Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Benim kuzenim ABD de yasiyo. Mayıs ayında doğum yaptı kaza ilen bı bebekti. 14 yaşında ikizlerri var yoksa. Ama mesela onun anlattığı ile söylüyorum bu tür eşyalar bı liste hazirlaniyo bu listede aile büyükleri daha büyük parçaları tanıdık arkadaşlar çevre falan da biraz daha bütçeye uygun şeyleri alıp anne baba herhangi bişey almıyor çocuklarına doğum yardımlaşmasi gibi bişey diye anlattı işte anne baba zaten ilerleyen zamanlarda daha çok masraf yapacak diye bu şekilde hediyeleşme tarzı bisey..biz liste hazırlıyoruz herkes o listede bütçesine uygun şeyi seçim bizim için alıyor diye anlattı.onlarin baby shower dedikleri şey de buymus...

Yani bizde elbette bı şekilde doğacak çocuğunuz icin biseyler alabilriz çok şükür de büyükler de anne baba üzerinden bu yükleri alsa doğumdan sonra bütün masraflar yine anne babanın olacak bezdi mamaydi başka ihtiyaclardi devam edecek bir durum sonuçta. O bakımdan düşünseler fena olmaz. Manevi destek hiç görmedim mesela ben çok yakında oturan görümcem faln vardı bı kaç saat çocuğu bırakıp arkadaşlarla ciikmak veya uyumak falan asla teklif olmadı. Manevi desteği gectigim için maddi de olsun bekliyor insan
cok onemli aslinda destek bebeklik suresince anne babaya. teklif etmesi lazimmis aslinda. insan bunaliyor bu surecte nefes almak istiyor.benim de kv hic yardim etmez sag olsun ama esi cok yardimci tr ye gittigimiz zamanlar dinleniyorduk cocuk kucukken. annem de yazik evde yemek mi yapsin bebek mi baksin babam hic bir is yapmaz. yani bilmiyorum beklentiler bazen uzuyor insanlari maddi degil de bakim islerine yardimci olsalar diye bekliyorum ben yine de. bebeklik donemi 2 yasina kadar ozellikle yorucu bir surec cocuk uyumaz laf dinlemez hele de sakin degilse huylari. yok disi yok buyume ataklari yurumesi konusmasi derken ebevenyler perisan oluyor valla, bir elinden tutan ariyor insan

Ay çok zor böyle. Kendi evladına yapacaksın sonuçta niye bu kadar cimrilik anlamam elimde yoksa kredi çeker yaparım. Komşudan ya da uzak birinden ne farkı var böyle
Gerçekten garip geliyor öyle altındır şu bu beklentisi olan takılan biri asla değilim ama bu denli cimrilik itici geliyor bana. Küçücük şeylerin hesabını yapıyorlar. Annesi şişe topluyor evde satmak için o kadar boş şeyler ki. Ablası depremzede ailesine kendine bir şey olmadı çok şükür. Alabileceği tüm yardımları aldı. Değişikler böyle emsela desem ki böyle böyle anneler grubumuz var yardım yapcakmış maddi durumu iyi birisi sorgulamaz gurır yapmaz banada versin hemen der

Ya benimkiler öyle değil anlattım burada da birkaç kere. Ama benim de ilk çocuğum, belki tek çocuğum, ben bi şeyler almak yapmak istiyorum. Bana diyo ki ölümü gör bi şey alırsan dkfkfkf yani bizimki küçük oğlan ailenin, o yüzden daha böyle el bebek büyümüş, benim de ailevi durumumu biliyolar başımda bi annem var o da hasta, o yüzden bize para harcatmak istemiyolar. Harcıııcaaaaammm yav
Bizimkiler de iyi o konuda Allah var kız :) Bana bir çift bilezik bebeğe künye alacaklarmış, anneannesi, ablası falan da bebeğe takı. Onun dışında battaniye, kundak, zıbın gibi eşyaları bir sürü almışlar hep, zevk işi şeylere hiç karışmadılar :) Benim ailem de aynı şekilde. Bence yardımın en güzeli ya altın, takı, çek vs 😁😁 İş yerindekiler de eksiğini bize söyle dediler eksiği kalmaz inşallah biz tamamlarız doğuma kadar dedim. Uyduruk bir şey alıp gelmesinler çok istiyorlarsa küçük bir şey taksınlar işte altın yapsınlar işte 😁 Bu arada biz de yakın çevremizde görmeye gittiğimiz her bebeğe altın götürdük bugüne kadar 😁

