2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Doktorum aradı, opudan sonra yumurta kalitesiyle ilgili biraz sıkıntı var gibime gelmişti ama döllenme sayısı çok güzel olunca 5.gün için ümidim yükselmişti dedi, yine de yarınki durumu beklemek daha uygun olur dedi. Eğer olmazsa yine ezberden aynı şeyleri yapmicaz, daha farklı testler yapıp sorun yumurtada mı spermde mi bakıp ona göre yol izleyeceğiz dedi. Hayırlısı bakalım kızlar, doktora ve sürece bırakacağım kendimi elden ne gelir ki. İlk deneme olunca insan biraz fazla hevesli oluyor sanırım fazla yüksekten uçuyor. Hiç ama hiç beklemiyordum bunu. Neyse kafanızı şişirdim herkese çok sevgiler🥲
Doktorun çok güzel yorumlamış bence. Benim ilk 2 denemem aynı doktorun ezbere yaptığı tedavi yüzünden olmadı. Ha nasip kısmet değilmiş dedim orası ayrı. O yüzden doktoruna güven bence sende elinden gelenin en iyisini yaparsın

Doktorun çok güzel yorumlamış bence. Benim ilk 2 denemem aynı doktorun ezbere yaptığı tedavi yüzünden olmadı. Ha nasip kısmet değilmiş dedim orası ayrı. O yüzden doktoruna güven bence sende elinden gelenin en iyisini yaparsın
Güveniyorum, sanırım biraz gereksiz yükselmişim heveslenmişim, o yüzden şoku da fazla oldu.
Çok teşekkür ediyorum kızlar, çoğumuz bu süreci yakınlarımıza söylemiyoruz bile. Ben de sadece bir iki kişiye söyledim, onlar da tüp bebek nedir nasıldır bilmedikleri için napsınlar, yorumları vs hiç tatmin edici olmuyor. İyi ki burası var💛

Dedim ki peki ya yarına hiç çıkmazsa diye düşünerek 1-2 tanesini şimdiden donduramıyor musunuz daha blastokist olmadan? Dedi ki o aşamaya gelemiyorsa zaten gebelik potansiyeli azdır diye düşünüyoruz, boşuna işlem yapmıyoruz o embriyo üstünde.
E o zaman 3.gün embriyosu transfer edenler neden ediyor potansiyeli bilmeden😣 sanırım her kliniğin bakış açısı farklı. Lütfen gelişsin yarına kadar ya😭
Bende durum şu yaş var toplanan yumurta sayısı 12 embriyo oluşturan 9 3. Güne ulaşan 5. Embriyo sayısı az olduğu için riske etmek istemedi doktorum bu güne gayet iyi kalitede geldiler. Anne rahminde tamamlansın kalan süreç dedi. Ama bu seferde tutmazsa bir sonraki transferimde 5. Güne kadar götüreceğiz ne olursa olsun dedi. Yani aslında bu bi yerde doktorun senin durumuna göre verdiği bir karar. Ama 3. Gün transferi yapan doktor çok az.

Bende durum şu yaş var toplanan yumurta sayısı 12 embriyo oluşturan 9 3. Güne ulaşan 5. Embriyo sayısı az olduğu için riske etmek istemedi doktorum bu güne gayet iyi kalitede geldiler. Anne rahminde tamamlansın kalan süreç dedi. Ama bu seferde tutmazsa bir sonraki transferimde 5. Güne kadar götüreceğiz ne olursa olsun dedi. Yani aslında bu bi yerde doktorun senin durumuna göre verdiği bir karar. Ama 3. Gün transferi yapan doktor çok az.
Evet, izlediğim doktor videolarında gördüğüm hep o. Yumurta sayısı azsa ve hepsini kaybetme riski çoksa deniyorlar 3. günü. Bazen başarılı da oluyor. Ama yeterli sayıda yumurta varsa 5’e kadar beklemek istiyorlar, benimkiler de başta güzel gidip sonradan yavaşladılar belli ki. Benim 3.günde 8 vardı mesela, beklemesini haksız bulmuyorum.
Herkesin durumu başka başka, gönül ister ki olana kadar çook kereler deneyelim ama hem bedensel olarak yoruyor hem de maddi olarak hiç kolay degil.

