Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İnşAllah kavuşursun yakın zamanda Yüksek moral çok önemliymiş aslında bu durumdan çıkmamız gerekiyor

üzülme kuzum yıne olacak sadeec vaktını beklıyor bebegın.istersen bı aktıveteye yazıl nelerı sevıyorsan,üzülme bak oğlunda senı gorup üzülmesin..bı kere olduysa yıne olur uzulme o yuzden.
Biliyorum vaktinin gelmediğini ama işte bu istek ve acelecilik yoruyor bizleri. Hayırlısı olsun İnşAllah diyoruz sadece

İnşAllah kavuşursun yakın zamanda Yüksek moral çok önemliymiş aslında bu durumdan çıkmamız gerekiyor
sen bıze guzel moraller verırdın herzaman.gercekten bak cık bu döngüden sonucta hamıle kalabılıyormusun evet bak bu cok onemlı nıce arkadaslarımız var nelerle ugrasan.şükretmemız lazım aceleye gerek yok.dua et bol bol ve gıt arkadaslarınla bulus temızlık yap resım kursuna fln gıt çıkart kafandan bu şeyi.bence kımsenın sana acıması yok neden acısınlar en fazla uzulmuslerdır cocugunu kaybettıgın ıcın.sen kendını uzuyorsun.hadı bugun milat yap kendıne çık hemen bu dusuncelerden.eşinlede aran sıkıntıya gırer bak sonra mutlu ol hersey Allahtan

güçlü ol kuzum kimseye zayıf yönünü gösterme konu acılınca oluruna bıraktık nasip kısmet de geciştir
Bakışlarını bir görsen. Vah tüh kısmet kader sonra varsa başka ölen bebek örnekleri. Çok düşüncesizler çok.durulacak ortam değil canım. Ya kavga çıkacak ya ben gidicem

Çok sağol canım iyiki varsınız. Bu duygularımı annemle kardeşimle bile paylaşamıyorum size anlatıyorum. Çoğu insan düşüncesiz ve kötü kalpli. Onların bana ne yaşattıklarından bile haberi yok. Rabbim verdi rabbim aldı hayırlı olan bu demek ki

Arkadaşlar herkese merhabalar ben daha sabah üye oldum platforma, danışacak kimsem olmadığı için size sormak istedim. yılda 1-2 defaya mahsus regl gecikmelerim oluyor. son 3 aydır eşimle korunmasız ilişki yaşıyoruz ve bu sefer reglim gecikti. (5 Aralıkta bitti en son) idrar testi yaptım negatif çıktı. Doktora gittim, ultrason ile kontrol etti 'kese göremiyorum ama sana progestan ampul vericem, 3 ampulu tek seferde yaptır, 9 gün içerisinde regl olursan 2. günü gel hormon testi yapalım, regl olmazsan gebelik durumu var mı bakalım eğer gebeysen de bu iğne bebeği korur zarar vermez' dedi. İğneyi 3 gün önce yaptırdım, halen regl olmadım. Ancak benim kafam karıştı böyle bir durum yaşayan oldu mu?

Henüz 3 gün olmuş kuzucum 6 gün daha beklemen gerek ben hiç yaşamadım ama stres yapmadan bekleme moduna gecmeni öneriyorum

Kese hemen görünmüyor diye biliyorum.
Adetin gecikmiş, idrar testi negatif olsa bile kan testi yapması gerekmez miydi?
İğneler hakkında bilgim yok "gebeysen bile zarar vermez, bebeği korur" dediğine göre bilinçli vermiş.
Ben sizin yerinizde olsam sağlık ocağına gidip kan testi yaptırırdım bugün :)
Ne kadar gecikmeniz var ?

Bakışlarını bir görsen. Vah tüh kısmet kader sonra varsa başka ölen bebek örnekleri. Çok düşüncesizler çok.durulacak ortam değil canım. Ya kavga çıkacak ya ben gidicem
Bu tip insanlara aşırı ayar olurum ve de bozarım. Kimse de kusura bakmasın. Benden büyükmüş küçükmüş umurumda olmaz. Herkes haddini bilecek, sınırlara uyacak.
Annemin komşuları adımı mahallede hamile diye çıkartmışlar. Hayır ne alaka? Annemin bir komşusu annemi yolda görüp durdurmuş ve bunu yapan kişi erkek. Kızda bebek varmı diye sormuş, annem donakaldım, ne diyeceğimi bilemedim dedi.

"Yaptık biz çocuğu, size söylemedik" diyorum ben artık. Bir de "çeyrek takıcaksınız sanırım ondan herhalde bu merakınız, çok mutlu oldum" diyorum hemen lafı değiştiriyolar frghjklö.

Hiççç moral bozmak yok. Bu densizlere yeri gelince güzelce laf söylemek gerekiyo.

en son 1-5 aralık arasında regl oldum, evet kan testi de istemedi, çalıştığımdan dolayı sık sık da izin alıp gidemiyorum ancak yine cumartesiyi beklemem gerekiyor kan için bile

Ay değil mi ya, deminden beri ben de bunları düşünüyorum. Bu nasıl doktor ki böyle. Kesenin hemen gözükmediğini biz dahi biliyoruz burada. Sen içini ferah tut bebiş varsa çıkar ortaya, değilse de çok geçmez regl olursun zaten. Sıkıntı stres yok.

bende mi kullansam doktor bana hiç bişey vermedi ya gecen ay giitim folik asit bile vermedi kendim aldım olmazsa 4 ay sonra gel dedi doktorlara da bişey sorulmuyorki
Aynen canım sorulmuyor benim doktorum şekr gübi çok rahatım onun yanında benim yumurta azlıgı var canım gelişmiyor yumurta ondan verdi folik asit de 3 aydır içiyorum ben zaten 2 ayda mfk kullandım. Ama bügün döngümün 23. Günü nasıl olack anlamadım adetime 1 hafta kaldı eger yumurtam çatlar yada igme vurulursam 14 gün sonra gelir adet tutmazsa. İstersen iste canım benim yaşımda 35 yumurtam az kaybedecek vaktim yok

en son 1-5 aralık arasında regl oldum, evet kan testi de istemedi, çalıştığımdan dolayı sık sık da izin alıp gidemiyorum ancak yine cumartesiyi beklemem gerekiyor kan için bile
Benim bir arkadaşım acile gidip hamilelik testi yaptırmak istiyorum demiş hemen yapmışlardı. O iş tam nasıl işliyor acaba ben de emin değilim.

ben de tam anlayamadım bir de bu konularda ne kadar araştırma yaparsam yapayım etrafımda hiç hamile/çocuklu bile olmadığı için bilgisiz kalıyor insan

aynı yaştayız canım takip ediyorum seni zaten benim yumurtada sıkıntı yok iyi dedi ama sanki baştan savma baktı başka bi doktora gittim oda farklı bişey demedi ama horman sonuçlarımda bi sıkıntı yok diye cok üstelemedim bu ay olmazsa şubatı da beklerim olmazsa tekrar giderim cok dua ediyorum allahım gebeliğim kendiliğinden gelsin beni o hastanelere düşürmesin diye çünkü malesef küçük bi yerdeyim ve iyi bir tedavi almam mümkün görünmüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…