Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Ben sezeryan isteyeceğim. Normal doğum yapmak istersen sanırım uzman doktorlar giriyor. Prof'lar sadece sezeryan kabul ediyor. Günü zamanı belli olduğu için. Adam gece kalkıp gelmeyi tercih etmiyor haklı olarak. Ben zaten sezeryan istiyorum, o sebeple benim için herşey okey... Dediğin gibi zaten ebeler yaptırıyor normal doğumu ama şunu da es geçme devlette ilgi alaka zayıf olurolur, şartları özelle bir olmaz, bunu göze almak lazım.. Prof takipli hasta olursan görece daha iyi ilgi oluyor. Benim doktorumda daha önce bir arkadaşım doğurdu. Memnun kaldı. Ben de ona güvenerek doktorumla devam ediyorum.
Bence çok iyi bir seçim yapmışsın canım, ben doktoru değiştirdim ama içim %100 rahat değil hala. Ama çok uzak doktorum ve sadece sezaryen yapıyor, bir de doğum sigortamız var 2 yıldır karşılamıyor özel doktor olunca. Biz de ne gerek var diye düşündük haliyle, umarım hepimiz için çok güzel ilerler süreç.
Buradaki devlet hastanelerinde ilgi çok kötü canım maalesef, bir de vajinal doğum yapıyorsun psikolojik olarak da desteğe ihtiyacın oluyor. Geçen gün devlet hastanesine gittik annem için muamele öyle kötüydü ki çok rahatsız olduk gerçekten. Resmen yüzüne karşı of pof yapıyor hemşireler. Ben de göze alamam.

Bence çok iyi bir seçim yapmışsın canım, ben doktoru değiştirdim ama içim %100 rahat değil hala. Ama çok uzak doktorum ve sadece sezaryen yapıyor, bir de doğum sigortamız var 2 yıldır karşılamıyor özel doktor olunca. Biz de ne gerek var diye düşündük haliyle, umarım hepimiz için çok güzel ilerler süreç.
Buradaki devlet hastanelerinde ilgi çok kötü canım maalesef, bir de vajinal doğum yapıyorsun psikolojik olarak da desteğe ihtiyacın oluyor. Geçen gün devlet hastanesine gittik annem için muamele öyle kötüydü ki çok rahatsız olduk gerçekten. Resmen yüzüne karşı of pof yapıyor hemşireler. Ben de göze alamam.
Aynen canım. Ben geçen sene kan vereyim hormonlarım bakılsın diye gittim. Şak diye vajinal muayene yaptı, çıkınca hüngür hüngür ağlamıştım 😅 o zamanlar öyle muayene olmaya alışık değildim, ırzıma geçtiler gibi hissetmiştim. Çok kabalar, yat otur aç dedi resmen, ben de itaat ettim. Şimdi tabi gülüyorum yaşadıklarıma.

Ben de buna bakıyorum ya, iyi fiyat bence. Ama bizim her gün çöpümüz alınıyor, akşama kadar da balkonda bekletebilirim diye düşündüm bezleri o yüzden kararsız kaldım. Sence?
Balkona çıkmaya vaktin olmayacak diyorlar. Benim de aynı durumum. Nolcak balkona atarım diyorum ama odada olması önemli falan diyorlar. Bakayım belki alırım bu indirimde. Bu ay çok açıldık. Aslında ekime kadar birşey almak istemiyorum

Aynen canım. Ben geçen sene kan vereyim hormonlarım bakılsın diye gittim. Şak diye vajinal muayene yaptı, çıkınca hüngür hüngür ağlamıştım 😅 o zamanlar öyle muayene olmaya alışık değildim, ırzıma geçtiler gibi hissetmiştim. Çok babalar, yat otur aç dedi resmen, ben de itaat ettim. Şimdi tabi gülüyorum yaşadıklarıma.
Ahahaha of kıyamam ya, hele ki kadın hastalıklarında insan çok daha hassas oluyor. Devletle özelin bu kadar farklı olması da apayrı bir konu zaten 😒

Doğru diyorsun valla çok haklısın. Evet daha önce konuştuğumuzu hatırlıyorum. İnan şimdi senin bu hikayeni eşime anlatsam yarın ilk iş beni götürecek başka doktor arar. Der ki o da hep sorun olmadığını söylemiş demek ki yanılmış ya bizimki de yanılıyorsa?? Direkt der yani bunları. Adam pimpirikliydi artık paranoyak oldu şu hastalıktan sonra da 🤦🏻‍♀️ Senin de hep Recep hoca hem de şehir hastanesi ile aynı anda devam etmen çok sağlıklı olur kuzum. Dediğin gibi doğum zaten devlette olmak zorunda zaten. Allah’ım inşallah çaresi olmayan dert vermesin, bebişin de her ne rahatsızlığı varsa tedavisi mümkün olsun 🙏
Yaaa out güldürdün beni😂😂😂 eşininde tarzını öğrendiğim icin gözümde canlandı olay yani😂
Sen anlatma bu olayı eşine🤭 daha cok tramva yaratır zaten yaşadığı ona yeter... baska bi doktora gitmeye niyetin olursa olayı hic anlatma bence sen bi kereliğine baska bi doktora gideyim mi acaba de sende boyle diyorsun belki 2.görüş bebek icin iyiolur dersin. Onun zaten hosuna gider eminim🤭