Yeterli de olsa kullanılması lazım dediler bana da bak. Benim zaten düşük de
Diğer doktor da öyle dedi yeterli olsa da veriyoruz biz dedi. Neyse ağa pohunun üstüne poh olmaz doktor ne zaman başlatırsa artık dnfj
Bizimkiler de iyi o konuda Allah var kız :) Bana bir çift bilezik bebeğe künye alacaklarmış, anneannesi, ablası falan da bebeğe takı. Onun dışında battaniye, kundak, zıbın gibi eşyaları bir sürü almışlar hep, zevk işi şeylere hiç karışmadılar :) Benim ailem de aynı şekilde. Bence yardımın en güzeli ya altın, takı, çek vs 😁😁 İş yerindekiler de eksiğini bize söyle dediler eksiği kalmaz inşallah biz tamamlarız doğuma kadar dedim. Uyduruk bir şey alıp gelmesinler çok istiyorlarsa küçük bir şey taksınlar işte altın yapsınlar işte 😁 Bu arada biz de yakın çevremizde görmeye gittiğimiz her bebeğe altın götürdük bugüne kadar 😁
Ay ben de ya, zaten bugüne kadar bebiş ihtiyaçları hakkında sıfır bilgim olduğu için altın en kötü altın küpe falan götürdük biz de. En iyi hediye altındır dkgkg

cok onemli aslinda destek bebeklik suresince anne babaya. teklif etmesi lazimmis aslinda. insan bunaliyor bu surecte nefes almak istiyor.benim de kv hic yardim etmez sag olsun ama esi cok yardimci tr ye gittigimiz zamanlar dinleniyorduk cocuk kucukken. annem de yazik evde yemek mi yapsin bebek mi baksin babam hic bir is yapmaz. yani bilmiyorum beklentiler bazen uzuyor insanlari maddi degil de bakim islerine yardimci olsalar diye bekliyorum ben yine de. bebeklik donemi 2 yasina kadar ozellikle yorucu bir surec cocuk uyumaz laf dinlemez hele de sakin degilse huylari. yok disi yok buyume ataklari yurumesi konusmasi derken ebevenyler perisan oluyor valla, bir elinden tutan ariyor insan
Öyle malesef benim annem ile kv aynı sehirde. Her zaman gelemiyor annem doğum normal beklenince erken gelmişlerdi pandemi dönemi falan çok zor bı surecti 15 gün kalabildi gitti. Sonrası hep tek başıma bakmak zorunda kaldım. Böyle zamanlarda çok aradım keşke annemle aynı şehirde otursaydim diye. Görümcem yakındı otobüsle 5-10 dk mesafe vardı yani gün içinde bı yemek getirebilir çocukla yapma bugünde dinlen veya ne bilim ben bakarım sen biraz dinlen gibi çok uykusuz kaldım akşam 8.5 9 gibi çocuk uyuduğu an bende uyuyodum. Öyle öyle büyüttük ne yapalım annemin evine gidince rahat ederdim çocuğu alır dolasirdi o bı saat bana o kadar iyi gelirdi ki bı iki defa bırakıp arkadaşlarımla buluştum falan o bile çok lüks bisey gibi olmuştu benim için🙂 şaka gibi olan görümcem şuan sabah 8 öğle 12 arası bebek bakiyor🥹maddi çıkarlar herşeyin önünde oluyormuş demek ki ...

