Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Neresinden baksak haklısın canım. Pinti ebeveyn ben de hiç sevmiyorum. Oğluna, torununa yapmayan mezara mı götürmeyi planlıyor acaba bu malı mülkü. Ellerinde olmaz hiçbir şey yapmazlar dediğin gibi ama varken esirgemek anlaşılır bir durum değil. Ayrıca evet hiçbirimiz çocuğun bakımını, ihtiyaçlarını başkalarından bir şeyler bekleyerek çıkmadık bu yola, elbette kendimiz de elimizden gelenin en iyisini yaparız yapıyoruz ama lafa gelince torunum var, şu kadar torunum var falan deyip icraata gelince bir hastane çıkışıyla sıyrılmaya çalışmak.. Kız ben iki hafta önce doğum yapan arkadaşın çocuğuna aldım 11 parça, isimli hastane çıkışı, onu zaten arkadaşlar halleder babaannelik bu değil cbbkdsd
aynen öyle canım… orda burda sürekli kendi reklamını yapar ama gerçekte olan sırf oğlundan geçinmeye çalışır.. ilk kez babane olacak ama işte neyse 🤣 yapmasın önemli değil ama yapmış gibi de göstermesin kendini, iyi niyetli bir durum değil 🙄

Sen ilerde basına kakma o da üzülüyo elinde değil. Sen olanları düşünmeden sanki birşey olmamıs gibi kedi gibi git sırnaş her defasında 🥰 emin ol teması sanada bebegede cok iyi hissettirecek. onu da dahil etmeye calıs yani. O da yumuşar böyle böyle.

😢 burda dua edenleri okudukca cok duygulanıyorum. Eşim izin aldı geldi sabah Bizde sabahtan beri hastanedeyiz. Eğitim araştırmaya gittik. Orda yaptırdıgımız testler bir dosyada toplanmıstı onu teslim aldık. Sonra bizim marketci burda oturan tüm profları tanıyor diye ona danıstık birine yonlendirdi eğitim arastırmada ona gittik, izinliymiş ama zaten o bakmıyormus bunlara uzun süredir. Tek bakan yasemin diye bi doktor. Durumumuzu anlattık çalışan gmrevli hocayı aradı özel olarak randevu istedi. Pazartesi randevuları dolu olmasına rahmen ücretli randevu aldık.4 te burda ol aksam 8 e dogru alabiliriz dedi. Tüm küçük ultrasyon gotografları ı tüm evrakları testleri toparla dediler.bizde şuan 2 hastanedeki evrakları toparladık. 1:30 da kardiyalogun ofisine gidicez onu bekliyoruz😌

@ozlemem @Orangegreysky
3bucukta cıktık. 1 saatten fazla sadece kalbini inceledi sadece. 8tane tanı koydu. Raporu yazdı. 3 hafta sonraya tekrar randevu verdi. Şehir hastanesine geldik o raporu bize getir demişlerdi. Kardiyoloji inceledi 8 tane tanıyı. Dua edelim diğer organlardaki durum ciddi olmasın. O zaman kesinlikle dogumu burda yapacaksın ve damar daralmasına başon takar stend takar ameliyata lır birşeyler yapar çözeriz durumu hallederim ben bu kısmı dedi ama baska hastanede dogum yok dedi. Perinatologu aradı. Sana gönderiyorum hastayı dedi. Gittim tekrardan inceledi(3.kez) bu sefer acık acık anlattı. 7 tane tanı koydu.
Bagırsakta parlaklık
Gözlerde lenste opaklık
3 damarı olması gerekiyormus 2 damarı varmıs 1 damar eksikmiş
Böbreklerde çift toplacı
Kalpte 8tane sıkıntı kapakcıkta bozukluk, kan kaçağı, minik delik, sağ kalpte büyüme dısardaki damarda daralma, 2-3 parlaklık vs
Ense kalınlıgı var sınırda dedi
Serebralde de arka kafasında birşeyler ama bakmayacagım artık dedi. Bu da gelişim geriliğine sebeb olabilir vs
amniyosentez yaptıracakmısın kararın ne dedi. Dedim 3 doktor multi anomali oldugundan yapmamı önerdi sizde dahil. Yaptıracagım. Önümüzdeki salıya randevu verdiler. 1 ay sınra donuclar cıkacak. Anomali cıkarsa sonlandırmak icin cam sukaraya yollayacagım konseye dedi. Anomali cıkmazsa yine konseye yollayacagım bu kadar anomali sonrası bebek yasamla bagdasır mı karar versinler dedi.
Sonradına sen karar verirsin dedi.
Amniyosentez icin form verdi düşün tekrar riskleri var dedi
En hayırlısı neyse o olsun sizin için🙏🏻🙏🏻 umarım içinizi ferahlatacak en doğru haberleri alırsınız bir an önce