Ay bizimde en büyük duamız inşallah outfit inşallahhhh🙏🏻💜

Balkona çıkmaya vaktin olmayacak diyorlar. Benim de aynı durumum. Nolcak balkona atarım diyorum ama odada olması önemli falan diyorlar. Bakayım belki alırım bu indirimde. Bu ay çok açıldık. Aslında ekime kadar birşey almak istemiyorum
Ben durduramıyorum kendimi hasta gibiyim, az bir ihtiyacım kaldı resmen daha 5.ayda 😂 bazı şeyleri de empoze ediyorlar gibi ya, bilemedim.

Alakasız olacak ama senin bir çocuğun daha vardı değil mi? Emin olamadım sorayım dedim 🙈
Hayır canım yok.
Bu 3.gebeliğim ama ikisi olumsuz sonuclandı.
Biri kendiliğinden düştü, diğeri kalbi durdugu icin sancı vererek aldılar. Bizim tercihimizdi bu sekılde alınması. Çünkü biz patolojiye gönderip genetiğinin incelenmesini istedik 2.defa kayıp olunca. Ama sonuc temiz geldi. sonrasındada kendimize genetik testler yaptık onlarda temiz geldi. Hicbirşey bulunamadı. O süreçte uykum gelmesine rahmen hic dinlenemedim uyuyamamıstım kendimi cok yormustum. Bi de yas süreci yaşıyordum onun üzüntüsü ve stresinden olabileceğini düşündüm.

Hayır canım yok.
Bu 3.gebeliğim ama ikisi olumsuz sonuclandı.
Biri kendiliğinden düştü, diğeri kalbi durdugu icin sancı vererek aldılar. Bizim tercihimizdi bu sekılde alınması. Çünkü biz patolojiye gönderip genetiğinin incelenmesini istedik 2.defa kayıp olunca. Ama sonuc temiz geldi. sonrasındada kendimize genetik testler yaptık onlarda temiz geldi. Hicbirşey bulunamadı. O süreçte uykum gelmesine rahmen hic dinlenemedim uyuyamamıstım kendimi cok yormustum. Bi de yas süreci yaşıyordum onun üzüntüsü ve stresinden olabileceğini düşündüm.
Bazen hiçbir sebep olmuyor galiba, sebebinin olmaması da daha zor. Biz de sebepsiz infertilite nedeniyle tüp bebek yaptık mesela, yaşım da 27 idi, her şey gayet iyiydi hemen hamile kalırsın diyorlardı bekarken.
Stresle ilgili geçen gün araştırma yapmıştım, net olarak stresin düşüğe veya erken doğuma sebep olmayacağını söylüyor araştırmalar. Kendini suçlama.

Söylediğim kişi plasenta previa hakkında postta açmış altına pozitif yorumların paylaşılıp herkesin görüp okuyabilmesi için

@otuzaazkala @kzkzkzkz S seydaseydas

okudum sımdı benimki plasenta previa mı bilmiyorum adı, plasenta rahim ağzını kapatmıyor ben de sadece aşağıda ama o kısmı kapatmıyor dedi.22 haftam bitti kanama lekelenme olmadı cok sukur. evden calısıyorum dinlenmeye fırsatım oluyor ama bir cocugum daha var eğilip kalkmam gerekiyor bazen peşinden kosturuyorum falan. yogun kanama olsa korkarım hastaneye 1 saat uzağım arabayla. ama en son detaylıda oyle yogun bir kanama olmaz kendin araba kullanıp gelebilirsin bile demıslerdi.
valla zaten tr de değilim burda öyle özel hastane özel doktor da yok o gün dogum hastanesinde kim varsa o bakıyor allah bilir iyi mi dikkatli biri mi şansına

Bazen hiçbir sebep olmuyor galiba, sebebinin olmaması da daha zor. Biz de sebepsiz infertilite nedeniyle tüp bebek yaptık mesela, yaşım da 27 idi, her şey gayet iyiydi hemen hamile kalırsın diyorlardı bekarken.
Stresle ilgili geçen gün araştırma yapmıştım, net olarak stresin düşüğe veya erken doğuma sebep olmayacağını söylüyor araştırmalar. Kendini suçlama.
Ben hamile kalmadan eşime diyordum hamile kalsam ben bu üzüntü ile cocugu tasıyamam diye. 2 gebeliğiminde süreci cok az arayla olmustu. Hakeza öylede oldu olumsuz sonlandı belkide dediğin gibi ondan kaynaklı değil bilemiyorum.