Benim de ablam hariç kimse bişey almadı daha. Ya insan bi tişört görüp özenmez mi çok garibime gidiyor. Ama zaten buraya gelene kadar daha kimsenin bi bardak suyu, bi kase çorbası bile nasip olmadı. Sözde eltilerle aynı şehirde yaşıyorum. Çocuk olana kadar çocuk sorup dururlardı. Şimdi de ne yaptın nasılsın diyen yok. İnsanoğlu çok garip. Arada eşime hatırlatıyorum ben de bunları. Ama hepsinin cevabını doğumdan sonra vericem. Sağlıkla bi doğurayım.
Hahahah herşey lafta işte bende güya ‘kızlarıyım’ doğumdan sonrada heep annem yanımda olacağı için bunlar misafir gibi gelip gidecekler annemi şimdiden tembihledim her geldiklerinle önlerine yemek koyma diye annem perişan olacak çünkü hangimize yetişsin kadın ? Dış gebelik geçirdim ben ekimde 3 gün raporluydum ağladım sürekli annem eşim gelmeden beni asla tek bırakmadı kv görümce 1 kez kahvaltıya geldiler onuda annem hazırladı zaten☺️☺️☺️☺️ annemi harcatmıcam ama bende doğumdan sonra. Mesela bir kerede şey dedim her gelenim önüne birşey koymayız hazır kurabiye alırız dedim tatlı tuzlu hııı bilmem ki tatlı yaparız diyo kv güldüm geçtim birdahakine sen yap getir annem servis eder dicem 😂 yav kadın benimle mi bebekle mi gelenlere aperatif birşeyler yapmakla mı uğraşsın eşim max 2 hafta evde olacak doğumdan sonra şöyle düşüncesiz insanlar beni çok yoruyor

Ben park beşik reflü yatağı mama sandalyesi aldım daha doğrusu eşimin ailesi aldı. Görümcem sallanan ana kucağı aldı. Biz sadece 3 parça kıyafet 1 paket bez 2 çift çorap aldık başka bir şey yok henüz😄herkes tamamlamış gibi hissettiğimden banada çok az geliyor aldıklarım
Daha zaman var ya şöyle 7 aylık olup kafa daha bı rahatlayınca alacağın şeylere yoneliyosun bizde ilk cocgumuzda beşik için 7ci ayı bekledik. Hatta anakucagi aldık ilk yine 5 6 aylık olmuştu bı de kırmızı küçük bi araba oyuncak almıştım evde bebiş eşyaları olsun diye. 9cu ayın içinde doğuma çok az kalmıştı bebek arabası aldık. Doğana kadwr herşeyi tamamlanmıştı.hatta 0-3 aylar büyük gibi oldu diye üzüldüm yenidoğan patikli altlardan almaya gittim doğum sonrası bebeği işitme kontrolüne goturdugumuzde😂dağda bayırda yaşamıyoruz doğumdan sonra da eksik tamalanir hiç acele etme🙂

Hahahah herşey lafta işte bende güya ‘kızlarıyım’ doğumdan sonrada heep annem yanımda olacağı için bunlar misafir gibi gelip gidecekler annemi şimdiden tembihledim her geldiklerinle önlerine yemek koyma diye annem perişan olacak çünkü hangimize yetişsin kadın ? Dış gebelik geçirdim ben ekimde 3 gün raporluydum ağladım sürekli annem eşim gelmeden beni asla tek bırakmadı kv görümce 1 kez kahvaltıya geldiler onuda annem hazırladı zaten☺️☺️☺️☺️ annemi harcatmıcam ama bende doğumdan sonra. Mesela bir kerede şey dedim her gelenim önüne birşey koymayız hazır kurabiye alırız dedim tatlı tuzlu hııı bilmem ki tatlı yaparız diyo kv güldüm geçtim birdahakine sen yap getir annem servis eder dicem 😂 yav kadın benimle mi bebekle mi gelenlere aperatif birşeyler yapmakla mı uğraşsın eşim max 2 hafta evde olacak doğumdan sonra şöyle düşüncesiz insanlar beni çok yoruyor
Sanki kendi yapacak gibi tatlı diyor bir de 😄 etrafımızda hep var bu insanlardan maalesef 😑 bende de çok var. 3 görümce, 3 elti herşeye fikirleri var. Ama daha ellerinden bi çorba içmemişimdir

