Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Aşkım o cool mamalık zor ya bence çoğumuz yorgunuz ağrımız var bir yerden bir patlak veriyor illa vücuttaki organlar bile yer değiştiriyor en nihayetinde🥲bende sağlıklı beslenemiyorum edemiyorum yorgunum az çok herkes sıkıntılı. İnsta momlar sinirimi bozuyor özellikle yedikler içtikleri hep böyle sağlıklı düzenli spor yapan hamileler gibi ama onlarda onu gösteriyor bir tek işte bebeler biz sağlıklı olalım da gerisi önemsiz
Onlar hamilelik oncesi basliyorlar hayat rutinleri oylr oyuzden de hamilelikte baslamiyorlar yani. Yalan o 😂

Y
Genelde alt baldırın kasılıyor canım, oradaki kaslar kasıldıkça 1-2 dakika kıvranıp duruyorsun. Öyle uzun süreli sancı gibi değil. Hiç krampın olmadı mı kıskandım 🥹
Ben gebelikten önce de mesela kendimi esnetirsem bacağım kaskatı kesilir ağrı girer çok korkarım neden ne olduğunu anlamam sonradan ne olduğunu öğrendim kramp oymuş doğru, biliyorsam bende çok çok sık oluyor maalesef o yüzden gebelikte fazla vucüdumu germiyorum yavaş hareket ediyorum çok çabuk kramp giriyor bana, şu sıralar boydan boya bacağım çok sancı yapıyor o zorluyor beni

Y

Ben gebelikten önce de mesela kendimi esnetirsem bacağım kaskatı kesilir ağrı girer çok korkarım neden ne olduğunu anlamam sonradan ne olduğunu öğrendim kramp oymuş doğru, biliyorsam bende çok çok sık oluyor maalesef o yüzden gebelikte fazla vucüdumu germiyorum yavaş hareket ediyorum çok çabuk kramp giriyor bana, şu sıralar boydan boya bacağım çok sancı yapıyor o zorluyor beni
Evet canım o, gece falan özellikle esneyince çat diye kasılıyor. Ben de pilatese başlamadan önce koluma sırtıma boynuma bile kramp girerdi kasları çalıştırınca azalıyor aslında ama çalıştırmıyorum demek ki şu an 🥹 bacağına neden sancı giriyor peki sordun mu

Öncelikle sabırlar diliyorum zor bir süreç ama bebeğiniz, eşiniz ve sizin için en doğru en sağlıklı kararı vermişsiniz. İyi ki farklı bir hastaneye gittiniz kendi doktorunuz bu süreçte bile her şeyi fark edemese daha farklı ilerleyecekti belki süreç, her şeyde bir hayır var. Testler sonucunda da sağlıklı bir gebelikle sağlıklı bebekleriniz olacak inşallah.🙏 gerçekten fark edilmeyen, anomalilerle doğan aileler içinde çocukları içinde eminim ki çok zordur. Bunu yaşayarak deneyimlemek tahmin edilemeyecek kadar üzücü. Allah onlara da yardım etsin. Sizde süreci sağlıklıca kolaylıkla atlatın inşallah. Biraz dinlenin sonrasında sağlıklı bebekleriniz olacak eminim ki. Tekrar çok geçmiş olsun🙏🙏
Evet biz kabullenip birçok şeyi yola devam etmeyi düşünüyorduk kıyamıyorduk. Perşembe cuma hastanede yazılan rapor ile cumartesi doktorumuza gittik ve raporda yazılanlara he evet dedi geçti ekstra birşey eklemedi. Pazartesi ve salı gittiğimiz doktorlar ekstra 4 tane daha buglu ekledi. Doktorların kararı en başından beri netti biz kabullenmemiştik, pazartesi salı söylenen o bulgunun bir tanesi zaten doktorların net olan kararının bizim içinde net olması gerektiğini söylediler. Ama dediğin gibi biz kendi doktorumuza gittiğimizde o önemli bir bulguyu bile görmedi -raporda yazanları bile görmekte zorşandı- ve biz o durumda devam etme kararı almıştık doktorların tespitlerine rahmen. Başka doktorlara gitmesek bu kesinleşmeyecekti ve biz bir çok aile gibi bunu doğumda öğrenecektik 😔 çok zor çoook. Çevremdeki herkes şuan 1 doktora bundan sonra asla gitmem diyor. Bu doktoru öneren arkadaşım kendini suçluyor keşke önermeseydim diye. Kv hala olayın ciddiyetinin farkında değil hep sağlıksız diyorlar doguyor sağlıklı çıkıyor allahtan ümit kesilmez diyor. Herkesten cok biz istiyoruz dünyaya gelsin ama herkese konusmak ne kadar basit onu görüyoruz bu süreçtede. Bi arkadaş bana demişti ki doktor kararıyla bile alındıgını soyleme kalbi durdu alındı diyin çevredekiler hep konusur. Bunu mu yapsam acaba bilemiyorum. Yalan söylemekte hic tarzım değil ama laf anlatmakta yoruyor. 😔