Sen ilerde basına kakma o da üzülüyo elinde değil. Sen olanları düşünmeden sanki birşey olmamıs gibi kedi gibi git sırnaş her defasında 🥰 emin ol teması sanada bebegede cok iyi hissettirecek. onu da dahil etmeye calıs yani. O da yumuşar böyle böyle.

😢 burda dua edenleri okudukca cok duygulanıyorum. Eşim izin aldı geldi sabah Bizde sabahtan beri hastanedeyiz. Eğitim araştırmaya gittik. Orda yaptırdıgımız testler bir dosyada toplanmıstı onu teslim aldık. Sonra bizim marketci burda oturan tüm profları tanıyor diye ona danıstık birine yonlendirdi eğitim arastırmada ona gittik, izinliymiş ama zaten o bakmıyormus bunlara uzun süredir. Tek bakan yasemin diye bi doktor. Durumumuzu anlattık çalışan gmrevli hocayı aradı özel olarak randevu istedi. Pazartesi randevuları dolu olmasına rahmen ücretli randevu aldık.4 te burda ol aksam 8 e dogru alabiliriz dedi. Tüm küçük ultrasyon gotografları ı tüm evrakları testleri toparla dediler.bizde şuan 2 hastanedeki evrakları toparladık. 1:30 da kardiyalogun ofisine gidicez onu bekliyoruz😌

@ozlemem @Orangegreysky
3bucukta cıktık. 1 saatten fazla sadece kalbini inceledi sadece. 8tane tanı koydu. Raporu yazdı. 3 hafta sonraya tekrar randevu verdi. Şehir hastanesine geldik o raporu bize getir demişlerdi. Kardiyoloji inceledi 8 tane tanıyı. Dua edelim diğer organlardaki durum ciddi olmasın. O zaman kesinlikle dogumu burda yapacaksın ve damar daralmasına başon takar stend takar ameliyata lır birşeyler yapar çözeriz durumu hallederim ben bu kısmı dedi ama baska hastanede dogum yok dedi. Perinatologu aradı. Sana gönderiyorum hastayı dedi. Gittim tekrardan inceledi(3.kez) bu sefer acık acık anlattı. 7 tane tanı koydu.
Bagırsakta parlaklık
Gözlerde lenste opaklık
Böbreklerde çift toplacı
Kalpte 8tane sıkıntı kapakcıkta bozukluk, kan kaçağı, minik delik, sağ kalpte büyüme dısardaki damarda daralma, 2-3 parlaklık vs
Serebralde de arka kafasında birşeyler ama bakmayacagım artık dedi. Bu da gelişim geriliğine sebeb olabilir vs
amniyosentez yaptıracakmısın kararın ne dedi. Dedim 3 doktor multi anomali oldugundan yapmamı önerdi sizde dahil. Yaptıracagım. Önümüzdeki salıya randevu verdiler. 1 ay sınra donuclar cıkacak. Anomali cıkarsa sonlandırmak icin cam sukaraya yollayacagım konseye dedi. Anomali cıkmazsa yine konseye yollayacagım bu kadar anomali sonrası bebek yasamla bagdasır mı karar versinler dedi.
Canım Bebek kaç haftalık?detaylı da mı öğrendin acaba fazla takip edemiyorum

Kizlar slm yardiminiza ihtiyacim var (acikca yazdim icin kusura bakmayin oncelikle)ben az once lavaboya gittimde şefaf sumuksu bise geldi az degil avuc ici kadar biyle bise yasiyan karsilasan varmi normal mi belim ve karnim agriyor soyle bsieyde var benim bugun normal adrt tarihim yani ondan kaynaklana bilirmi bazilari adet dongulerinde her ay adrt olcakmissin gibi olur hamileykende diyordu ama bu sefaf akimtiyi hic yasamadim normalmi basina gelen varmi

