2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar bebeğim 36+4 dogdu 9 gün küvezde kaldı bize rop muayenesi için randevu verdiler ptesi gideceğiz biraz gerginim zor oluyor mu yaptıran var mı acaba göz muayenesi??

Canim emzirdikten sonra göğsünde kalan sutu sagip vermeyi denedinmi ben sarilik olmasın diye öyle yapmıştım hafif oldu ama kandan dolayı bizimki açlık değildi. Bu şekilde sütünde artar çünkü küçükler ve çok çabuk yoruluyor memede o yüzden tam bitirmeden bırakıyorlar bence sonra mama kolay oluyo içmesi içip uyuyor kalan sütünü sağınca onu mama niyetine veriyorsun kolayca içiyor ve aynı hesap oluyo banada herkes mama ver dedi bu insanlar çok garip mama verene niye verdin mama vermeyene mama ver adam akıllı tavsiye veren yok. Benim tecrübem bu sekildeydi ve sütüm yetiyor de kendine ve inana nacizane fikrim beyin çok önemli neye inanırsa onu yapiyor evrene olumsuz düşünceler gondermemek lazım hep güzel düşünelim öyle olsun inşallah
Bunu da deniyim canım. Mama veriyorum mecbur çünkü yiyor kıyamıyorum aç kalmasından korkuyorum

Canım ben bebeğimde reflü olduğu için Aptamil Ar mama aldım katı bı mama ama onu ictiginden beri çok fazla kakasını yapıyor bende değiştirmeyi dusunuyorum
Ben daha önceki bebeklerim de sma kullandım anne sütüne en yakın diye yenidoğan doktoru tavsiyesi üzerine kullanmıştım küçük kızım 19 aylık alerjisi var hala sma 3 içiyor hiç sıkıntı yaşamadım. Diğer mamalarda yaşadım maalesef.

B Betilisa
Canim emzirdikten sonra göğsünde kalan sutu sagip vermeyi denedinmi ben sarilik olmasın diye öyle yapmıştım hafif oldu ama kandan dolayı bizimki açlık değildi. Bu şekilde sütünde artar çünkü küçükler ve çok çabuk yoruluyor memede o yüzden tam bitirmeden bırakıyorlar bence sonra mama kolay oluyo içmesi içip uyuyor kalan sütünü sağınca onu mama niyetine veriyorsun kolayca içiyor ve aynı hesap oluyo banada herkes mama ver dedi bu insanlar çok garip mama verene niye verdin mama vermeyene mama ver adam akıllı tavsiye veren yok. Benim tecrübem bu sekildeydi ve sütüm yetiyor de kendine ve inana nacizane fikrim beyin çok önemli neye inanırsa onu yapiyor evrene olumsuz düşünceler gondermemek lazım hep güzel düşünelim öyle olsun inşallah
Canim peki kalan sütü sagdin biberonla mi kaşik biberonla mi veriyosun,şimdi sağma makinasi alcam ama ilk kizimda meme reddi yaşadigim icin sagsam neyle vericem diyorum,yine ayni seyleri yaşamak istemiyorum elim bi turlu biberona ve sagma makinasi almaya gitmiyo resmen

Kızlar sezaryandan sonra keten tohumu işe yarar mı bağırsakları çok çalıştırıyor normalde ya denediniz mi ?

Kızlar sorum şu nısanı gelıpte halen bekleyen varmı aranızda mukus gelıyo agrımda cok sancı alttan bebekte kasılıyo toplanıyo rıtmık degıl ama bır agrı gırdımı canımı alıyo resmen bugun 4. günüm nişan gelelı 2. Gun doktora gittipimde rahımde yumusaman var elle muane ettı bu arada hazırlanıyo dogum ıcın dedı içinizden benım gıbı olan varmı artık gelsın dıyorum boyle agrılar hıc cekmemıstım ılk dogumumda su gelmıstı hastaneye gıtmıstım 5saat sancı cektım dogurdum ama bu baska

Kızlar inanılmaz ayak bileklerim şişti bugün sezeryanın 4. Günü doktorum normal olduğunu söyledi ama çok çirkin ya asla hamilelikte şişmemişti bol su bol protein dedi başına ameliyattan sonra böyle bir şey gelen var mı varsa ne yaptınız acaba ?
benim de ayaklarim çok sisti doğumdan sonra. yeni yeni inmeye başladı ama hala sis. bugun 7.gun bitti 5-6 kilo anca vermisim.
Benim deyip ayağımdaki etler sallana sallana yürüyordum çok şaşırdım ameliyatla mı ilgili acaba dedim Neyse ki geçti
kaçıncı gün geçti tam olarak
Kızlar emzik veriyormusunuz bebislere
dün vermeye başladım gaz olup huzursuzlaninca rahatlatiyor

X