Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Hastane çantası için ihtiyaç listesi, kızlar buyrun.

Eklentiler

• Screenshot_2024-08-10-23-08-11-939_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-08-10-23-08-11-939_com.instagram.android.jpg
    76,6 KB · Görüntüleme: 97
Yani yuh demek istiyorum gerçekten. Bazen eşime hak veriyorum böyle şeyler duyunca var ya. Ben bundan sonra hiçbir hastalıkta tek bir doktora görünmem bir şey var dese de yok dese de teyit ettiririm dediği kadar varmış. Bunca zaman gerçekten neye bakıyormuş muayenede ağzına burnuna mı? Her ay muayeneye gitmemizin amacı aylık gelişimini takip etmek değilse ne? Hadi 6 haftada 8 haftada görmedin de sonrakilerde de mi hiç şüphe duymadın? Kuzum bence şikayetçi olsan haklısın. Ya da en azından gir o hastanenin sitesine, doktorlar sitesine falan ve yorum yap o doktor hakkında. Başka insanların da canını yakmasın bu şekilde.
Hak ver ver eşine inan çoook haklı😊
önceden de konusmustuk hatta sen benim eşime benzetmiştin düşünce tarz olarak kendini. eşim devlete gideceğim zaman karşı cıkmıstı kendini yoruyorsun bosuna tek bir doktor takip etmiş olsun onu bekleyelim gitme yorulma demişti. Bugun bizim doktordan cıkınca eşim dedi iyi ki gitmişsin çok iyi yapmışsın gitmekle🤭 ben bir daha asla gelmem buraya. Özelde yetkin baska güvenilir doktor buluruz oraya gideriz. Dedim devletede gidebiliriz zaten doğum olursa orda olacak mecbur. Olsun biz yetkin baska bi doktora gideriz recep hocaya her ay görünürüz birşeyler yaparız dedi. O da bi doktora körü körüne bağlanmamak gerektiğini deneyimlemiş oldu maalesef. Bana gebe okulundaki ebede demişti buaraya ara ara gel muayane ol kan ver kaydın hep burda olsun. Dedim geliyorum gebeliğimin başında geldim kan verdim. Sonra 1 kerede muayane geldim uzun aralarla olsada geliyorum. Dedim iyi yapıyorsun dedi. Cünkü birşey olsa bizi sevk etseler ya da doktor sezeryan öneriyorum dediğinde ben devlete dönmek istesem kaydımın bilgilermin olmasının iyi olacagını düşindüğüm icin bende ara ara gitmeye çalışıyordum. Doguma yakın 30.haftalarda 1 kere daha giderim diye düşünüyordum. Ama anlasılan bundan sonra oraya gideceğim gibi duruyor inşallah bebişte sıkıntı yoksa gebeliğim devam ederse tabi 🙏🏻💜 bizede yakın arabayla 5 dk sürüyor. Diğer gittiğimiz hastane 30-40 dk sürüyordu o da yollar acık olur ve eşim bi tıkta hızlı giderse. Böylesi daha kolay oldu aslında bizşm icin

Oyy 🥰🥰 genelde battaniye kullanılıyor ama güvenlik konusunda bir tık pimpirikliyim galiba, yani yanındayken sıkıntı yok tabi ama yanında değilsem aklım kalabilir. Bir de yanımda 6-7 ay yatabilecek hem ona göre bir düzenleme yaptım hem yerim dar hem de öyle istiyorum. O yüzden gözüm arkada kalmasa daha iyi olur :) araştırayım biraz
Şimdi farkediyorum ki ben bugün yanlışlıkla 3.5 tog almışım 🤦🏻‍♀️ sanırım önce toguna karar vermek gerekiyor. Ev sıcaklığı vs için 1.5 ya da maksimum 2.5 ideal gibi

Son düzenleme:
bu ne ya bebek 10 gün kalacak galiba 🤣 şaka maka çok fazla değil mi 3 hastane çıkışı
3 tane hastane çıkışı çok değil bence. Ben daha çok bile koyabilirim. Üç takım giysi yetecek mi ki? sabah ve akşam başka giyer gibi geliyor, kusar, kakasını yapar, bişi olur. Sezeryan olacağım için 2 gece falan kalırız herhalde

Bence değil canım, devamlı pisletiyorlarmış bir de 2 gün kalıyorsun.
3 tane hastane çıkışı çok değil bence. Ben daha çok bile koyabilirim. Üç takım giysi yetecek mi ki? sabah ve akşam başka giyer gibi geliyor, kusar, kakasını yapar, bişi olur. Sezeryan olacağım için 2 gece falan kalırız herhalde
bizim hastanede fiyat verme bölümü 1 gece dedi ama duruma göre değişebilir belki. ben de fazla fazla koyayım bari 🫠

