2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Canım ben iki ay boyunca bağırsak eliminasyon diyeti yaptım. İki ay boyunca gluten içeren, şeker içeren, süt ve süt ürünleri içeren hiç bir şey tüketmedim. Kuru baklagilde dahil olmak üzere. Bu diyetin amacı bağırsaklarını temizlemek bağırsaklar düzenli olmazsa aldığın vitaminlerin hiç bir faydası yok çünkü bağırsakta emilmiyorlar. Yediğin içtiği hiç bir şeyin hiç bir önemi kalmıyor. Ayrıca bağırsakta biriken bakterilerin direk yumurtalıklara yürüdüğü ve gebelik sürecini direk olumsuz etkilediğine dair araştırmalar var. Bi araştırmanı tavsiye ederim. Gelelim bana ben haşimato hastasıyım bu diyeti yaptıktan sonra tiroid değerlerim 12 sene boyunca hiç düşmediği değerlere geldi şuan. Bizimki sebepsiz infertiliteydi. Sürece başladım 7 yumurtam oluştu 7 side olgun çıktı 7 si de döllendi 5.güne 6 tane sağlıklı embriyo ulaştı çok şükür (sürecin bu kadar iyi geçmesini ben tamamen diyete bağlıyorum) yumurta sayısı az olabilir belki sizde daha çok gelişir ama kalitesine kesinlikle etki ettiğine inanıyorum. Diyeti yapmaya devam ettim hafif esneterek (sadece siyez ekmeği ekledim) ikinci transferim tuttu çok şükür pozitifi gördüm. Sadece bu diyeti 6 ay süreyle yapıp doğal yolla gebe kalanlar var. Ben kesinlikle bu diyeti öneriyorum size Bi araştırmanızı tavsiye ederim.
Merhaba yasaklı besinlerde kurubaklagili ilk defa duyuyorum. Bende 3 haftalık eliminasyon programına katılmıştım iyi gelmişti ama kurubaklagil serbestti diye hatırlıyorum. Yasaklı olmasının sebebini biliyor musunuz? Bebeğinizi sağlikla kucağınıza alın hayırlı ve uzun ömürlü olsun inşallah 💐🤲

Ben doktorumu değiştirdim yeni tedavi ile 1 tane embriyom döllendi. Onun da gelişimi yavaş olunca doktorum 3. gün transfer etti. 18’i test günüm. 4. deneme de başarısız olursa kendimi nasıl toparlarım bilmiyorum
Adet olacakmış gibi kasık ağrılarım başladı😟😔
Canım biliyorsun bu ilaçlarla adet olmak imkansız. Olumsuza yorma sakın.
Rabbim bunda nasip etsin inşallah.
Test gününde goremezsem beni etiketle inşallah. Güzel haberler almaya ihtiyacım var, sana da dua ediyorum.

Yani şu an için dişinizde çürük vs işlem bekleyen birşey yoksa olun transfer ben birkere 20’lik çektirdim bidaha yaptırmam dedim o yüzden şu an böyle 7 aya yeni girdim ilerleyen haftalarda diş ağrısı yoğun olur mu bilemiyorum tabi
Benim sol alt çenemdeki 20lik diş doktor hepsini çıkaramadığı için kesmişti etin altında yani diş ama ağrım sızım yok canım diş ve çene cerrahi bunu aldirayim istiyor gebelikte sorun oluşturmasın diye şaştım kaldım vallahi kimi sorun olmaz transferini ol diyor kimi çektir transferden önce gerekirse transferi ertele diyor ne yapicam bilmiyorum

Canım Gökalp hoca
Estrofem
Coraspirin
Bağışıklık baskılayıcı
Kan sulandırıcı igne
D vitamini
Progestan fitil
Progestan iğne
Transfere kadar antibiyotik kullandiriyor.

500 civarı tutuyir bunlar
Canım cevabın için çok teşekkür ederim ben şehir dışından gidicem de acaba 2. Veya 3. Randevusuna kayseride gitsem olur mu ki kabul eder mi hoca sen baştan sonra süreçte mi gitmiştim dondurulmuş embriyoda?

Canım cevabın için çok teşekkür ederim ben şehir dışından gidicem de acaba 2. Veya 3. Randevusuna kayseride gitsem olur mu ki kabul eder mi hoca sen baştan sonra süreçte mi gitmiştim dondurulmuş embriyoda?
Canım 2. Transferde şöyle yaptım.
1. Ye kendi bulundugum yerde doktora gittim, rahim ultrasonu mesaj attım. 10 gün ilaç kullandım Gökalp hocaya gittim 2. De.
2. De görmek istiyir rahmin durumunu ona göre transfer tarihi veriyir. 5 gün daha ilaç kullanıp transfer yapıyor.

