Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Uyku tulumu araştıran ya da almayı düşünen var mı? Owli uyku gurusu alayım diyorum ama birkaç yorumda boynu dar çocuğu sıkıyor yazmışlar kafam karıştı. Örtü/battaniye zaten örtmeyi düşünmüyorum boğulma riskine karşı

Ay inşallah tek duamız dileğimiz o
çok teşekkür ederim desteğin için
Eşim bebişin videolarını çekerdi hep doktor beni muayane ederken , ordaki konusmalarımızın birinde 12.haftamda doktora diyorum ki detaylıya siz mi bakacaksınız baska doktora mı yönlendireceksiniz arkadaslarımın doktorları perinatologlara yönlendiriliyor dedim. ben bakacagım uzmanlıgım var bakabiliyorum diyor. Of of ya biz bide aşırı memnunduk. Sanıyoruz ki herşey sorunsuz yolunda bize hep öyle diyordu. cd istyorum veririm dedi. Recep hasa gidicez cd yi o istedi diyince vazgecti. Rapor bile yazmadı. Bugun sorunlar varmıs dedik öyle gittik.Yoksa muayaneleri 1 ay önceden doluyor tatile gitti bizim randevu iptal oldu diye sıkıntı yaşamıstık. Bugunde muayane etmek istemedi sıkıntı var diyince gelin tamam dedi. Keske sıkıntılar olmadıginı bilmeden baksaydı neler diyecekti cok meraktayım. Ama gram güvenim yok 1 tanesini bile soyleyebileceğine

benim de plesanta aşağıda ama rahim ağzını kapatmamış herhangibir kanama falan olmadı hiç. 34. haftamda tekrar detaylıya çağırdılar ona göre sanırım sezaryan gunu verecekler.
yukarı cıkmaya baslamıs falan dedi ama kanama riskin de var dedi yani hiçbir rahatsızlık hissetmiyorum ama ben hatta bebek artık gobek deliğimin altında zaten bakarken oyle baktı iyice kasıklarımda değil artık ama pleaanta daha asagıda demekki

canım şimdi okudum, aşırı üzüldüm.

Allah yardımcınız olsun inşallah her şey düzelir sonunda, amniyosentez temiz gelir.

dualarımdasın bebeğinle
Öğrendik ki amniyosentezinde temiz gelmesi yeterli değilmiş. Konseye soruluyormus bebek yasamla bagdasır mı hayır derlerse karar sana kalıyor ama zaten kısa bi sürede ya da anne karnında bile yaşamını yitirebiliyormus. İnşallah güzel şeyler duyarız Amniyodan daha detaylı olan Array ve wes testi varmıs özel lablarda yapılan. Gideceğimiz hocaya soracagız hangisini önerirse tavsiyesiyle ona yöneleceğiz.

Yani işte bu kadar konrtol sonrası tek biseyi bile söyleyip ya böyle bir durum var buna detaylı bakalım veya su hocaya su bolume görünmen gerekiyor deseydi belki daha önce bazı şeyleri öğrenmiş olacaktın...ne diyelim canım guvenerek gidiyoruz doktorlarimiza bizi aşan şeyler olduğu için.. inşallah en iyi en uzman kişiye denk gelirsin de seni doğru yönlendiren biri olur. Bence de bı daha gitme bu doktora gerek kalacak bişey yok başkası ne dese hmm evet doğru diyecek gececek demek ki..

uyku tulumu ilk cocugumda aldım saklıyorum hala oneririm zaten yorgan ortulmediği için cok iyi oluyor ben amazondan almıstım uzun kollu ama ilk doğar dogmaz giydirmemiştim o tarz seyleri sanki 1 yasına doğruydı diye hatırlıyorum

Doğumdan itibaren battaniye vs önerilmiyor kesinlikle, kafam karıştı benim de. Üşür vs diye değil evler zaten sıcak ama güvenlik açısından önemsiyorum. Hangi markaydı hatırlıyor musunuz?

