Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Ahah dımı böyle tatlı tatlı konuşuyoruz son aylar ne konuşcaz acaba😂
Kızlar geceleri hiç uyuyamaz oldum sağdan sola döneniyorum artık, sürekli çişe kalkıyorum, ay sancı geldi doğacak mı ki, ay niye doğmuyor bu bebek günüm de geçti, normal mi düşünüyorsunuz sezaryen mi, doktor bir şey dedi mi… 🤣🤣🤣
Bak hep tatsız konular işte 😂😂

Aynen öyle ya. Yiyemediklerimizi de doğduğunda bebeğe yediririz napalım. Balıkmış avokadoymuş yoğurtmuş içim almıyor işte zorla kendimi kusturana kadar onlardan azıcık mahrum kalıversin. Ek gıdada annesi hepsini yedirecek ona 🥰😇
Aaa avokado hassas noktam onu yerim jsfkfk ama bu sabah zaman bulamadım nesquikle geçirdim kahvaltıyı, napim yani influencerlar gibi olamıyosak suç bizim mi

Aaa avokado hassas noktam onu yerim jsfkfk ama bu sabah zaman bulamadım nesquikle geçirdim kahvaltıyı, napim yani influencerlar gibi olamıyosak suç bizim mi
Ben avokadoyu hayatımda yememişim ki hamilelikte yiyeyim 😂 1 tane aldım bir aydır dolapta her gün bakışıyoruz. Çıkarsam hızla yumuşayacak ve bana baskı yapıp stres oluşturabilir üzerimde. İstemiyorum 😂

Dün aşı olurken ebe mi hemşire mi artık kimse bana dedi hep bi kaygı oluyor ama keyfini çıkarmaya bak, hamilelik de özleniyor diye. Son 3-4 ayı bilemem ama şu ana kadarki hamişlik sürecime bakınca ben galiba özlerim ya 🥹 şu hamileliği çok sevip 10 tane doğuranlardan olmam inşallah dkkf

Bu da bizim tosbik ve yuvası 🫠

Eklentiler

• 2AF83A8E-F96F-403B-81A3-D6216AF8AE8E.jpeg
    2AF83A8E-F96F-403B-81A3-D6216AF8AE8E.jpeg
    94,9 KB · Görüntüleme: 116
Benim ilk çocuk ama ikinciye enerjim yeter mi bilmiyorum. Yetse bile geleceğini düşünmek zorundayım diyorum.Dün eşime benim arabamı sat üzerini tamamla bir tane de oğluma ev alalım dedim. O da arabasız ne yapacaksın deyince seninki var ya dedim:) mantıklı geldi zaten izin alacağım çok da işe güce gitmeyeceğim o süreçte dedim. İleride kirası ile okul taksidini öderim güzel okullarda okusun isityorum evlenirken de evi hediye ederiz dedim. O yüzden sürekli onun geleceğini düşünmekten kendimi alamıyorum. İkinci üçüncüyü düşünmek zor.Eğitimi geleceği herşeyden önemli.

Hemen avokado tarifi vereyim aşırı besleyici ve avo tadını almadığınız. Eşim bu şekilde yemeye alıştı resmen. Yarım avoyu ezin iyice 1 yemek kaşığı kadar labne koyun tuz karabiber falan az bişe. Ekmeğin üzerine sürüp üstüne de sevdiğiniz tarz yumurtayı yapın. Ben genelde yağda parçalıyorum karıştırarak pişiriyorum ki iyice pişsin. Mükemmel tok tutan ve bebemiz için aşırı besleyici 10 dkda hazırlanan tarif oluyor.

Kızlar merhaba ben iyiyim.
dün size yazdıktan 18:30dan sonra sancılarım sıklaştı. gece 01:00 ve 02:30 da 2 kere kustum 02:30 da kusarken suyumda geldi. Hastabakıcı ile asansörde kaldık diye beni bi daha odama cıkarmak istemedi ameliyathanede bıraktı. Doktorlar mı desem öğrenciler mi desem bilemiyorum cok küçüklerdi 03:00 de ameliyathanede bırakıp gittiler(uyuyorlardı). 04:00 de nişanım geldi, 04:30 da dogurdum. Geldi Doğurdum diye seslenmeme rahmen 5-10 dk sonra geldiler. Geldiklerinde ben bebeğe bakıyordum. Cünkü sonraki sürecte göstermeyip hemen alıyorlarmıs taburcu olan bi kız söylemişti. 05:00de plasentayı dogurdum. buraya kadar tüm süreçleri tek yaşadım. Sonra anestezi olmadan rahim temizleme işlemlerini yaptılar. 06:30 da odama cıkardılar. Geri kalan erite edici şeyleri hissettiklerimi yaşadıklarımı vs hic paylaşmak istemedim. Genel hatlarıyla teknik olarak böyleydi.
AdChoices
ADVERTISING​
Benim dogumun rahat geçti şükür az bi ıkınma ile ıkınma gibide değildi tamamen nefes kontrolü ile geldi🙏🏻 Burdan bana özeldende yazan farklı farklı tavsiyelerde bulunan birçok kişi vardı. Etiketlemeyi unuttugum gözden kacırdıgım mutlaka olmustur, kusura bakmasınlar. @ozlemem aydodo aydodo @veniveniveni E EsrLiones @MavisOglumm @Hocahnm etiketlemeyi unuttuklarım tek tek herkese teşekkür ederim. nerdeyse hepsini uyguladım -Tahta tarak tavsiyesi dısında- Özellikle nefes ve egzersize mutlaka bak denildi. O kadar okumama ve gebe okulunda anlatılmasına rahmen uygulama ile pekiştirmedipim icin bilmiyor gibiydim. İyi ki öncesinde bakmısım son anlarımda onları uygulayarak rahatladım cok işime yaradı. Tavsiyelerde bulunan herkese defalarca çok teşekkür ederim hepsi işime yaradı❤️

