Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Ferritinim 18 miydi neydi başka bakmamış canım
Ferritin ve demir aynı şey mi gebeliğin ilk ayında tahlil yapılıyor ya demirime bakılmış 76 bir ay önce tekrar kan verdim bu sefer ferritin bakılmış 63 ikisi aynı şey ise düşmüş farklı şeyler ise ilk ay ferritine geçen ay demirime bakılmamış garip

Orangegreysky Orangegreysky kullandığın Multi vitamin gibi bişey var mı. Bana da demir ilacı veya başka ilacı ayrı şekilde vermedi. Kan tahlili yaptirmami istedi bı sonraki kontrole gelirken. Verdiği hapın içinde demir yazıyor ya da kan tahlili ne göre yeterli görmüştür
Var canım omega pregna kullanıyorum içinde demir var ama 16 mg falan az bişi, hem sağlık ocağı hem gittiğim diğer doktor biz 16da demir başlatıyoruz dedi ondan emin olamadım da yeterli görmese başlatırdı herhalde ne diyeyim kadına zorla demir ver diyemedim 🥲
Ferritin ve demir aynı şey mi gebeliğin ilk ayında tahlil yapılıyor ya demirime bakılmış 76 bir ay önce tekrar kan verdim bu sefer ferritin bakılmış 63 ikisi aynı şey ise düşmüş farklı şeyler ise ilk ay ferritine geçen ay demirime bakılmamış garip
Hiç bilmiyorum bende de 2 kere demir, demir bağlama kapasitesi ve ferritin bakılmış bu sefer sadece ferritin bakılmış, farkını hiç bilmiyorum ama ferritinim geçen tahlile göre düşmüş yine de referans aralığında olsa da. Birazdan gidicem sağlık ocağına unutmazsam sorarım

Var canım omega pregna kullanıyorum içinde demir var ama 16 mg falan az bişi, hem sağlık ocağı hem gittiğim diğer doktor biz 16da demir başlatıyoruz dedi ondan emin olamadım da yeterli görmese başlatırdı herhalde ne diyeyim kadına zorla demir ver diyemedim
Bende olanda 17 yazıyor bana da vermedi evet normalde 16. Haftada oluyor ama demek ki bu onlar için yeterli kan sonucuna göre de karsilastirdiysa. Kan verdikçe belli olacak düşük olduğu an verirler bişey olmaz 😂

Var canım omega pregna kullanıyorum içinde demir var ama 16 mg falan az bişi, hem sağlık ocağı hem gittiğim diğer doktor biz 16da demir başlatıyoruz dedi ondan emin olamadım da yeterli görmese başlatırdı herhalde ne diyeyim kadına zorla demir ver diyemedim 🥲

Hiç bilmiyorum bende de 2 kere demir, demir bağlama kapasitesi ve ferritin bakılmış bu sefer sadece ferritin bakılmış, farkını hiç bilmiyorum ama ferritinim geçen tahlile göre düşmüş yine de referans aralığında olsa da. Birazdan gidicem sağlık ocağına unutmazsam sorarım
Ben baktım internette ikisi farklı şeylermiş yani demir bizim kanı gösteren, benim ki düşmüş mü bilmiyorum bu durum da çünkü Bi kere bakılmış

Aynı sağlık ocağına mı gidiyoruz…. Benimkisi de 16da başlatırız neden başlamadın dedi, ama doktorum da gerek yok şuan dedi.

Ferritin ise vücutta bulunan demirden farklı olarak, var olan demiri depolayan ve salınımını kontrol eden bir tür protein kompleksidir.
Depoları dolu gördü o zaman :/
Aynı sağlık ocağına mı gidiyoruz…. Benimkisi de 16da başlatırız neden başlamadın dedi, ama doktorum da gerek yok şuan dedi.
Sen hangi semtteydin sormuş muydum ya daba önce

Depoları dolu gördü o zaman :/

Sen hangi semtteydin sormuş muydum ya daba önce
Yani demir az gözükse de ferritin denilen depo dolu diye vermemiş olabilir iyi besleniyorsan içmemek daha iyi doğal yoldan alırsın ben pek iyi beslenemiyorum depomu da bebek boşaltıyor ortada kalırım içmezsem 😂😂😂😂

Yani demir az gözükse de ferritin denilen depo dolu diye vermemiş olabilir iyi besleniyorsan içmemek daha iyi doğal yoldan alırsın ben pek iyi beslenemiyorum depomu da bebek boşaltıyor ortada kalırım içmezsem 😂😂😂😂
Aman bizim grupta iyi beslenen mi var 🥲
Ben taşınmadan önce

eryamana yakın bir yerdeydim yeşilova diye, taşındım 1 hafta önce ama aile hekimim hala orda🥲
Kız ben de yeşilovadayım dkfkfk

X