Evet Plesenta daha aşağıda işte bi yukarı çıksa daha rahat edeceğiz . Çok şükür benimde bi ağrım sızım yok gayet iyi hissediyorum aslında. Umarım hiç kanama yaşamayız ya . Bugüne kadar çok rahat davranıyordum şimdi daha dikkat edeceğim

Doğumdan itibaren battaniye vs önerilmiyor kesinlikle, kafam karıştı benim de. Üşür vs diye değil evler zaten sıcak ama güvenlik açısından önemsiyorum. Hangi markaydı hatırlıyor musunuz?
ben UK amazondan aldım bulursam atayım. evet ustune birsey ortulmuyor ama evin ısısı 22.nin altına dusmesin hiç yeni doğan tulumları var aslında ama tog lu değil onlardan soruyorsan evet giydirdim doğar doğmaz fermuarlı kalın penye ayaklı. ben bir bakayım

Diyebilirdi başımın üstünde yeri vardı. Devletteki detaylı bakan perinatolog ; devlette kalp doktoru olan arkadasına gönderdi. O da dedi hocam var o baksın emin olalım o da özele yönlendirdi. Ve biz o kadar memnun kaldık ki dogru yönlendirmeler için cok teşekkür ettik. Biz o doktoru günlerce haftalarca arastırsak belki yine bulamazdık. Emin olmak istediler ben doktorum diyip kibir gurur yapıp kendince emin olmaya claısmadı uzman arkadasının önerisini istedi. O doktorlar bizim icin o kadar değerli oldu ki anlatamam. Biz binlerce kez teşekkür ettik kendilerine. Yani sarılacaktım nerdeyse kalp doktoruna kendimi cok zor tuttum. Güzel bir çiçekle teşekkür ederiz işini gercekten düzgün yapan insanları onure etmek gerekildiğini dişünüyorum. Elimizden geldiğince

Slm kızlar yeni katıldım bende buraya. inşallah bende burda olurum hamileyim 11+4 haftalık henüz cinsiyyeti ne bilmiyorum hissetdiyim kız bakalım Allah kismet ederse inşallah

aslında ben baktım da eski fotolara hep battaniyeye sarmısım bunlar gündüz uyuttugum resimleri biri sepet tarzı yatagında diğeri babybjornde. gece nasıldı hiç hatırlamıyorum ama toglu uyku tulumu giydirmiyordum onu biliyorum.
gozun hep ustundeydi ama evdeydim yaninda kontrol ediyordum surekli.

Eklentiler

• IMG_2809.jpeg
    107,8 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_2808.jpeg
    120,6 KB · Görüntüleme: 65
Yani yuh demek istiyorum gerçekten. Bazen eşime hak veriyorum böyle şeyler duyunca var ya. Ben bundan sonra hiçbir hastalıkta tek bir doktora görünmem bir şey var dese de yok dese de teyit ettiririm dediği kadar varmış. Bunca zaman gerçekten neye bakıyormuş muayenede ağzına burnuna mı? Her ay muayeneye gitmemizin amacı aylık gelişimini takip etmek değilse ne? Hadi 6 haftada 8 haftada görmedin de sonrakilerde de mi hiç şüphe duymadın? Kuzum bence şikayetçi olsan haklısın. Ya da en azından gir o hastanenin sitesine, doktorlar sitesine falan ve yorum yap o doktor hakkında. Başka insanların da canını yakmasın bu şekilde.

Oyy genelde battaniye kullanılıyor ama güvenlik konusunda bir tık pimpirikliyim galiba, yani yanındayken sıkıntı yok tabi ama yanında değilsem aklım kalabilir. Bir de yanımda 6-7 ay yatabilecek hem ona göre bir düzenleme yaptım hem yerim dar hem de öyle istiyorum. O yüzden gözüm arkada kalmasa daha iyi olur :) araştırayım biraz

Sen de iyi ki varsın kuzucuk Ben de bu gruba buradaki arkadaşlıkları hiçbir şeye değişemiyorum cidden hamileliğinde bu kulübe katılıp aktif bir aya denk gelmeyen anne adayları çok şanssız bence

evet ben de oyleyim aslinda cok acemligime gelmis. bak ben 1 yasıdnan itibaren su 1. resimdekinden aldım tek farkı kolları uzun takılıp cıkarılandan. şimdi de 2. resimdeki gibi yeni doğana uygun sarılabilir battaniye kundak gordum aklıma yattı aslımda

Eklentiler

• IMG_2811.png
    331 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_2810.png
    258 KB · Görüntüleme: 63
Ay inanamıyorum yaaa Doktor'un da böylesi demek, yazık
Evet ben de uyku tulumu arıyorum. Owli alacağım büyük ihtimal ama togg ne alacağım bilmiyorum, son aylara bırakabilirim bunu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…