Kızlar buarada herkese günaydın ✋🏼bu c.tesi şeker yüklemesi yaptıracağım.Benim gibi yaptıracaklar vardı yada yaptıranlar vardı diye hatırlıyorum 🙈🤷🏼 benim doktorum tok karnına gelebilirsin demişti ama ben yine de ne olur ne olmaz aç gideceğim genelde hep aç okudum çünkü 🤔 yakın zamanda yaptıran biraz bilgi verebilir mi?
Günaydın 🌸 2 hafta sonra yaptıracağım doktorum aç gelmemi söyledi

Evet canım o, gece falan özellikle esneyince çat diye kasılıyor. Ben de pilatese başlamadan önce koluma sırtıma boynuma bile kramp girerdi kasları çalıştırınca azalıyor aslında ama çalıştırmıyorum demek ki şu an 🥹 bacağına neden sancı giriyor peki sordun mu
Hayır sormadım. Özellikle üç ay bitince yaşamaya başladım üzerine basamıyordum belimden kaynaklı bacağıma vuruyor bence Bi kere sormuştum doktora normal dedi. Muhtemelen bende bel fıtığı var bence şuan karnım çıkmadığı için sırtıma belime değil de bacağıma vuruyor, hep bacağımdan çekiyorum zaten krampta bacağıma giriyor demek oda hareketsizlikten

Öncelikle sabırlar diliyorum zor bir süreç ama bebeğiniz, eşiniz ve sizin için en doğru en sağlıklı kararı vermişsiniz. İyi ki farklı bir hastaneye gittiniz kendi doktorunuz bu süreçte bile her şeyi fark edemese daha farklı ilerleyecekti belki süreç, her şeyde bir hayır var. Testler sonucunda da sağlıklı bir gebelikle sağlıklı bebekleriniz olacak inşallah.🙏 gerçekten fark edilmeyen, anomalilerle doğan aileler içinde çocukları içinde eminim ki çok zordur. Bunu yaşayarak deneyimlemek tahmin edilemeyecek kadar üzücü. Allah onlara da yardım etsin. Sizde süreci sağlıklıca kolaylıkla atlatın inşallah. Biraz dinlenin sonrasında sağlıklı bebekleriniz olacak eminim ki. Tekrar çok geçmiş olsun🙏🙏
Evet biz kabullenip birçok şeyi yola devam etmeyi düşünüyorduk kıyamıyorduk. Perşembe cuma hastanede yazılan rapor ile cumartesi doktorumuza gittik ve raporda yazılanlara he evet dedi geçti ekstra birşey eklemedi. Pazartesi ve salı gittiğimiz doktorlar ekstra 4 tane daha buglu ekledi. Doktorların kararı en başından beri netti biz kabullenmemiştik, pazartesi salı söylenen o bulgunun bir tanesi zaten doktorların net olan kararının bizim içinde net olması gerektiğini söylediler. Ama dediğin gibi biz kendi doktorumuza gittiğimizde o önemli bir bulguyu bile görmedi -raporda yazanları bile görmekte zorşandı- ve biz o durumda devam etme kararı almıştık doktorların tespitlerine rahmen. Başka doktorlara gitmesek bu kesinleşmeyecekti ve biz bir çok aile gibi bunu doğumda öğrenecektik 😔 çok zor çoook. Çevremdeki herkes şuan 1 doktora bundan sonra asla gitmem diyor. Bu doktoru öneren arkadaşım kendini suçluyor keşke önermeseydim diye. Kv hala olayın ciddiyetinin farkında değil hep sağlıksız diyorlar doguyor sağlıklı çıkıyor allahtan ümit kesilmez diyor. Herkesten cok biz istiyoruz dünyaya gelsin ama herkese konusmak ne kadar basit onu görüyoruz bu süreçtede. Bi arkadaş bana demişti ki doktor kararıyla bile alındıgını soyleme kalbi durdu alındı diyin çevredekiler hep konusur. Bunu mu yapsam acaba bilemiyorum. Yalan söylemekte hic tarzım değil ama laf anlatmakta yoruyor. 😔