Benim doktor demiri yine yeterli gördü vermedi herhangi bi takviye yav
Demirin kaç acaba ben bugün sağlık ocağına gittim hemşire yüzün sararmış kan ilacı alıyor musun dedi evet dedim kansızlık var mı dedi bilmiyorum doktorum demedi ama üç ay biter bitmez başladım kan ilacına dedi tamam biz zaten tekrar sana tahlil yapacağız olmazsa ikiye çıkarırız ilacı dedi, herkes bana yüzün sararmış diyor hani erkek anneleri güzel olurdu nerde bu hurafe 😂😂😂

Daha zaman var ya şöyle 7 aylık olup kafa daha bı rahatlayınca alacağın şeylere yoneliyosun bizde ilk cocgumuzda beşik için 7ci ayı bekledik. Hatta anakucagi aldık ilk yine 5 6 aylık olmuştu bı de kırmızı küçük bi araba oyuncak almıştım evde bebiş eşyaları olsun diye. 9cu ayın içinde doğuma çok az kalmıştı bebek arabası aldık. Doğana kadwr herşeyi tamamlanmıştı.hatta 0-3 aylar büyük gibi oldu diye üzüldüm yenidoğan patikli altlardan almaya gittim doğum sonrası bebeği işitme kontrolüne goturdugumuzde😂dağda bayırda yaşamıyoruz doğumdan sonra da eksik tamalanir hiç acele etme🙂
Aynen bide izinde de rahatça bakarım diye düşünüyorum şimdi kargolr bile sıkıntı işe alsak servisle nasıl götürcez evde kimse yok komşu pek tanıdığımız yok tanıdıklarımızda işte. Sakin kafayla daha keyifli olur bakmak diye düşünüyorum

Demirin kaç acaba ben bugün sağlık ocağına gittim hemşire yüzün sararmış kan ilacı alıyor musun dedi evet dedim kansızlık var mı dedi bilmiyorum doktorum demedi ama üç ay biter bitmez başladım kan ilacına dedi tamam biz zaten tekrar sana tahlil yapacağız olmazsa ikiye çıkarırız ilacı dedi, herkes bana yüzün sararmış diyor hani erkek anneleri güzel olurdu nerde bu hurafe 😂😂😂
Ferritinim 18 miydi neydi başka bakmamış canım

Aynen bide izinde de rahatça bakarım diye düşünüyorum şimdi kargolr bile sıkıntı işe alsak servisle nasıl götürcez evde kimse yok komşu pek tanıdığımız yok tanıdıklarımızda işte. Sakin kafayla daha keyifli olur bakmak diye düşünüyorum
Kesinlikle öyle bende oğlumda cinsiyetini ogrendikten sonra yavaş yavaş mağaza bakmaya başlamıştık görüp dokunup bakıp hem dolaşmaya hem alışverişe o şekil boş vakit buldukça çıktık. Sakin kafayla icine siner dokunarak görerek ne ihtiyacı olduğunu bilerek tamamlarsiniz alışverişi🙏🙂

Orangegreysky Orangegreysky kullandığın Multi vitamin gibi bişey var mı. Bana da demir ilacı veya başka ilacı ayrı şekilde vermedi. Kan tahlili yaptirmami istedi bı sonraki kontrole gelirken. Verdiği hapın içinde demir yazıyor ya da kan tahlili ne göre yeterli görmüştür

X