2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Ovitrellenin etkisi yüksek ihtimalle. 12 gün sonra geçiyor etkisi diye biliyorum.

Kızlar doğal siklus denen şey ne bilginiz var mı?
Ben su an dogal siklus ile ilerliyorum. Transfer oncesi yine gonalf f ayni sekilde uygulaniyor. Catlama ignesi de uygulaniyor. Yumurtalar toplaniyor. Daha sonra embriyo transferi oncesi ya hic ilac kullanilmiyor, yalnizca progestan fitil 5 gun oncesinde baslanarak kullaniliyor ya da femara gibi haplar kisa sureli kullaniliyor. Vucudun kendi urettigi hormon seviyesine gore transfer yapiliyor. Ben embriyo transfer oncesi sadece 5 gun femara hap kullandim, simdi de sadece progestan fitil kullaniyorum.

Nesta klinik-Ercan Baştu. İstanbul
merhabalar bende ercan beyle görüşmeye gittim çok ilgili bilgili ama işlemleri acıbademde yapıyorum dedi siz ne zaman başladınız muayene ucreti işlem ücretleri falan nasıl ortalama bi rakam soylemeniz mümkün mü.. muayene ücreti 7bın dediler dogru mu..

Açık açık fiyat yazmak doğru mu bilmiyorum ama 7bin değil tabii ki:)) bana sağlıkçı indirimi yapılmış haliyle ilk muayenede o fiyatın yarısından epey azını ödedim. Sonra zaten tüp bebek paketi alınca bir daha muayeneye kanlara vs para ödemiyorsunuz. Opu ve transfer ücreti Ercan beyin kliniğine, onun dışında dondurma, saklama, pgt tarzı her işlem Fulya acibademe ödeniyor.

Kızlar doğal siklus denen şey ne bilginiz var mı?
Günaydın. Şuan doğal siklus ile transfere hazırlanıyorum. Yumurta büyümesi için ilaç alıyorum daha sonra çatlatma iğnesi ile çatlatıp 5-6 gün sonra transfer yapıcaklar. Aşılama gibi az sayıda yumurta üretilecek, bnde toplama işlemi yapılmıcak.Bu süreçte estrofem ilaç olarak almıyoruz vücudun kendi üretmesini sağlıyorlar

Ben de yumurta büyümesi için epey ilaç kullandım sonra toplanıp donduruldu ama transfer aşamasında ilaç kullanmadım. Doktor kan değerlerime bakıp vücudun kendi ürettiği hormon bizim için daha değerli transferi yapabiliriz demişti herhalde bundan bahsediyordu :) bazen sormayınca öğrenemiyorsun :)

Nasıl yani hiç bir tane bile ilaç içmediniz mi
Yumurta büyütme aşamasında çok iğne yaptım . Sonra transfer aşamasında bir bant verdi üç gün sonra kontrole gittim işe yaramadığını söyledi. Bir dahaki adetinde tekrar bakalım dedi ve ilaç kullanmadan transferi yaptı.

Canım bende aynı durumdayım crp değerim çok yüksek çıktı ama bu durumun tutunmaya olumsuz bir etkisi yok dedi doktorum bol bol su iç ilaç kullanamıyoruz zaten bağırsakların kötüyse probiyotik kullanabilirsin ben o şekilde atlatıyorum şuan süreci

selam kızlar, dün bende dondurulmuş 5AA embriyo transferi oldum. Mayıs sonunda opu olmuştum pkos olduğum için rahim dinlendirildi ve 2. adetle birlikte transfer hazırlıklarına başladık dün güle oynaya aşırı pozitif girdim ameliyathaneye doktorumun yüzü düştü rahmimin ters olduğunu biliyordu ama embriyoyu istediği yere koymakta endişe etti. Katater çok uğraşsa da istediği yere ulaşamadı bile çok canım acıdı o da dedi ki bu acılı bir şey anestezili yapalım normalde yılda 1-2 anca anestezili yaparım tercih etmem ama bunda mecburuz yoksa istediğim yere koyamayacağız şansımız düşecek dedi ben ağlaya ağlaya çıktım bekledik biraz anestezili yaptılar tabii sondayla mecbur mesaneyi doldurup boşalttılar. Başarılı geçti istediğim yere koydum embriyoyu dedi ama yaşanan olumsuzluktan dolayı moralim çok bozuldu. Rabbim bu zorluğun karşılığını güzel bir şekilde versin buradaki kimsenin kucağı boş kalmasın... Tüp sürecini Eşimle kimseye demediğimiz için sizinle dertleşmek istedim

Hoşgeldin canım benim inşallah süreç gönlünce sonuçlansın modunu düşürme

Allah saglikli sıhhatli kucağına almayı nasip etsin, transferin daha başında fark edilmesi ile daha büyük acılar çekmemen bence iyi olmuş, acı ile kendini kasardın ve çok daha zor geçebilirdi. Aramıza hoş geldin . Zorlu süreç geride kalmış insallah çok daha güzel günler görürüz. Eflinn34 seni de listeye eklesin

Allah yardımcınız olsun kimseye anlatamamak çok zor.. sonu güzel olacak bu günler geçecek bebişinizi kucağınıza aldığınızda hepsini unutacaksınız zor şeylerin sonu güzel olur iyi düşünün moralini yüksek tutun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…