Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
3 gün hastanede kalınıyor burda sazeryan sonrası rutin prosedur olarak. zaten 2 gunun sonunda ldrar torbasinu cikariyorlar. ilk once buyuk tuvaletini yapmani bekliyorlar oyle aklimda kalmis. tr de nasil bir gunde cikariyorlar hemen.
ayrica ilk gun serum falan oluyor kolunda. ay ben kimsenin kararını etkilemek istemem ama açılması güzel olan bebek normal gelişli ve dogum kanalına da girmişse normal dogum deneyin derim risk de yoksa. sezeryan ameliyat sonucta çekilcek dert değil
Normal dogum icin prosedürde kac gün orda?

Hemen okuyacağım teşekkürler resmen aynılarını yaşamış o da benim de öyleydi zor bir psikoloji o kadar kanamaya sakin kalmak teşekkürler tekrar çok iyi oldu bu hesap🙏🏻
Rica ederim🙏🏻 Benzer deneyimleri okumak insana iyi geliyor rahatlatıyor süreci daha pozitif yönetebiliyorsun☺️ Bence iletişime bile gecersen geri dönüş yapıp deneyimlerini ve baskalarından duydugu bilgileri derleyip paylasacaktır kafana takılan olursa bence sormaktan cekinme sürecte o da cok üzülmüştü.

Aynı anda ceyiz hazırlıgına girmiştim o zamandan beri takip ederim yardım sever bi kız tanımıyorum ama iyi niyetli oldugu icin seviyorum kendisini.

1 gun normal dogumda kalıyorsun 3 gun sezaryende.4. gun oglen gibi cıkartıyorlar tüm kontrollerden sonra
Nd da vucut hızlı toparlanıyormus ama sd da oyle değilmiş. Sd için ağır karın ameliyatı diyorlar oyüzden 2 günden fazla olması tabiki daha faydalı bencede. 4.gün cıkmak iyiymiş. 👍🏻 Burda 1 günde cıkartablar oluyormus. Nd da 1 gün ama arkadasımı bikaç saat sonra taburcu etmeye çalışmışlar kayseridе özelde nd yaptı 😐

Leydiyz tulum alırken markaya göre değişiyor toglar, akşam konuşmuşsunuz.
Screenshot_2024-08-11-07-59-22-84_1930b0dfa8ea2e864d01d997ded97f5f.jpg

Şu ebebek'in mesela

Günaydın canım annelerim ❤️ şu beşiklerimizin içini doldurmayı nasip etsin rabbim bize .. sağlıkla huzurla uyutalım öpücüklerle uyandıralım inşallah 🥰🥰 hepiniz için dua ediyorum aralıkta buralar minik bebeklerle dolsun taşsın 🥲🧿
Eki Görüntüle 3464238
İnşallah canım benim, rabbim hepimizin bebişine sağlık sıhhat versin sağlıkla kucağımıza alalım inşallah. Şu uyku arkadaşı benim de favorilerimdeydi çok ciciymiş 🧡

Günaydın 🌸 sezaryen sonrası çıkış annenin durumuna bağlı olarak değişiyor arkadaşlar. Kan değerleri normalse yuruyebiliyorsa ve en önemlisi bağırsakları çalışıyorsa 1 gece kalıp çıkıyorsunuz. Ben 17.00 gibi doğuma alındım. Ertesi gün 12.00 kontrolünden sonra çıktım. Bu süre zarfında hem benden birkaç defa kan alındı hem bebisten seker kontrolü için. Sezaryen mama ver durumları da yaşanmadı bebeğin beslenenildigi görüldüğü için. Normal doğum en guzeli tabi ki bu karar çıktığında ben de çok üzülmüştüm ya ilgilenemezsen diye hiç öyle olmadı çok şükür 🙏 sizler için de en hayırlısı en sagliklisi ve en kolayı olsun dilerim. Sezaryen olursa da hiç sıkmayın canınızı travmatik bir vajinal doğumdan daha iyidir.

Diyebilirdi başımın üstünde yeri vardı. Devletteki detaylı bakan perinatolog ; devlette kalp doktoru olan arkadasına gönderdi. O da dedi hocam var o baksın emin olalım o da özele yönlendirdi. Ve biz o kadar memnun kaldık ki dogru yönlendirmeler için cok teşekkür ettik. Biz o doktoru günlerce haftalarca arastırsak belki yine bulamazdık. Emin olmak istediler ben doktorum diyip kibir gurur yapıp kendince emin olmaya claısmadı uzman arkadasının önerisini istedi. O doktorlar bizim icin o kadar değerli oldu ki anlatamam. Biz binlerce kez teşekkür ettik kendilerine. Yani sarılacaktım nerdeyse kalp doktoruna kendimi cok zor tuttum. Güzel bir çiçekle teşekkür ederiz 🥹 işini gercekten düzgün yapan insanları onure etmek gerekildiğini dişünüyorum. Elimizden geldiğince 🙏🏻
Ah canim benim o kadar üzüntünün içinde doktora çiçekle teşekkür etmeyi bile dusunuyosun inşallah gonlune ferahlık verecek haberler alın ❤️

Kızlar 20+3 haftadayım dün kısa süreli ılıskı oldu hiç bi sıkıntı yoktu sabah kalktım hafif kahverengı akıntı gelmiş hala başına gelen var mı böyle ilişkiden sonra 🥹

kızlar merhaba bugün kontrolüm var. bu hafta sağlık ocağında kan testi vermiştim doktorum istemişti. alt-ast değerlerim çok yüksek çıkmış.karaciğer enzimleriymiş. böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba ? çok tedirgin oldum.
Degerleriniz kaç çıktı ast ve alt? tedavisi neymiş peki naptınız

X