Ay hepiniz iyiki varsınız. Sizlerinde dogumu su gibi geçsin canlarım ❤️ Merak ettikleriniz olursa özeldende sorabilirsiniz her daim seve seve yardımcı olmaya çalışırım🙏🏻
Sen benim her daim dualarımdasın 💕🙏🏻 Allahım seni en güzel hediyelerle mükâfatlandırsın inşallah 🙏🏻 Kocaman sarıldım güzel kalbine 💕💕

Hehe göbek fotoları gelmiş en sevdiğim, bu da benden. 20.hafta. Bence 3-3.5 kilo falan aldım, tartım kafayı yedi o yüzden net bilmiyorum 😂

Eklentiler

• IMG_4564.jpeg
    IMG_4564.jpeg
    91,7 KB · Görüntüleme: 93
Şekerden kuzucum büyük ihtimalle. Yani şöyle tahmin ediyorum sabahları belki 70lere kadar düşen şekeri kahvaltıyla 130-140 yapıyorsak o aradaki 60-70 birim yükselme aşırı sarsıyor olabilir. Baktığında yüksek değil ama anlık yükselişten dolayı. Doktorumun şu an için tavsiyesi daha az porsiyonlar, daha sık yemek yemek, ekmek yememek. Tatlı zaten yememek
Hemoglobin a1c diye bir şey ölçümü yapıldı bana kan verdiğinde dahiliye doktoru istedi son 2-3 ayın ortalamasını veriyormuş. Onu takip ediyor şuan 5.5’du diyetten sonra 5’e düştü 6’ya çıksa sıkıntıydı dedi.

Ay inşallah canım benim 🙏🏻 O duygu o kadar farklı ki ne yaparsan yap acaban oluyor ama geriye dönüp bakmamak gerek. Pazartesi günü hastaneye geldiğimi gün burda paylasmıstım bi kadın 11.haftada tespit edilenler 27-28 gibi geçmiş ama onun agır birşeyler yoktu. Bebekte ödem vs. O gün etkilenmiştim eşime akşam demiştim. Dedim doğru mu yapıyoruz diye hic soruyor musun kendine dedim. O da dedi o kadar cok ki. Doktorlar bile böyle dedikten sonra artık bunu kapatmalıyız yoksa bizi yer kemirir bu düşünceler. Yani kimseye yasatmasın bu duyguyu bu hissi. Artık bizde o kısmı düşünmemeye calısıyoruz cunku düzelecek seyler değildi ve kac tane bulguydu en son 20 yi geçmişti her gittiğimiz doktor üzerine ekliyordu yenisini.
En acısı ne biliyor musun. Bilmeyen biri sordugunda hastanede filan, mesela pazartesi günkü kadın bana dedi ki ay özürlü diye mi aldırıyorsunuz. Bu nasıl parçalayıcı bi cümle. İşin kötüsü ona da 11.hafta birşeyler olabilir dedikleri halde bu duyguları yaşadıgı halde bu durumu anlayamayıp böylesine bir cümle kurması inanılmaz kötüydü.

Cok teşekkür ederim pero 🙏🏻❤️Hic yaknız bırakmadınız sürecte hep rahatlattınız beni
İnsanımız hep böyle maalesef çok şükür sağlıkla atlattın sonrası da kolayca geçsin inşallah testler sonuçlanınca sağlıklı bir bebeğin olacak ve çok iyi bir anne olacaksın. İyi ve bilinçli bir annenin vereceği en doğru karar bu sorgulama acaba deme sürecinde çok normal. 🙏sağlıkla toparlan iyileş bizi de haberdar at🙏

Erkek modeli indirime girmemiş emziğin ama biberon epey iyi
Erkek modeli bu kadar indirime girmiyor gerçekten çok enteresan 😂 240 tl falan oluyor o fiyata düşünce alabilirsiniz ben daha ucuzunu görmedim. Biberonu ben de epey beğendim ama yorumlarda bebek hiç çekemiyor diyen de var, kaşık biberon da alacağım zaten ilk aşamada o daha iyiymiş.

X