Eklentiler

• Screenshot_2024-07-21-22-12-46-761_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-07-21-22-12-46-761_com.android.chrome.jpg
    77,1 KB · Görüntüleme: 80
Aaa ne güzel denk gelmiş, daha bugün dedim şeytan diyor normal doğum yapmak için devlette doğur diye. Ordaki ebeler günde kaç kez doğum yaptırıyor kim bilir.
Ben sezeryan isteyeceğim. Normal doğum yapmak istersen sanırım uzman doktorlar giriyor. Prof'lar sadece sezeryan kabul ediyor. Günü zamanı belli olduğu için. Adam gece kalkıp gelmeyi tercih etmiyor haklı olarak. Ben zaten sezeryan istiyorum, o sebeple benim için herşey okey... Dediğin gibi zaten ebeler yaptırıyor normal doğumu ama şunu da es geçme devlette ilgi alaka zayıf olurolur, şartları özelle bir olmaz, bunu göze almak lazım.. Prof takipli hasta olursan görece daha iyi ilgi oluyor. Benim doktorumda daha önce bir arkadaşım doğurdu. Memnun kaldı. Ben de ona güvenerek doktorumla devam ediyorum.

Hak ver ver eşine inan çoook haklı😊
önceden de konusmustuk hatta sen benim eşime benzetmiştin düşünce tarz olarak kendini. eşim devlete gideceğim zaman karşı cıkmıstı kendini yoruyorsun bosuna tek bir doktor takip etmiş olsun onu bekleyelim gitme yorulma demişti. Bugun bizim doktordan cıkınca eşim dedi iyi ki gitmişsin çok iyi yapmışsın gitmekle🤭 ben bir daha asla gelmem buraya. Özelde yetkin baska güvenilir doktor buluruz oraya gideriz. Dedim devletede gidebiliriz zaten doğum olursa orda olacak mecbur. Olsun biz yetkin baska bi doktora gideriz recep hocaya her ay görünürüz birşeyler yaparız dedi. O da bi doktora körü körüne bağlanmamak gerektiğini deneyimlemiş oldu maalesef. Bana gebe okulundaki ebede demişti buaraya ara ara gel muayane ol kan ver kaydın hep burda olsun. Dedim geliyorum gebeliğimin başında geldim kan verdim. Sonra 1 kerede muayane geldim uzun aralarla olsada geliyorum. Dedim iyi yapıyorsun dedi. Cünkü birşey olsa bizi sevk etseler ya da doktor sezeryan öneriyorum dediğinde ben devlete dönmek istesem kaydımın bilgilermin olmasının iyi olacagını düşindüğüm icin bende ara ara gitmeye çalışıyordum. Doguma yakın 30.haftalarda 1 kere daha giderim diye düşünüyordum. Ama anlasılan bundan sonra oraya gideceğim gibi duruyor inşallah bebişte sıkıntı yoksa gebeliğim devam ederse tabi 🙏🏻💜 bizede yakın arabayla 5 dk sürüyor. Diğer gittiğimiz hastane 30-40 dk sürüyordu o da yollar acık olur ve eşim bi tıkta hızlı giderse. Böylesi daha kolay oldu aslında bizşm icin
Doğru diyorsun valla çok haklısın. Evet daha önce konuştuğumuzu hatırlıyorum. İnan şimdi senin bu hikayeni eşime anlatsam yarın ilk iş beni götürecek başka doktor arar. Der ki o da hep sorun olmadığını söylemiş demek ki yanılmış ya bizimki de yanılıyorsa?? Direkt der yani bunları. Adam pimpirikliydi artık paranoyak oldu şu hastalıktan sonra da 🤦🏻‍♀️ Senin de hep Recep hoca hem de şehir hastanesi ile aynı anda devam etmen çok sağlıklı olur kuzum. Dediğin gibi doğum zaten devlette olmak zorunda zaten. Allah’ım inşallah çaresi olmayan dert vermesin, bebişin de her ne rahatsızlığı varsa tedavisi mümkün olsun 🙏

Sezeryana mı 1 dedi? Benim arkadaşlarım hep iki gece kaldı. Ama benimki devlette olacak. Belki 1 gece yatırırlar sadece bilmiyorum hiç
Bakanlık prosedür olarak nd 1 gün, sd 2 gün diyor. Ama özel hastanelerde sezeryan olup 1 günde taburcu etmeye calısan hastaneler oluyormus. Gebe okulunda ebe kesinlikle özelde boyle birşey basınıza denk gelirse karsı cıkın dedi. Cünkü sağlıgınız icin bi tehlike twşkil etmemezi icin sd 2 gün kalmanız gerekir, nd dogumdada bikaç saat icinde taburcu etmeye calısırsa gerekirse şikayet edin Bunu yapamazlar dedi

X