Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Ay bu asli enver ve kziina bayiliyorum yaa tam bir pogaca yanak 🥰

Eklentiler

• IMG_8167.png
    IMG_8167.png
    473,2 KB · Görüntüleme: 66
O zaman yeni bi sorum var.

Bebişe emzik verecek miyiz, verilmeli mi? Çünkü yenidoğanken vermezseniz ileriki zamanda almaz diyorlar, bi konu okudum kadın 2 aylıkken vermeye başlamış 10 çeşit denese de tutmamış emziği, altta da yorumlar hep geç kaldığı yönünde olmuş. Hastane çantasına da emzik koyuyolar hatta. Artısı eksisi nedir
Ben vereceğim. Bi tane frigg, iki tane Philips ortodontik aldım. Hemen vericem 😅 inşallah tutar.

Bu arada aklıma birşey daha geldi. Emziği sıfır kullanım demiyor. Bazı nadir durumlarla kullanım alanlarınıda söylüyor. Eğer bebek seni emzik gibi kullanamaya başlamışsa uyurken emme mesela. Uyurken emme yerine o uykuyu kolaylastırmak icin emziği verip uyuyunca çıkarabilirsin diyordu.
Ama en sağlıklısının emzik vermeden ilerlemek oldugunu savunuyor hep. O kitabı okusan kafandaki soru işaretleri gidecek okuyamıyorsan sesli dinle storytelden
Alcam canım o kitabı evet
Kısa taytı kesin al anam, başka bir şey giymiyorum ben üstüme yapıştı
Luvmabelly Maternity 8028 Pamuklu Hamile Åort Tayt Fiyatı, Yorumları - Trendyol şunu aldım buydu dimi

Herkese merhaba. Geçen sene bu zamanlar bende hamileydim şimdi bebeğim 7 buçuk aylık 2023 Aralık annesiyim. Nasıl gidiyor hamilelik süreci umarım hepiniz ve bebisleriniz cok iyisinizdir. Sormak istediğiniz birşey olursa yazabilirsiniz. Sevgiler 🥰♥️
Maşallah size 🧿 zaman bana hiç geçmiyor gibi geliyor. Gerçekten geçecek mi bu günler 🥰

O zaman yeni bi sorum var.

Bebişe emzik verecek miyiz, verilmeli mi? Çünkü yenidoğanken vermezseniz ileriki zamanda almaz diyorlar, bi konu okudum kadın 2 aylıkken vermeye başlamış 10 çeşit denese de tutmamış emziği, altta da yorumlar hep geç kaldığı yönünde olmuş. Hastane çantasına da emzik koyuyolar hatta. Artısı eksisi nedir
Ben hemen vermiycem. Çünkü alışırsa ve bırakmakta zorlanırsa diş ve damak yapısına çok zarar veriyor. Bence yemek yeme alışkanlıklarını bile etkiliyor. Çevremde birkaç örnek görmüştüm o şekilde. Ama çok zorlanırsam uykuya geçişte falan kullanabilirim. Tabiki bir de kabul eden bebiş var, etmeyen bebiş var. En son o ne isterse o olacak 😄😄

Ben araştırdım bu konuda uzman olan kişilerden. Vlog çekip kendi görüşünü deneyimini paylaşan insanlarıda dinledim onlar biraz insanları yanlıs yönlendiriyormus gibi geldi uzman araştırmaları yaptıktan sonra. sana önerdiğim bir kitap vardı "bilinçli bebekler" ordada sıkça bahsediyordu bu durumdan. Emzik kullanmamak daha iyi diyorlar birçok sebebi var. Emziği alınca bebek sakinleşiyor ama kandaki kortizol düzeyi düşmüyor hala yüksek kalıyor. Yani fiziksel bi sakinleşme varken kimyasal sakinleşme gerçekleşmiyor. Ben kullanmayı düşünmüyorum. Hastaneme çantama 1 emzik koyarım. Onunda sebebi bebeğin emme refleksine bakmak için. Emzik emsin yatıssın diye değil.

Bu arada dogumdan sonraki ilk 3 ay öğrenme ile ilgili hicbirşey planlamayın diyor doktorlar. Beyin kimyası bile o kadar değişiyormus ki tabiri caizse algılayamıyorsunuz diyor. O yüzden bebek bakımı vs ertelemeden hamilelik öncesi halledin diyrorlar. Özellikle ilk 6 ay bakım olabilir.
Bunu öğrendiğim iyi oldu. Normalde 3 aylık süreç bende kesin 6 ayı bulur 😄 kendimden çok bi beklentiye girmiyim ve önerilen kitapları şimdiden okuyayım bari 😃

Ben emzik konusunda emin degilim kafam karisik ama ben de esim de asla almamisiz. Kardesim 4 yasina kadar emdi biri elinde biri agzindaydi elindekini burnuna suruyodu salak😂😂
Ay kiz yeminle benim erkek kardeşimi tarif ettin oda oyleydi kucukken hahahah demek benim oglanda dayi cekerse bir degiltm tmina iki kullancak desene kiz halaya oglan dayiya ceker derler 🤪🤣

X