Burda muayane olurken 10 günden fazladır burda olup hala sancısı başlamayan bi kız vardı. Benim daha ilk günden sancım basladıgını doktor sordugunda duyunca üzüldü sonrasında muhabbet etmeye başladık. Sizin tavsiylerinizi ona da ilettim. İnş onunda işine yarar benim cok işim yaradı. Ay hepiniz iyiki varsınız. Sizlerinde dogumu su gibi geçsin canlarım ❤️ Merak ettikleriniz olursa özeldende sorabilirsiniz her daim seve seve yardımcı olmaya çalışırım🙏🏻
Ah canim ah canim kalbimiz aklimiz hep sendeydi hep merak ettik seni. Zor bi surec ama basariyla atlatmissin cok sevindim.burada paylastiklarimizla kiz kardes oluyoruz birbirimize. Elimden gelse hastanede bile yaninda olmak isterdim cok iyi anliyorum cunku seni. Rabbim bidaha kimselere yasatmasin.kuzucugun cennet kuşu oldu orda seni bekleyecek insallah. Onlarda cok seyler katiyor bize olgunlastiriyor baska turlu bakmamizi sagliyor hayata. Senin hayatina baska turlu dokundu ve gecti kuzucuk. Insallah carcabuk toparlanirsin.Rabbim bundan sonrasinda ne dilegin varsa nasip etsin insallah

Ya ben biraz rahatıma düşkün biriyim ondan bana ara vermek daha iyi geldi. İlk cocugum inanılmaz uyumlu bir cocuktu yani onu sırtına bağla dünyayı gez gıkı cıkmazdı. Onun gibi 4 tane yapılabilirdi ona ragmen biraz gezelim rahat edelim istedim tek cocukla iyi ki de oyle yapmışım 2. Si nerdeyse 5 yasında hala zor bir cocuk ve hala daha yapışık geziyoruz. Aile dinamiklerine ve senin karakterine göre cok degişiyor. Kimisi de arka arkaya dogurayım 3-4 sene rahat etmeyeyim sonrası iyi olur diye hemen dogurmak istiyor ben pek oyle biri diilim sanırım☺️
ben de rahatıma düşkünüm aslında. oğlum okula başlayınca bi tık minicik olgunlaştı gibi 😂 hemen ikinciyi yaptık 😅 kalabalık ailede büyüdüm aslında kafam kaldırmıyor 😂 ama kardeş candır diye düşünüyorum inş hakkını vererek bakabilim ben de.
Bunu ben de isterdim ama daha ilk cocugu 40 bitince doguracagim icin yarismaci arkadaslarima basarilar diliyorum 😂
artık insanlar 40ta evlenip doğuruyor. bence umudunu kesme 2028 aralık anneleri başlığında buluşalım 😂
6 değil de 4 yaş olursa araları 37 olur senin de bence makul sfhjjgkk😂 ben doguruyorum ya herkes yapsın 3. Yü😂😂
ya inşallah ikincisi biraz sakin olursa 4 yaş iyi aslında. şunu bi doğurayım da 😅

İlk 12 hafta bir daha çocuk istemiyordum bulantılar geçince seneye yaza yine hamile olsam ne güzel olur beraber büyürler diyorum doğunca tabi görücem hala aynı fikirde miyim😂

ben de rahatıma düşkünüm aslında. oğlum okula başlayınca bi tık minicik olgunlaştı gibi 😂 hemen ikinciyi yaptık 😅 kalabalık ailede büyüdüm aslında kafam kaldırmıyor 😂 ama kardeş candır diye düşünüyorum inş hakkını vererek bakabilim ben de.

artık insanlar 40ta evlenip doğuruyor. bence umudunu kesme 2028 aralık anneleri başlığında buluşalım 😂

ya inşallah ikincisi biraz sakin olursa 4 yaş iyi aslında. şunu bi doğurayım da 😅
benimkilerin arasinda da 4 yas olacak tam. ben de 40 yasimdayim daha genc olsaydim bir tane daha isteyebilirdim kalabalik aile cok seviyorum ben de 😄

Kizlar asi olayina bi ekleme yapayim. Benim doktorumda tetanozu ben yapicam yaninda bogmacada yapiyoruz hatta ben babayada bogmaca yapiyorum eve hastalik getirmesin diye dedi. Pahali bi doktor tahlilleride kendi yapiyo cok oduyoruz oyizden gereklimide dedi yoksa baska turlu mu bilemiyorum🤣 ama yaptiracagiz hem esim hemde ben

Hemen avokado tarifi vereyim aşırı besleyici ve avo tadını almadığınız. Eşim bu şekilde yemeye alıştı resmen. Yarım avoyu ezin iyice 1 yemek kaşığı kadar labne koyun tuz karabiber falan az bişe. Ekmeğin üzerine sürüp üstüne de sevdiğiniz tarz yumurtayı yapın. Ben genelde yağda parçalıyorum karıştırarak pişiriyorum ki iyice pişsin. Mükemmel tok tutan ve bebemiz için aşırı besleyici 10 dkda hazırlanan tarif oluyor.
Huzursuz bacak icin sabunu nasil koyiyoruz anlamadim ben

X