Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Selamlaar , reflü yatağı alan var mı aramızda acaba? Ne aldınız? Ne önerdiler ? gibi sorularım var
Bunu aldım

Kızlar bende dün detaylı ultrasona girdim. Böbreklerinde genişleme olduğunu söyledi diğer herşey normal. Bide bebek 10 gün önden gidiyor. 4 lü test yaptırmış mıydınız birde sizler

Böbreklerdeki sorunlar geçici oluyormuş genelde canınızı sıkmayın. Ben 3lü ve 4 lü yaptırmadım. Fetal dna yaptırmıştım.

Dün benim tontik çok az belli belirsiz kımıldadı bayaa morallerim bozuktu. Akşam yemekten sonra bi uzandım aman allahım yok böyle bi şey. Göbek deliğinden çıkası vardı 😂 Eşime elini koy dedim elimizin altında kayıp duruyo gödünü yediğim. Demek ki her hareketsizlikte moral bozmak yok
Benimki de dün hiç hareket etmedi😔😔 dürtsem de etmedi bu sabah nasıl aile hekimliğine geldiğimi bilemedim. Kalp atışlarını dinledik herşey yolunda görünüyor. Dediğiniz gibi her hareketsizlikte canımız sıkılmasa iyi olur. Ama insan kaygılanıyor işte.

Neredeyse aç geziyorum yani tavsiye etmem 🤣 genel de kahvaltı türü fazla ağır yemek yemedim abur cubur kestim Bayadır yemiyorum akşam genellikle aç uyuyorum gece acıkıyorum kalkıp yemeye üşeniyorum yani çok çok kötü beslendim ondan böyle oldu geçen hafta on gün neredeyse tam aç geçdim biraz peynir biraz salatalık yedim hazımsızlık yaşayınca Bi kilo vermişim işte
Yani mide bulantısı vs mı oluyor yoksa kendin mı yemiyorsun anlamadım doğrusu 😅

Kanguru için nihai kararınız nedir kızlar? Ben her şeye hemen hemen karar verdim henüz hiçbir şey almasam da nfjdnd Kanguruyu çözemedim, kararsız kaldım. Arkadaşlarımda babybjörn var memnun olmayan yok ama olumsuz yorum da gördüm açıkçası

Kanguru için nihai kararınız nedir kızlar? Ben her şeye hemen hemen karar verdim henüz hiçbir şey almasam da nfjdnd Kanguruyu çözemedim, kararsız kaldım. Arkadaşlarımda babybjörn var memnun olmayan yok ama olumsuz yorum da gördüm açıkçası
Ben ilk aylar sling kullanacağım, aldım bi tane. Sling sevmezse hiç kanguruya girişmicem zaten pahalı bi şey elimde patlamasın. Severse o zaman bakarız 😅

babybjörn de m pozisyonu olmuyor . onu eledik . ben bunu aldım çok kaliteli umarım bebem sever :)

Arkadaşım yurtdışından iki tane Babybjörn mini almış, onu alıp ilk zamanlar onu kullanacağım 5.aydan sonra beli zorluyormuş zaten. Baktım seviyor kullanıyoruz Ergobaby omni 360’a geçerim, kiralama seçeneği de var.

Ben salı günü gideceğim şeker yüklemesi için eğer sizin daha sonraysa haber ederim. Ama ücretsiz olduğuna eminim. Detaylıya ben eğitim araştırmada girdim o yüzden özele ücret ödemedim. Öyle bir saat falan sürmedi 15 dk ancak. Doktor da radyologtu ama deneyimli bir doktor o yüzden güvendim açıkcası. 🙄
Bende şehir hastanesine gittim ama yapmadılar🫠 benim şeker için randevum 7 eylül daha var haber bekliyorum sizden 😂 sonuçlarda güzel çıksın inşallah

Böbreklerdeki sorunlar geçici oluyormuş genelde canınızı sıkmayın. Ben 3lü ve 4 lü yaptırmadım. Fetal dna yaptırmıştım.

Benimki de dün hiç hareket etmedi😔😔 dürtsem de etmedi bu sabah nasıl aile hekimliğine geldiğimi bilemedim. Kalp atışlarını dinledik herşey yolunda görünüyor. Dediğiniz gibi her hareketsizlikte canımız sıkılmasa iyi olur. Ama insan kaygılanıyor işte.
Herhalde pozisyon degistiriyo disardan hissedemiyoruz ama aklım da kalıyo yani 😂

Ay kalmaz mı hem de nasıl kalıyor. İyi olsunlar da 🙏🙏 fetal doppler hakkında ne düşünüyorsunuz evde kalp atışı dinleme fikri saçma mı? Dün hareket etmeyince almak istedim bir tane hemen
bu kadar pinpirikli olmak hem size hem bebişe zarar verir canım biraz rahat ol bişey olmaz Allahın izniyle 🙏🏻🫶🏻

Yani mide bulantısı vs mı oluyor yoksa kendin mı yemiyorsun anlamadım doğrusu 😅
Yok bulantı kusma hiç yaşamadım kendim yemiyorum pek fazla iştah yok üşengeçlik var hazırlayamıyorum bu bahsettiğim akşam için gece için geçerli akşam ve gece yemediğim için almadım diye düşünüyorum

Arkadaşım yurtdışından iki tane Babybjörn mini almış, onu alıp ilk zamanlar onu kullanacağım 5.aydan sonra beli zorluyormuş zaten. Baktım seviyor kullanıyoruz Ergobaby omni 360’a geçerim, kiralama seçeneği de var.
Omni 360 yenidogandan itibaren olandi sanirim ben de 2. Eline baktim genelde 2-3 kere kullandik demis herkes ama esim cok hevesli kanguru olayina :)

Omni 360 yenidogandan itibaren olandi sanirim ben de 2. Eline baktim genelde 2-3 kere kullandik demis herkes ama esim cok hevesli kanguru olayina :)
Aşko omni 10/10 bi kanguru ama yenidoğana uygun değil-miş. Bebe çok gömülüyor içine, normalde de o kayışları ağzına değiyor bebek büyük olsa bile, küçükken tamamen gömülür. O yüzden ilk etapta Babybjörn mini baktım iyi gidiyor Ergobaby’e geçerim. Almadan önce kiralanıyor, ona bakarsın belki ucuz bir ürün değil çünkü

X