2023 Şubat gebelik planlayanlar🌺🌺

Evet görümcem orda hamile üzerine 6 kapaklı dolap düşmüş taşlar düşmüş zor cıkmıslar evden canım cok sıkıldı Allah yardımcımız olsun🤲
Çok geçmiş olsun canım şimdi nasıl durumu anne iyidir inşallah hala oturdugum yerde artçı deprem oluyo sallanıp gidiyo insan bir titreme den bile korkuyor artık gorumcenin durumu nasıl şimdi

Şu an iyiyim kuzucum çok şükür ben artcilardan bile korkuyorum şu an bizim evde bir hasar görünmüyor bir bardak bile yerinden oynamamış ama insan yine de tedirgin
olmazmı kuzum hıc olmazmı ,bır bı bucuk ay oncede marmada bu kadar olmasada bı deprem olmustu cok kortum gunlerce cıkmadı aklımda , 99 depremi gormus bır bınada oturuyorum zaten, yüksekteyim cok fazla sallanıyor benımde boyle seyler oldumu hep aklımda korkuyorum ister istemez Rabbım korusun :dua:

deprem bölgesı dıye bısey kalmadı malesef oyle buyuk ve yeryuzune yakın ve uzun bır deprem oldukı nerdeyse tr nın yarısı çok büyük yasadı depremı.ben aksaraydaym herkes sokaklardaydı butun kapılar şak şak dolaplar açıldı esyalardan çatır cutur sesler geldı ve cok korkunctu burası bıle sankı 6.5 sıddetınde gıbı sallandı :KK43: çok buyuk bır alan etkılendı hatta Surıyede bıle olenler var.Allahım yardımcısı olsun oradakılerın dua edelım onlar ıcın bol bol.çok üzücü bir gün :KK43: zaten yabancı kaynaklar 7.8 dıyor burda 7.4 dıyorlar
Size de çok geçmiş olsun balim çok zor bir durum valla çocuklar nasıl ağlıyordu 😕

Evet kuzucum bizde saat dokuza kadar disaridaydik bizim binlara bir şey olmadı şükür rabbim evi yikilanlarin yardımcısı olsun bu karda kışta çok zor çok korktuk ben uykudan uyandım şok olmuştum yatağın içinde oturdum bekledim resmen olucem dedim çok kötüydü durduğu an nasıl giyindim bilmiyorum dışarıya attık kendimizi rabbim bir daha yaşatmasın sizin orada durumlar nasıl şu an sen nasilsin
Amin canım amin allahım birdaha yaşatmasın. Biz dışarda arabalarda otueuyoruz canım. Çok korktum uyanıt uyanmaz çocuklarımın yanına koştum

Çok geçmiş olsun canım şimdi nasıl durumu anne iyidir inşallah hala oturdugum yerde artçı deprem oluyo sallanıp gidiyo insan bir titreme den bile korkuyor artık gorumcenin durumu nasıl şimdi
Çok geçmiş olsun canım Allah yardım etsin dikkat edin ne olur görümcem şusn yola çıktılar gidecek yerleri yok hatayda çok ulaşamıyoruz diyarbakıra gidiyorlar

olmazmı kuzum hıc olmazmı ,bır bı bucuk ay oncede marmada bu kadar olmasada bı deprem olmustu cok kortum gunlerce cıkmadı aklımda , 99 depremi gormus bır bınada oturuyorum zaten, yüksekteyim cok fazla sallanıyor benımde boyle seyler oldumu hep aklımda korkuyorum ister istemez Rabbım korusun :dua:
Öyle kuzum birde asıl depremde hasar görüp artcida yıkılan bina çok en kötüsü de aniden yakalayan deprem de artçı olan rabbim daha kötüsünü yaşatmasın 😕

Şu an ortalık sakinledi kuzum bizim semtte çok şükür bir yikilma olmadı ama farklı ilçelerde fazlasıyla yıkık binalar oluşmuş şimdi nasıl ulaşabiliyor musun
Ulaşamadım ben ama haber aldım annesini arayıp.Dün Maraş’a gitmiş arkadaşının yanına. Telefonu almadan kaçmış ev çökmüş zaten. Çok şükür kendisi iyi 🤲🏻

Evet kuzucum bizde saat dokuza kadar disaridaydik bizim binlara bir şey olmadı şükür rabbim evi yikilanlarin yardımcısı olsun bu karda kışta çok zor çok korktuk ben uykudan uyandım şok olmuştum yatağın içinde oturdum bekledim resmen olucem dedim çok kötüydü durduğu an nasıl giyindim bilmiyorum dışarıya attık kendimizi rabbim bir daha yaşatmasın sizin orada durumlar nasıl şu an sen nasilsin
Bende nasıl çıkacağımı şaşırdım.duş alıp yatmıştım iç çamaşırı takmadan. O anda başıma bir örtü ve kabanımı aldım sadece üzerimde kısa kollu pijamam vardı.dışarıda kar yağıyor 😔 kız kardeşim atletle çıkmış korkudan o da tesettürlü ama aklıma bile gelmedi diyo.eşi arkasından montunu getirmiş

Allahım korusun herkese gecmıs olsun.çok büyük ve uzun ve çook korkutucu bır depremdi.Herkes ıyıdır umarım Allahım cok üzüldüm 😔😔burası bıle boyle buyuk sallandıysa orayı dusunemıyorum :KK43: çok korktum ama Allahım korusun tüm ülkemızı
Kilis ilçesindeyim çok sordu Allah yardımcımız olsun😓😓😓

ama ben kendim alıp vurdum akıllı ben

aynı şiddette olmasa da yıkılma ihtimali yüksek çünkü yapılar enerji yükleniyor ve o enerjiyi atması demek yıkılması demek.ufak bi deprem bile yıkabilir zedelenen binayı.çok fazla ağır hasarlı bina var aldığım bilgilere göre
Bu ilaçların etkisi 1 2 ay sürüyor bir şey olmaz diğer ay kullanmaszın iğne inşallah kendiliğinde çatlar ve tutunur

X