Kizlar slm yardiminiza ihtiyacim var (acikca yazdim icin kusura bakmayin oncelikle)ben az once lavaboya gittimde şefaf sumuksu bise geldi az degil avuc ici kadar biyle bise yasiyan karsilasan varmi normal mi belim ve karnim agriyor soyle bsieyde var benim bugun normal adrt tarihim yani ondan kaynaklana bilirmi bazilari adet dongulerinde her ay adrt olcakmissin gibi olur hamileykende diyordu ama bu sefaf akimtiyi hic yasamadim normalmi basina gelen varmi
gecmis olsun siz doktora ya da kadin dogum acile bir sorun bence ben daha once yasamadim birsey diyemeyecegim akinti olur da sumuksu kivamda olmaz normalde. belki usutmussunuzdur ya da enfeksiyon olusmustur

@ozlemem @Orangegreysky
Bagırsakta parlaklık
Gözlerde lenste opaklık
Böbreklerde çift toplacı
Çok çok geçmiş olsun tekrardan tüm gün aklım sendeydi. İnşallah senin için eşin için bebek için en hayırlısıyla sonuçlanır amniyosentez 🙏zor bir durum ne desek yeterli değil hep yanındayız olduğu kadarı ile 🙏

Sonuclar genetik test oldugu için oarça parça cıkıyormus. Min 4 hafta. 5.6.haftada cıkacak sonuclar oluyormus
Sana dua etmek istiyorum bu süreçte ama ederken hitap etmem için ismini yazabilir misin hakkınızda hayırlısı olsun çok üzüldüm Allah yardımcın olsun çok zor Bi durum umarım hayırlı Bi sonuç çıkar da sağlıkla kucağına alırsın bebeğini 🤲

Sana dua etmek istiyorum bu süreçte ama ederken hitap etmem için ismini yazabilir misin hakkınızda hayırlısı olsun çok üzüldüm Allah yardımcın olsun çok zor Bi durum umarım hayırlı Bi sonuç çıkar da sağlıkla kucağına alırsın bebeğini 🤲
Seda. Cok teşekkür ederim. herkesee ayrı ayrı teşekkür ederim tek tek yazamıyorum cok fazla yoruldum. 😞

Kizlar bilgisi olan yokmu cvpliycak 🙏

cilekkokusu90 cilekkokusu90 canim tekrardan çok geçmiş olsun. Bi önceki gebeligim anomali sebebiyle sonlandirildiginda bana da amniyosentez yapıldı ve sonuçlar temiz geldi. Ama malesef ki bebegimin bi çok anomalisi vardi. Amniyosentezi sonladirilma olduğu gun yaptılar. Ama temiz gelmiş olması bebeğimim yine alınmasına engel değildi. Heyet bunu da göze alarak sonlandırma kararı vermişti. Zor bi süreç çok kafan karisiyordur daha da fazla karıştırmak istemem ama direk wes testi veya mikroarray yaptırmanız da mantıklı olur. Kimse bize böyle bi testten bahsetmemisti. Bebegim her türlü kabulüm doğurucam dersen doğunca da hastalığı neydi diye dusunmektense maddi imkanınız varsa wes yaptırın derim. Devlette belli başlı şeylere bakılıyor
Bu testte 23.000 tane gene bakiliyor. Biz zaten bebeği aldirdigimiz için bu wes testini yaptırmamaya karar verdik. Bu hamilelik sürecinde de aynı şeyler yaşanır mı diye çok korktuk pgt li tup bebek diyen doktor bile oldu. Aynı senin dediği gibi gittigimjz doktir akraba evliliği mi diye sordu. Yaşım da 22ydi. Hickimse bi anlam veremedi. Bu bebekte kendi doktorum hariç herkes ayninsey olabilir dedi pskolojimi bozdular Cok şükür bu sefer aynı şeyler olmadı. Her türlü kararına herkes saygı duymak zorunda. Eminim ki sen çok mükemmel bi annesin. Ne karar verirsen ver bebeğin için en doğrusunu doktorların da yardımıyla vereceğine eminim. Ben karar vermek icin 13 doktir gezdim hepsi alanında uzman kişilerdi. İnşallah yanlış bi cümle seni üzecek birsey soylememisimdir. Aksama kadar aklimdaydin sürekli dua ettim lütfen benim yaşadıklarımı yaşamasın doktir yanılmış olsun diye. Gerçekten hissettiklerini yaşamış biri olarak yanında olmak istedim. Lütfen kendinj bırakma. Dün eşimle de konuştuk sanki o süreç hiç geçmeyecek gibiydi hayat bitmiş gibi hissetmiştim. Sağlıklı bebegim olmaz diye mi üzüleyim bebeği aldırma kararı vermeye mi uzuleyim sürece mi uzuleyim derken şimdi dönüp bakıyorum. Kolay değildi ama geçti. Güçlü ol. Rabbım de sürecinde kararında yardımcı olacaktır dualarım seninle 🙏