Ama benim bi arkadasım var o da eylülde annesini kaybetti o sürecte hamileymiş bebeğini kaybetti üzüntüden hemen 1 ay sonra yine hamile kaldı bu sefer süreci başarılı tamamladı ama zor tamamladı ilk 3 ay hicbirşey yiyemedi baygınlıklar kanamalar gecirdi memlekete gitti ailesi ona bakmaya calıstı. Sadece şehriye corbası içebiliyordu 2-3 kasık okadar tüm 3 ayı böyle gecti. Sonrasıda zor sıkıntılı idi. Ama güzel sonuclandı. Bebişini kucagına aldı suan herşey onun icin bambaska oldu. 😊

Bakanlık prosedür olarak nd 1 gün, sd 2 gün diyor. Ama özel hastanelerde sezeryan olup 1 günde taburcu etmeye calısan hastaneler oluyormus. Gebe okulunda ebe kesinlikle özelde boyle birşey basınıza denk gelirse karsı cıkın dedi. Cünkü sağlıgınız icin bi tehlike twşkil etmemezi icin sd 2 gün kalmanız gerekir, nd dogumdada bikaç saat icinde taburcu etmeye calısırsa gerekirse şikayet edin Bunu yapamazlar dedi
3 gün hastanede kalınıyor burda sazeryan sonrası rutin prosedur olarak. zaten 2 gunun sonunda ldrar torbasinu cikariyorlar. ilk once buyuk tuvaletini yapmani bekliyorlar oyle aklimda kalmis. tr de nasil bir gunde cikariyorlar hemen.
ayrica ilk gun serum falan oluyor kolunda. ay ben kimsenin kararını etkilemek istemem ama açılması güzel olan bebek normal gelişli ve dogum kanalına da girmişse normal dogum deneyin derim risk de yoksa. sezeryan ameliyat sonucta çekilcek dert değil

Ben hamile kalmadan eşime diyordum hamile kalsam ben bu üzüntü ile cocugu tasıyamam diye. 2 gebeliğiminde süreci cok az arayla olmustu. Hakeza öylede oldu olumsuz sonlandı belkide dediğin gibi ondan kaynaklı değil bilemiyorum.

Ama benim bi arkadasım var o da eylülde annesini kaybetti o sürecte hamileymiş bebeğini kaybetti üzüntüden hemen 1 ay sonra yine hamile kaldı bu sefer süreci başarılı tamamladı ama zor tamamladı ilk 3 ay hicbirşey yiyemedi baygınlıklar kanamalar gecirdi memlekete gitti ailesi ona bakmaya calıstı. Sadece şehriye corbası içebiliyordu 2-3 kasık okadar tüm 3 ayı böyle gecti. Sonrasıda zor sıkıntılı idi. Ama güzel sonuclandı. Bebişini kucagına aldı suan herşey onun icin bambaska oldu. 😊
Hepimiz sağlıkla mutlulukla kucağımıza alırız umarım kuzuları ☺️

okudum sımdı benimki plasenta previa mı bilmiyorum adı, plasenta rahim ağzını kapatmıyor ben de sadece aşağıda ama o kısmı kapatmıyor dedi.22 haftam bitti kanama lekelenme olmadı cok sukur. evden calısıyorum dinlenmeye fırsatım oluyor ama bir cocugum daha var eğilip kalkmam gerekiyor bazen peşinden kosturuyorum falan. yogun kanama olsa korkarım hastaneye 1 saat uzağım arabayla. ama en son detaylıda oyle yogun bir kanama olmaz kendin araba kullanıp gelebilirsin bile demıslerdi.
valla zaten tr de değilim burda öyle özel hastane özel doktor da yok o gün dogum hastanesinde kim varsa o bakıyor allah bilir iyi mi dikkatli biri mi şansına
Sabitlenmiş posttada şu var. İlla en altta olması gerekmiyor plasentanın konumu normal yerde değilse yine plesanta previa oluyor. Hepsindede kanama olmuyormus zaten. Yorumlarda da baya acıklayıcı bilgilendirici seyler vardı.

Eklentiler

• 13FC5C28-B9E2-43C4-8365-45C8B94D0B91.png
    13FC5C28-B9E2-43C4-8365-45C8B94D0B91.png
    631,5 KB · Görüntüleme: 21
X