2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Kızla bu progestan 50 mg iğne kalcadan kullanan var mı varsa kalcanız ne durumda benimki kist olmuş durumda içi ve daha 10 gün devam 😩
Ben transferden önce kullandığımda aynı olmuştu doktoruma yazdım yanlış uygulama yapılmış daha derine yapılması gerekiyor hemşireyi değiştir yoksa progestanın iyi seviyede olmaz seviye de iyi olmazsa transferin iptal olabilir dedi hemşire bulamamıştım o sebepten kalçadan olan iğneyi göbeğe çevirdi sabah akşam progestan dex 25 mg vuruyordum kendim göbekten etki aynı sadece tek farkı kalçadan olanı devlet karşılıyor göbekten olanı karşılamıyor ben ücretli almıştım daha sonralarda çok iyi yapan bi
Hemşire buldum aile hekimi hemşiresiydi sırf o sebepten aile hekimimi değiştim o hemşireye iğne yaptırabilmek için ilk haftalarda sürüntü şekilde kanamam olmuştu o zaman da hem göbekten yapıyodum progestanı hem fitilimi yapıyodum günde 4 e çıkarmıştı doktorum hemde gün aşırı kalçadan iğne yaptırıyodum progestandı yine ama daha hafif diye promester diye bi iğne vermişti onu kalçadan sorunsuz yaptırmıştım benim tecrübem bu şekilde umarım faydası olur

Hiç canınızı sıkmayın. Şayet gelişmezse anne rahminde de gelişmeme ihtimali olcak. En azından transfer olup ümitlenmemiş olursunuz benim naçizane fikrim tabiki.
Şayet olmazsa doktorum bana femin alfa diye bi şaşe formunda vitamin verdi. Onu içtim yumurta toplamadan faydası oldu mu bilmiyorum ama vitamin eksikliği varsa önce onları tamamlayın
Dediğiniz doğru aslında evet şimdi gelişmemesi daha iyi transfer sonrası daha yıkıcı olurdu , hayırlısı olsun vitaminler tamamdı o şekil başlamıştık nasip ya sizin dediğiniz vitamine bakayım ben teşekkür ederim

Herkese günaydınnn🌸 bugün laboratuvardan arayıp 5.güne kaç embriyom kaldığını söyleyecekler, en son 2.gün aramışlardı. Meraktan saat 6’dan beri uyuyamıyorumm. Şimdiden böyleysem transfer olan arkadaşlar pozitifliği onca gün nasıl bekliyor valla bravo size kızlar😬
Ben ilkinde de beklemiştim 12. Gün sabah erken test yapmıştım pozitifse hatıra kalsın diye ki pozitifti. Erken yaptığın zaman ümitsizlikler acaba mı lar çok yoruyor insanı. Ben üzülmeyi kestiremedim korktum 😂 dün akşam 4 e kadar bir kedinin doğumuna destek oldum. Tam 6 tane doğurdu😊 1 i ölüydü. Ama çok heyecanlı ve güzel bir bekleyişti. Bu transferimde hiç belirtim yok. Geçen transferimde bıçak gibi kasık ağrışarım olurdu saniyelik batıp çıkardı. Bu yüzden bu transferimin tutmadığını düşünüyorum ara ara. Ama tabi eminde olamıyorum. Çünkü o zaman kornual gebelikti. Ondan bile o ağrılar olabilir. 5 gün sonra adet günüm ve adet olacakmışım gibi sancılarım var. Aslında tedirginlikten ölüyorum ama ne yapayım erken test yapsam iğneleri bile yapmak beni çok üzer. Hele bu hormonlarla😂 transfer sürecinde hatırla sevgiliyi izledim. 2 gece önce 3 gencin aşıldığı gündü. Normal hayatımda asla duygusal biri değilimdir. Öyle hıçkıra hıçkıra ağladım ki eşim geldi noldu dedi. Denizleri astılar dedim. Sanki şimdi astılar bu nasıl ağlamak diyor😂 yani bu hormonlarla zor iş. Sırf bunun için bile bence herkes beklemeli 😊