Benim de gecen ay üreme olmuştu e coli üremiş piyelıseptil başlattı bana doktor günde 4 defa bir de sonra bir daha baktırmadım. Ama bezdim yani simdiden hamileliğn basından beri her ay oluyorum nerdeyse idrar yolu enf bir care bulamadım resmen. Gebeliğin öncesinde de böyleydim son 3-4 senedir
Ya neden olur ki böyle arka arkaya. Cok geçmiş olsun . Bende de candida üremiş doktoruma attim fitil verdi. Yarin alıp kullanicam

Sordum ama cvp vermedi bekliyemedim belki burdaki arkadaslar dan yasiyan olmusdur bu durumu yada duyan oyuzden sormak isdedjm
Bende hiç yoğun akıntı olmadı Bi kere birşey geldi bende akıntının daha katı hali böyle değişikti katıydı top Bi şekil de düşmüştü hani doğuma yakın nişan gelir derler ya o tarz birşeydi çık korkmuştum sonra Bi daha olmadı Bi kere olmuştu şasırmıştım bence bazen vajina ağzında toplanıyor birden, dökülüyor ondan olabilir yine doktorunuz daha iyi bilir kanama, yoksa sorun yoktur zaten anlarsınız kendinizi ağrınız adet kaynaklı olabilir adet günlerinde oluyor öyle

T
Bende hiç yoğun akıntı olmadı Bi kere birşey geldi bende akıntının daha katı hali böyle değişikti katıydı top Bi şekil de düşmüştü hani doğuma yakın nişan gelir derler ya o tarz birşeydi çık korkmuştum sonra Bi daha olmadı Bi kere olmuştu şasırmıştım bence bazen vajina ağzında toplanıyor birden, dökülüyor ondan olabilir yine doktorunuz daha iyi bilir kanama, yoksa sorun yoktur zaten anlarsınız kendinizi ağrınız adet kaynaklı olabilir adet günlerinde oluyor öyle
Tesekur ederim cnm yoldayiz memlekete gidiyoruz eşim işinden dolayi doktoruma yazdim ama cvp vermedi bugunde yola cikmadan muayne oldum tahlil verdim bi sorun yokdu sukur ama petrolde lavabo ihtiyacim icin durunca geldi bende korkdum ikincikez gittimde gelmedi ama bilmiyorum ya birazda adetgunune bagladim kendimi rahatlatmak icin ama inslh sorun yokdur doktorda cvplasaydi bi

T
Tesekur ederim cnm yoldayiz memlekete gidiyoruz eşim işinden dolayi doktoruma yazdim ama cvp vermedi bugunde yola cikmadan muayne oldum tahlil verdim bi sorun yokdu sukur ama petrolde lavabo ihtiyacim icin durunca geldi bende korkdum ikincikez gittimde gelmedi ama bilmiyorum ya birazda adetgunune bagladim kendimi rahatlatmak icin ama inslh sorun yokdur doktorda cvplasaydi bi
En kötü enfeksiyon vardır korkmayın sanmıyorum birşey olduğunu kötü birşey olursa bence ilk iş vucüt kanama ile belirti verir akıntı dan anlayamayız 🥰

X