Merhaba çok üzüldüm çok zor Bi süreç rabbim yardımcınız olsun, umarım güzel günlerin sizi bekliyordur zor ama geçiyor Bi anne için çok zor Bi durum biz gebeliğimizi öğrenir öğrenmez annelik yükleniyor bize zaten kimse evladımız bizden daha iyi düşünemez, rüyanıza da çok etkilendim demek doğru karar vermişsiniz buda rabbim in verdiği Bi imtihan ama geçekten insanı yoran yıpratan etraftaki yorumlar arkadaşın iyi fikir vermiş bence de öyle söyleyin kapatın insanların ağzını, zaten hiç yorum yapmaya hakları yok kimsenin de işte kimseyi susturamıyoruz maalesef

Aşkım o cool mamalık zor ya bence çoğumuz yorgunuz ağrımız var bir yerden bir patlak veriyor illa vücuttaki organlar bile yer değiştiriyor en nihayetinde🥲bende sağlıklı beslenemiyorum edemiyorum yorgunum az çok herkes sıkıntılı. İnsta momlar sinirimi bozuyor özellikle yedikler içtikleri hep böyle sağlıklı düzenli spor yapan hamileler gibi ama onlarda onu gösteriyor bir tek işte bebeler biz sağlıklı olalım da gerisi önemsiz
Offf, dün tartılayım dedim tartıdaki rakamı görünce şok oldum meğersem pili eskimiş bütün akşamıma sebep oldu namussuz 😒 bu enerjisizlik beni bitiriyor ya, pilatese başlayacağım şimdi biraz faydası olur umarım. Sonbahar da gelsin artık yeter çok sıcak 😂

Canımmmmm 🥹 çok teşekkür ederim🙏🏻 iyi ki varsın 🙏🏻 Ne yazsam az kalır 💜💜💜yolun hep güzel insanlarla kesişsin❤️Allah'a şükür çok güzel bir eşim var 💜 O olsun hayatımda bana yeter🥹 Hayatta başka istediğim birşey yok. Olursa ekstra güzellik olur tabi 🥰 eşimden gelecek herşey beni mutlu eder🙏🏻 dediğin gibi şerdeki hâyırı görmek lazım. İsyan etmiyorum şükürler olsun ki farkedildi daha kötüsü olabilirdi o üzüntüyle her günümüz ayrı bi cehennem olurdu bize, eşimle kendimi tanıyorum. Ne içtiğimiz sudan ne yediğimiz yemekten birşey anlardık. Sadece kalbini öğrendiğimizde günlerce ağladık kıyamadık bu acı bizi kavuracak oldugunu hissettik. Herşeyi kabullendik nolursa olsun yaşatalım dedik. Ama işte İlahi takdir bizim yerimize başka bi kader yazılmış onu gördük. Rüyalarımzıda gördüklerimiz oldu. Rüyamda bu sabah arkadaşımın evinde uyanmısız balkonda eşimkalmış duruyor kalkıyorum onunla sarılıyoruz koskocaman yeşillik alana bakıyoruz. Hayvanlar geciyor ne güzel diyoruz sonra eşim bir tamesine bi iyilik yapıyor sağol diyor biz şaşırıyoruz. Sonra diğerleride bizimle konusmaya baslıyor bi kedi bi horoz eve geliyor biz açız diyor. Ne yersiniz diyorum. Horoz olan ben karabiber yerim diyor. Arkadasımda bu eve yeni tasındı mutfaga giriyorum nerde bu karabiber diyorum top karabiber buluyorum bir kase veriyorum yiyor. Diyorum kediye sana birşey bulamadım üzülüyprıö o da diyo ben karabiberden ysrim tadına bakarım 😔rüyayı görüp uyanıyorum. Eşim kalkmıs balkona cıkmıs çim alana bakıyor😔rüyamı ona anlattım sonra arkadasıma. Arkadasım dedi horoz haber karabiber acı. Acı haber demek olsun kuzum dedi sarıldık. Dünyanın sonu değil ya. İlerde olur ya da olmaz onu da Allah bilir herşeyin hayırlısı ne diyelim 🙏🏻
Burda bende birbirnden güzel insanlar tanıdım. Herkes burda kendi özelini paylaştı içimi rahatlatmak için. Bu tarz şeyler yaşayan o kadar cok insan varmıs ki. Bunları hic yaşamayan içi cız eden yazan yüreğinde hissedip duramayan herkes. Beni kimse yalnız bırkamadı hep merak ettiniz hergün güzel bi haber gelsin umuduyla yazdınız. İyi ki varsınız hepiniz.
Bu gruptan takip edeceğim bebişlerinizi inşallah sağlıcakla kucaklarınıza alırsınız cok güzel dogumlar gecirirsiniz sancısı az bir çırpıda gelir minnaklarınız. Benim dualarımda sizlerle güzel anneler💜
Bütün güzellikler seni ve eşini bulsun inşallah gönlü güzel arkadaşım . içim yandığında ettiğim bi dua var ''ve ehlifni hayra minha'' allahım başıma gelen bu sıkıntıyı daha güzeliyle telafi et diye . rabbim çok daha güzel kapılar açsın size. ömrünüz hep çiçek bahçelerinde geçsin . hayırlı sağlıklı doğru zamanda evlatlar nasip etsin . allaha emanet olun arada uğra özletme kendini :KK200:

Ya bu dis kundak almak gerekiyor mu ? 2 gunde bir bu soru kafamda hortluyor 😂 astoronot aldim ama onu hemen dogar dogmaz giyemez bi tik buyuk. 2-3 aylik gibi kalibi . 🙈
Ben dış kundak aldım yanlışlıkla 3/7 ay almışım battaniye niyetine sararım ona 😂 bebek kıyafetleri çoğu yazlık olduğu için bebek küçükken kışlık kalın giydirmek çok zor oluyor diyor tecrübeli anneler bende o yüzden aldım dış kundak dışarı çıkarken hemen battaniyeye ve ona saracam daha basit oluyor

Benim de aynı hatta 21+2’de öyle çıktı. Detaylıya gittiğim doktora sorduğumda en başından beri takibini bilemediğim için bir şey diyemiyorum dedi. Tüp bebek olduğu için 12. haftalarda da öndeyse mesela embriyo gelişimi ve yerleşme ile ilgilidir normaldir dedi. Ama benim en başta 3 gün öndeydi sonra 7 gün öndeydi sonra 10 gün şeklinde ilerledi. Şeker yüklemem de erken yapıldı zaten ve sınırda çıktı. Şuan diyet yapıyorum son durumu haftaya gittiğimde öğreneceğim.
Her şey yolundadır inşallah 😘😘

Bizim ülkemizde insanlar çok hadsizler çok saçma şeyler söyleyebilirler günah o da bir sınav diyecek kadar saçmalayabilirler eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsan öylede diyebilirsin 🙏çünkü gerçekten akıl almaz hadsizlikteler bunu söyleme hakkını kendilernde bulanlar olabilir yaşlılar falan. Zaten zor bir süreç olacak birde insanların aptallıklarıyla uğraşıp canın sıkılmasın🙏

Ya bu dis kundak almak gerekiyor mu ? 2 gunde bir bu soru kafamda hortluyor 😂 astoronot aldim ama onu hemen dogar dogmaz giyemez bi tik buyuk. 2-3 aylik gibi kalibi . 🙈
bence battaniye tarzı bir şey almak daha mantıklı yani battaniye zaten alacağız da jhjdh dış kundak belli dönemlik ma batttaniye her dönem kullanılır

Bana çok kullanışlı geldi ya, kış bebesi çünkü hastaneye falan giderken el kadar bebeleri kat kat giydirmek çok zor olur buna soktun mu bitti

X