Ben ilkinde de beklemiştim 12. Gün sabah erken test yapmıştım pozitifse hatıra kalsın diye ki pozitifti. Erken yaptığın zaman ümitsizlikler acaba mı lar çok yoruyor insanı. Ben üzülmeyi kestiremedim korktum 😂 dün akşam 4 e kadar bir kedinin doğumuna destek oldum. Tam 6 tane doğurdu😊 1 i ölüydü. Ama çok heyecanlı ve güzel bir bekleyişti. Bu transferimde hiç belirtim yok. Geçen transferimde bıçak gibi kasık ağrışarım olurdu saniyelik batıp çıkardı. Bu yüzden bu transferimin tutmadığını düşünüyorum ara ara. Ama tabi eminde olamıyorum. Çünkü o zaman kornual gebelikti. Ondan bile o ağrılar olabilir. 5 gün sonra adet günüm ve adet olacakmışım gibi sancılarım var. Aslında tedirginlikten ölüyorum ama ne yapayım erken test yapsam iğneleri bile yapmak beni çok üzer. Hele bu hormonlarla😂 transfer sürecinde hatırla sevgiliyi izledim. 2 gece önce 3 gencin aşıldığı gündü. Normal hayatımda asla duygusal biri değilimdir. Öyle hıçkıra hıçkıra ağladım ki eşim geldi noldu dedi. Denizleri astılar dedim. Sanki şimdi astılar bu nasıl ağlamak diyor😂 yani bu hormonlarla zor iş. Sırf bunun için bile bence herkes beklemeli 😊
Sanki şimdi astılar😅 yaa hiç belirti yoktu diyip pozitif çıkan çook kişi okuyorum kaç gündür, inşallah sizin de öyle olur. Durmadan belirti aramak çok zor, çünkü zaten regl belirtileriyle neredeyse aynı. Dediğin gibi heralde en doğrusu kendini oyalamak düşünmemeye çalışmak. İnsan kafasında tüm bunlar dönerken günlük hayatına odaklanmakta çok zorlanıyor, biri bişey sorsa istemsizce yımırtalarım dememek için kendimi zor tutucam nerdeyse😅 hepimizin pozitif olsun inşallah her pozitife çook seviniyorum🙏🏻

Sanki şimdi astılar😅 yaa hiç belirti yoktu diyip pozitif çıkan çook kişi okuyorum kaç gündür, inşallah sizin de öyle olur. Durmadan belirti aramak çok zor, çünkü zaten regl belirtileriyle neredeyse aynı. Dediğin gibi heralde en doğrusu kendini oyalamak düşünmemeye çalışmak. İnsan kafasında tüm bunlar dönerken günlük hayatına odaklanmakta çok zorlanıyor, biri bişey sorsa istemsizce yımırtalarım dememek için kendimi zor tutucam nerdeyse😅 hepimizin pozitif olsun inşallah her pozitife çook seviniyorum🙏🏻
İnşallah öyle olur hepimiz için. Bende çok mutlu oluyorum ama kendimde olan gibi tedirginde oluyorum. Yükselsin hcgler diye dua ediyorum. Birde ben doğru dua etmeye çok inanırım. Her akşam şöyle dua ediyorum. Kocam ve benden olacak sağlıklı bebekler , hayırlı evlatlar diliyorum diyorum 😊 ne dilediğine ve detaylarına dikkat etmek gerekiyor 😂😂

İnşallah öyle olur hepimiz için. Bende çok mutlu oluyorum ama kendimde olan gibi tedirginde oluyorum. Yükselsin hcgler diye dua ediyorum. Birde ben doğru dua etmeye çok inanırım. Her akşam şöyle dua ediyorum. Kocam ve benden olacak sağlıklı bebekler , hayırlı evlatlar diliyorum diyorum 😊 ne dilediğine ve detaylarına dikkat etmek gerekiyor 😂😂
Yaa sorma dua ederken gerilenler kulübü😬 Allahım nolur ilk denemede pozitif olsun diyip bırakamıyosun çünkü düşük ihtimali😅😅 nolur pozitif olsun ve sağlıkla doğsun ve büyüsün ve ve ve😬

