Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
1-2 haftaya bebe mi bağırsak mı göreceğiz artık

Kışın bizim ev ideal nemde oluyor oluyor o yüzden denize yakın yerde oturuluyorsa çok lazım olmaz gibi ama kesnlikle ankara gibi havası kuru olan bir yer için lazım ben erzincanda yaşarken öylesine buhar makinesi almıştık sürekli burun tıkanıklığı yaşıyordum onu aldıktan sonra çok rahatlamıştım

Memeye en yakın emzik yine avent'inkiymiş, diğer türlü aç olmasa bile meme vermiş olmayacak mıyız emme ihtiyacı olacağı için hiç bilgim yok bu konuda araştırmadım henüz
İlk bir kaç ay memede yaşıyorlar doğru aç olsun olmasın ama bilmiyorum ki bize ihtiyaçları olduğu için de öyle olduğunu düşünüyorum kızımı kanguruya koyup emziriyordum. Ten tene temas çok daha iyi geliyor bana. Psikolojik açıdan zor da olsa. Tüm bunları söylerken Kolik zamanı meme de denedim ama almadı

Allah'ım kolik aşırı zor ya en korktuğum şey o

ben oğluma vermiştim ilk günden. hastanede ebe epey kızmıştı hatta meme reddi olur diye meme reddi de olmadı cok cok emdi maşallah 3 yaşına kadar ama 7. ayda emziği kendiliğinden bırakmıştı. geri alsın. diye çok uğraştım ama istemedi. bu bebeğimde de kullanacağım ben. bu kişinin insiyatifine kalmış bence. bebeğin memeyi reddeceği vardır mesela anne kendini suçlar emzik verdim diye. emmeyecek çocuk emmiyor işte her ikisini de

Birkaç tane oversize tişört, bi de gruba atılan bi tayt vardı ondan alcam. Elbise giymeyi hiç sevmiyorum, sürekli bol, keten tarzı pantolonlar giyiyorum darlandım

Bana da öyle geliyor ya, ebeye neyse

Ben araştırdım bu konuda uzman olan kişilerden. Vlog çekip kendi görüşünü deneyimini paylaşan insanlarıda dinledim onlar biraz insanları yanlıs yönlendiriyormus gibi geldi uzman araştırmaları yaptıktan sonra. sana önerdiğim bir kitap vardı "bilinçli bebekler" ordada sıkça bahsediyordu bu durumdan. Emzik kullanmamak daha iyi diyorlar birçok sebebi var. Emziği alınca bebek sakinleşiyor ama kandaki kortizol düzeyi düşmüyor hala yüksek kalıyor. Yani fiziksel bi sakinleşme varken kimyasal sakinleşme gerçekleşmiyor. Ben kullanmayı düşünmüyorum. Hastaneme çantama 1 emzik koyarım. Onunda sebebi bebeğin emme refleksine bakmak için. Emzik emsin yatıssın diye değil.

Bu arada dogumdan sonraki ilk 3 ay öğrenme ile ilgili hicbirşey planlamayın diyor doktorlar. Beyin kimyası bile o kadar değişiyormus ki tabiri caizse algılayamıyorsunuz diyor. O yüzden bebek bakımı vs ertelemeden hamilelik öncesi halledin diyrorlar. Özellikle ilk 6 ay bakım olabilir.

bizde deniz kenarındayız. Kışın nem oranı kaç olur hicbir fikrim yok. Ama suan %63. Dopalgaz calısınca hava kuruyabilir belki. Zaten genelde de kısın öneriliyor. Isıntıcıladın havayı kurutmasından dolayı. Bakalım ihtiyac duyacak mıyız bende bilmiyorum suanlık. Ama arkadasımda istanbulda deniz kenarıdaydı. O kullandı bol bol.

İkinci paragraf bizim için dimi? Doğum sonrasına bırakılmaz ya zaten ne ara bakcaz araştırcaz ben de aldığım kitaba başlıcam önümüzdeki günlerde

İkinci paragraf bizim için dimi? Doğum sonrasına bırakılmaz ya zaten ne ara bakcaz araştırcaz ben de aldığım kitaba başlıcam önümüzdeki günlerde
Evet maalesef bizim için. bebeği koruma ve hayatta kalması iç güdüsüyle mantık olmayan bir sürü şey yapacakmışız. lohusalık dedikleri 1bucuk ay. Ama ilk 3 beyin kimyasından dolayı mantık olmadıgını soyluyorlar. Öğrenme ve algılama kapanıyormuş

Benim eşim isdemiyor kendi rahatligin icin bebegin diş yapisinimi bozcan diyor boylemi dusunuyorsun dedi bana bende sen sus ben bilirim vercem tabiki dedim galiba ben vercem inslh tutarsa

Bu arada aklıma birşey daha geldi. Emziği sıfır kullanım demiyor. Bazı nadir durumlarla kullanım alanlarınıda söylüyor. Eğer bebek seni emzik gibi kullanamaya başlamışsa uyurken emme mesela. Uyurken emme yerine o uykuyu kolaylastırmak icin emziği verip uyuyunca çıkarabilirsin diyordu.
Ama en sağlıklısının emzik vermeden ilerlemek oldugunu savunuyor hep. O kitabı okusan kafandaki soru işaretleri gidecek okuyamıyorsan sesli dinle storytelden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…