Benim sol alt çenemdeki 20lik diş doktor hepsini çıkaramadığı için kesmişti etin altında yani diş ama ağrım sızım yok canım diş ve çene cerrahi bunu aldirayim istiyor gebelikte sorun oluşturmasın diye şaştım kaldım vallahi kimi sorun olmaz transferini ol diyor kimi çektir transferden önce gerekirse transferi ertele diyor ne yapicam bilmiyorum
Yani karar sizin tabi ama 7 aylık hamile olarak ilaç içememek çok kötü bişey onu biliyorum bu sabah da kalkıp kustum bu şu an iyi halim 3 hafta önce ölüyodum bu yolda yani kusmaktan can veriyodum nefessiz kalmıştım o kadar kötüydü acilde en son normal insanlara takılan serumlardan taktılar çünkü diğer ilaçlar etki etmiyordu durdurmadı bulantımı çok çektim ilaç içememek gerçekten kötü bu tarz sıkıntılar olurken diş de üstüne eklenirse eğer ihtimal dahilinde var çünkü parol dışında bişey de içemiyorsunuz transferle aynı zamanda da olur şimdi hemen yaptırın zaten günlük anestezi alırsanız da alırsınız yani da ya 1 ay bekleyin ama bunu samimiyet ile söylüyorum ağrınız olacağını düşünüyorsanız şimdi çektirip kurtulun sonrasında dayanılmaz oluyor bu zamana kadar ağrım da yoktu benim dün 1 saat bile ayakta kalmadım patlıcan soğan doğrayana kadar yani yemeği yapıp fırına attım sağ bacağıma bir ağrı girdi ayaklarım zaten şişikti ağrı da eklendi üstüne vallahi zor geçti ağrısı ödüm kopuyo olacak o kramp tarzı ağrı tekrar diye hep uzanıcam vallahi ağrılarınız ilerleyen zamanlarda olabiliyor diş de eklenmesin derim ben yani tavsiyem size başlamadan bu olur 😊

Canım 2. Transferde şöyle yaptım.
1. Ye kendi bulundugum yerde doktora gittim, rahim ultrasonu mesaj attım. 10 gün ilaç kullandım Gökalp hocaya gittim 2. De.
2. De görmek istiyir rahmin durumunu ona göre transfer tarihi veriyir. 5 gün daha ilaç kullanıp transfer yapıyor.
Bende bugün reglimin 2. Günü kendi şehrimde ki doktora gidicem birazdan rahim bilgilerimi isteyip atayım. 10 gün yabancı şehirde durmaktansa evimde dururum çok iyi yapmışsın

Yani karar sizin tabi ama 7 aylık hamile olarak ilaç içememek çok kötü bişey onu biliyorum bu sabah da kalkıp kustum bu şu an iyi halim 3 hafta önce ölüyodum bu yolda yani kusmaktan can veriyodum nefessiz kalmıştım o kadar kötüydü acilde en son normal insanlara takılan serumlardan taktılar çünkü diğer ilaçlar etki etmiyordu durdurmadı bulantımı çok çektim ilaç içememek gerçekten kötü bu tarz sıkıntılar olurken diş de üstüne eklenirse eğer ihtimal dahilinde var çünkü parol dışında bişey de içemiyorsunuz transferle aynı zamanda da olur şimdi hemen yaptırın zaten günlük anestezi alırsanız da alırsınız yani da ya 1 ay bekleyin ama bunu samimiyet ile söylüyorum ağrınız olacağını düşünüyorsanız şimdi çektirip kurtulun sonrasında dayanılmaz oluyor bu zamana kadar ağrım da yoktu benim dün 1 saat bile ayakta kalmadım patlıcan soğan doğrayana kadar yani yemeği yapıp fırına attım sağ bacağıma bir ağrı girdi ayaklarım zaten şişikti ağrı da eklendi üstüne vallahi zor geçti ağrısı ödüm kopuyo olacak o kramp tarzı ağrı tekrar diye hep uzanıcam vallahi ağrılarınız ilerleyen zamanlarda olabiliyor diş de eklenmesin derim ben yani tavsiyem size başlamadan bu olur 😊
Haklısınız kadın doğum doktorumla konuşup karar vereceğiz birlikte vardır her işte bir hayır mutlaka sonuçta değil mi ?

Eklentiler

• 20240813_075339.jpg
    20240813_075339.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 39
Bişey danışmak istiyorum 2 adet 3. gün taze transfer oldum bugün 7. günü evde test yaptım fakat negatif çıktı erken midir ? yoksa negatif olduğuna yavaş yavaş kendimi kabul ettirmeli miyim ?

X