Hayır alamadım kimse görmedi sanırım
Gördüm ama ben femarayı sadece doğal yolla bebek sahibi olmaya çalıştığımda kullandım. Doğal siklus ilerliyor olabilir mi doktorunuz. Birde aşılamada sıkça kullanıyorlar femarayı diye biliyorum. Tabi bildiklerimin hiçbiri tıbbi değil 😂

Bi de laboratuvarda kaybetmekle bedenine transfer edileni kaybetmek psikolojik olarak aynı değil. O yüzden hadi ya tutarsa diyip koymamalarını anlıyorum, düşük psikolojisi çok zor. Bi yandan laboratuvarda gelişmeyip rahimde gelişen de var. İki ucu 💩lu değnek🥲

Evet, izlediğim doktor videolarında gördüğüm hep o. Yumurta sayısı azsa ve hepsini kaybetme riski çoksa deniyorlar 3. günü. Bazen başarılı da oluyor. Ama yeterli sayıda yumurta varsa 5’e kadar beklemek istiyorlar, benimkiler de başta güzel gidip sonradan yavaşladılar belli ki. Benim 3.günde 8 vardı mesela, beklemesini haksız bulmuyorum.
Herkesin durumu başka başka, gönül ister ki olana kadar çook kereler deneyelim ama hem bedensel olarak yoruyor hem de maddi olarak hiç kolay degil.
Kesinlikle öyle. Aslında ben bu durumda kendimi şöyle teselli etmiştim. Yumurta üretiyorum sayı fena sayılmaz. Hiç gebeliğim olmadığı için embriyo oluşturamıyor mu yumurtalar diye düşünüyordum. Fakat oda değilmiş. Embriyo oluştuktan sonra acaba tutunur mu tutunmaz mı belkide tutunamayıp erken dönemde kimyasal olup yok olup gidiyorlarmıydı. Ama tutununca tamam dedim. Ama dış gebelik oldu. Ben genetik bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Doktorumda öyle. Bence sadece şanssızdım 😊 bu sefer tutacak. Tutmazsada özel beslenmelerle yumurta kalitemi arttırarak devam ederim bende 😂😂 hep devam sonuna kadar devam. Allah güç kuvvet versin hepimize

Bi de laboratuvarda kaybetmekle bedenine transfer edileni kaybetmek psikolojik olarak aynı değil. O yüzden hadi ya tutarsa diyip koymamalarını anlıyorum, düşük psikolojisi çok zor. Bi yandan laboratuvarda gelişmeyip rahimde gelişen de var. İki ucu 💩lu değnek🥲
Evet hiç değil. Ben 6+3 teybim. Doktorum suratının renginin değişimiyle yüzümdeki gülümseme gitti. Kalp atışı aradı. Buldu. Bulunca birkaç gün daha bekleyelim belki aşağı iner dedi. İnmedi meret inmedi. Ne kadar üzüldüm anlatamam. Kalp atışını duymasam bu kadar üzülmezdim sanırım. Bedene ruh üflenmişti🥲

Birde aylarca durup gitseler düşünmek istemiyorum hiç

Gördüm ama ben femarayı sadece doğal yolla bebek sahibi olmaya çalıştığımda kullandım. Doğal siklus ilerliyor olabilir mi doktorunuz. Birde aşılamada sıkça kullanıyorlar femarayı diye biliyorum. Tabi bildiklerimin hiçbiri tıbbi değil 😂
Öyle dedi doktorum doğal transfer gibi olacak sadece biraz destekleyeceğiz yumurtayı dedi bakalım hayırlısı ☺️

Evet hiç değil. Ben 6+3 teybim. Doktorum suratının renginin değişimiyle yüzümdeki gülümseme gitti. Kalp atışı aradı. Buldu. Bulunca birkaç gün daha bekleyelim belki aşağı iner dedi. İnmedi meret inmedi. Ne kadar üzüldüm anlatamam. Kalp atışını duymasam bu kadar üzülmezdim sanırım. Bedene ruh üflenmişti🥲
Çook geçmiş olsun. Evet en azından bol bol yumurtanız toplanmış, güzel döllenmiş, pozitif görmüşlüğünüz de olmuş. İnşallah mutlu son yakın, bir şekilde olacak🌸

Merhabalar buraya da sorayım yeni üye oldum 29 Temmuzda 5. Gün 2 adet embriyo transferi oldum transferden 9. Gün sonra beta verdim sonu 600 geldi. 2 gün sonra yine kan verdim sonuç 1600. Değerler çok yüksek değil mi niye böyle

Merhabalar buraya da sorayım yeni üye oldum 29 Temmuzda 5. Gün 2 adet embriyo transferi oldum transferden 9. Gün sonra beta verdim sonu 600 geldi. 2 gün sonra yine kan verdim sonuç 1600. Değerler çok yüksek değil mi niye böyle
Merhaba bana doktorum çift transferde %20 ihtimalle ikiz gebelik olabileceğini söylemişti , değeriniz yüksek görünüyor ikiz gebelik olabilir belki ☺️

Hayır gayet iyi bir ihtimal ikiz olabilir . Hayırlısı olsun sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun 😊

X