Kızlar aradılar, sabah kontrolünde biraz yavaş gelişim gösterdiklerini söyledi, öğleden sonra ve yarın tekrar kontrol edilecekmiş, uygun olursa dondurulacakmış. 4 tanesi umut vaat ediyor gelişme konusunda dedi. Bunu yaşayan oldu mu😭 yavaş gelişiyor denip de sonradan normal düzeye gelen oldu mu?
Aşırı panik aldı beni. Dedim ki peki hiçbirinin tam gelişmeme ihtimali var mı, bir şeyler anlattı ve tam dinleyemedim bile, sonuç olarak böyle bir ihtimal her zaman var dedi😣 çook üzgünüm hiç embriyo çıkmadan her şey başa sararsa ne yapacağım…
Sizin oldu mu yavaş gelişiyor denip sonra toparlanan?

Ayyy ben testi yaptım işte iğne ve ilaçları zorla kullanıyorum

Kızlar aradılar, sabah kontrolünde biraz yavaş gelişim gösterdiklerini söyledi, öğleden sonra ve yarın tekrar kontrol edilecekmiş, uygun olursa dondurulacakmış. 4 tanesi umut vaat ediyor gelişme konusunda dedi. Bunu yaşayan oldu mu😭 yavaş gelişiyor denip de sonradan normal düzeye gelen oldu mu?
Aşırı panik aldı beni. Dedim ki peki hiçbirinin tam gelişmeme ihtimali var mı, bir şeyler anlattı ve tam dinleyemedim bile, sonuç olarak böyle bir ihtimal her zaman var dedi😣 çook üzgünüm hiç embriyo çıkmadan her şey başa sararsa ne yapacağım…
Canım o söylenen 4 taneden mutlaka blast olan olacaktır umut vaad ediyor denildiyse gelişme gösteren çıkar içinden. Benimde kalitesi düşük olan vardı ogleden sonra tekrar aradıklarında istediğimiz kaliteye geldi donduruldu denmisti bide gelişmeye devam eden vardı oda 6.gün blast oldu ama kalitesi çok düşüktü embriyolog onu dondurmaya uygun görmedi dondurup boşuna ücret ödemesi yapmayın demisti bizde dondurmadik. Yani sonradan gelişme gösteriyor

Üzülme dur labaratuarda yavaş gelişip anne rahmine tutunan var. Hiç gitmezselerde durmak yok. Tekrar ilaçlar tekrar opu. Bu zorlu ve uzun bir yol. Belki bir dahaki sefere 3. Gün dener yada kalite arttırmak için başka ilaçlar verir. Sıkılma hemen iyi düşünelim iyi olsun 😊

Üzülme dur labaratuarda yavaş gelişip anne rahmine tutunan var. Hiç gitmezselerde durmak yok. Tekrar ilaçlar tekrar opu. Bu zorlu ve uzun bir yol. Belki bir dahaki sefere 3. Gün dener yada kalite arttırmak için başka ilaçlar verir. Sıkılma hemen iyi düşünelim iyi olsun 😊
Dedim ki peki ya yarına hiç çıkmazsa diye düşünerek 1-2 tanesini şimdiden donduramıyor musunuz daha blastokist olmadan? Dedi ki o aşamaya gelemiyorsa zaten gebelik potansiyeli azdır diye düşünüyoruz, boşuna işlem yapmıyoruz o embriyo üstünde.
E o zaman 3.gün embriyosu transfer edenler neden ediyor potansiyeli bilmeden😣 sanırım her kliniğin bakış açısı farklı. Lütfen gelişsin yarına kadar ya😭

X