2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Canımlar bebısler icin hergun okunursa iyi olur hem saglıklı olmasi icin hemde hayırlu olmasi icin😍
Rabbi heb lî mines sâlihîn. Fe beşşernâhu bi gulâmin halîm.."
Huve-lleżî ḣalekakum min nefsin vâhidetin vece’ale minhâ zevcehâ liyeskune ileyhâ(s) felemmâ teġaşşâhâ hamelet hamlen ḣafîfen femerrat bih(i)(s) felemmâ eśkalet de’ava(A)llâhe rabbehumâ le-in âteytenâ sâlihan lenekûnenne mine-şşâkirîn(e)
Rabbic’alnî mukîmes salâti ve min zurriyyetî rabbenâ ve tekabbel duâi.”

“Hunâlike deâ zekeriyyâ rabbeh(rabbehu), kâle rabbi heblî min ledunke zurriyyeten tayyibeh(tayyibeten), inneke semîud duâ’(i).”

Rabbenâgfirlî ve li vâlideyye ve lil mu’minîne yevme yekûmul hisâb(u).

“Bismillahirrahmanirrahîm. İnne rabbekumullâhullezî halakas semâvâti vel arda fî sitteti eyyâmin summestevâ alâl arşı, yugşîl leylen nehâre yatlubuhu hasîsen veş şemse vel kamere ven nucûme musahharâtin bi emrihi, e lâ lehul halku vel emr(emru), tebârakallâhu rabbulâlemîn(âlemîne)

Çok geçmiş olsun. Toparlanabildin mi biraz? Ben de olmuştum hamileliğin başında ama hafif atlattım.
Kız benim gözler şişti akmaya başladı göz nezlesi oldum burun zaten aktı durdu ne yesem çıktı gitti ama şuan superim pekmez ve kara biber çok iyi geldi 🤣🤣🤣

Kız benim gözler şişti akmaya başladı göz nezlesi oldum burun zaten aktı durdu ne yesem çıktı gitti ama şuan superim pekmez ve kara biber çok iyi geldi 🤣🤣🤣
Aman iyi bari maşallah diyelim 🧿 Hamilelik nasıl gidiyor, kaçıncı haftadasın? Testler hakkında ne düşünüyorsun? 😁

valla canım benım mde berbattı prılam cok iyi geldi her aksam iki tablet alıyorum yatmadan once hamd olsjn kendıme geldım hatta bi kutu bitti vidaha yazdıracagım
Ya sevindim banada yarar inşallah 🙏🏻 mide bulantısıyla beraber baş dönmesi halsizlikte oluyor mu sizde ya beni halsizlik mahvediyo ayakta duramıyorum resmen.

Şey peki nasıl aldınız devletten randevuyu normal gebe bakılır dışında bir şekilde özel olarak belirtiliyor mu bunlar ikili test dörtlü test vs diye. Devlette bakayım diyip randevu sistemine giriyorum ama şeyi bilmiyorum atıyorum ben 12 haftalık hamileyim ikili test yaptırmaya geldim diyince hemen yapacaklar mı yoksa onun için özel bir şey mi seçmek lazım
Önce normal kadın doğuma gidip takipli hasta oluyorsunuz 2 li test yaptırmak istiyorum diyorsunuz, sizi sisteme tanıtıyorlar sonra eğer gittiğiniz hastanede varsa bilgi verirler yoksa online randevu da sadece Zeynep Kamil var sanırım Kanuni hastanesi de vardır belki tam bilmiyorum perinatoloji'den randevu alıyorsunuz. Randevular açılır açılmaz tükeniyor yalnız.

Canım devletteki pisikologlatdan yardım alsan randevuyu geç veriyormuş ama genede senin için iyi olabilir belliki sende bizdensin çocuk herşeyiyle annede baba sadece para ama biz hep güçlü kadınları herşeyin üstesinden geliriz elbet çocuklarda büyüyecek ve anlayışlı bir birey olacak bize düşen sabır
Daha önce gittim aslında, siz herşeyin farkındasınız zaten yani mevzu sizi sıkıntıya sokanda isterseniz rahatlamak için antidepresan vereyim dedi yani çözüm yok

Ben de program indirdim 7+3 diyor ama göbeğime bakıyorum sanki daha büyük gibi geliyo bana önceki sezeryandan kalan göbek galiba benim gördüğüm😃
Hamilelik programı var bendede onu kullanıyorum benim göbek de büyük dört aylık gibi varım ilk hamileliğimde hiç karnım yoktu mesela doktorum miden küçük olduğu için sagdece bebek büyüdü dedi oda 3.300 doğmuştu sonra zaten oğlan oldu onda biraz daha büyüktü karnım 3.500 de o doğmuştu mideden dolayı da karın büyüyor onu geçtim ne yesek karnimiz şişiyor gitmiyor da 🤣🤣

İki hamileliğimdede 39 tamamlamadim buda öyle olursa temmuz ortasında doğar gibi geliyor bana 🤣🤣
Benim de kız 38+4 te doğdu 3015 gramdı minnak. Doğuma 10 gün kalana kadar işe gittim belki de ondan kilo almadım 8 9 kilo almıştım şimdi evdeyim havalar da bozdu bu sefer fazla kilo alırım diye korkuyorum

Benim de kız 38+4 te doğdu 3015 gramdı minnak. Doğuma 10 gün kalana kadar işe gittim belki de ondan kilo almadım 8 9 kilo almıştım şimdi evdeyim havalar da bozdu bu sefer fazla kilo alırım diye korkuyorum
Korkma Allah'ın izniyle kilon kalmaz doğumdan sonra normal mi dogumum sezeryanmi

Bana 5 mg vermisler.
Ve tahlilde 16kusur çıkmış değer üst sınır 17 zaten bu durumu doktorla konuşacağım.
Fazlalığı ishal uyku bozukluğu falan yaparmış
Bende 15 gündür uyku yok uyuyamıyorum 3 gündür folik asit almadım uyumaya başladım
12 haftaya kadar folidoce alıp kullanabilirsin canım bi eksiklik falan yoksa değerlerin herşey normalse bende folik asit eksikliği var mesela ona ragmen günde 400 lük folidoce alıyorum 1 tane

12 haftaya kadar folidoce alıp kullanabilirsin canım bi eksiklik falan yoksa değerlerin herşey normalse bende folik asit eksikliği var mesela ona ragmen günde 400 lük folidoce alıyorum 1 tane
Cuma kadın doğum bakalım ne diyecek.
Sonrasında kullanacağım birşey verirse önemli olan şimdiye kadar kullandığım o bı etki yapmaz umarım

X