2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ne kadar yanlış yorumlamışsınız kurtulmak sıkılmak vs zaten herkes kendini en iyi sma görüyor 😂 yani ben şimdi de başka odada olup nefesi değişse anlıyorum teknoji de gelişti kamera ses görüntü . Doktor size zor olmayacaksa 3 aydan sonra ayrılabilir dedi. Basit aramalarla da yanlış olmadığı görülebilir
Size ters yanlış gibi aktirmis hissettirmissem kusura bakmayın. Depremden sonra benim de psikolojik birsuru kararım değişti bu konularda.mesajlsri çok hızlı ve okumadsn yazıyorum çoğu zmn.kirmak asla istemem az çok tanıdık birbirimizi burada. Ama yanında ol çok küçük daha büyüyünce istesende gelmez sarilmsk bile zorlaşır. Tadını çıkar biraz daha hemde ne bileyim elinin altında olsun minicik yaa kamera evet var ama yanında olup elini bı uzayıp mudahele etmek var bide koşup odasına gtmek var. Bunu anlatmaya çalıştım aslında. Bu ara çocuklar hasta stresliyim galiba herkese ysnsitiyorum nolur kusuruma bakma. Yoksa senin anneliğini sorgulamak ne haddime herkes evladının iyiliğini ister elbet💐 bu senin için

O yaşa kadar bekleyen arkadaşlarım sonra ayıramadı çocukta kendi alanını zor kabul eder gibi geldi bi şansımı denicem bakalım kabullenmezse geri gelir 😂
Kabul ediyor merak etme örneği çok büyüdükçe onlar özeniyor odaya zaten birçok arkadaşımın çocukları ve kızımın kolay oldu hic zorlanmadık. Yalnız şu var yatağına yanına yatarsa o zmn ayirnakzor olabilir. Ben hiç yatağıma yatırmadım aynı odada olsak bile. Belki ondan kendi yatağına alisikti odada sorun olmadi

@Cicek63 @gozdesr kızlar sizler ssdece mama kullanıyorsunuz diye hatırlıyorum. Benim sıpa memeyi bırakıyo bence. Sağım da yaptım sütüm oldukca az ondan emmiyor sanırım.

Günde kaç kez kac cc mama veriyorsunuz. Bi de geceleri nasıl yapıyorsunuz
Canım ben 90 ml günde 8 kere veriyordum mama doktor en az 150 ml 5 biberon kadar içmeli ayına göre dedi ama denedim yavaş yavaş arttırmayı kusuyor bende az ama sık yesin daha mantıklı geliyor aynı hesap zaten geceleri de mama yerken direk altını değiştir mama ye uyanmıyor gece ıkıl ıkıl ederken hemen mamayı yapıyorum veriyorum ben saatlerini ayarladım artık değişmiyor ilk baştan beri sadece ramazanda uyku düzeni değişti o kadar

Maşallah diş için erkencilerden senin bebekte. Büyük kızımda 5 aylık çıkarmıştı iyi bilirim.
Aslında kehribar kolye öneriyorlar bu dönemde çocuğun acısını ağrısını kaşıntıyı alıyormuş. Bir arastirabilirsin. Yıllarca takan arkadaslarim var
Var canım doğar doğmaz aldım salyalarında azaltma yaptı ama gerisinde çok etki göremedim ama takmayı bırakmıcam bir ara çocuk rahatsız olur bilmem ne diye söylendikleri zaman çıkardım keşke dinlemeseydim böyle bir huzursuzluk böyle bir salya yoktu her yarım saatte bir üstünü değiştirip duruyordum bence işe yarıyor yaramayan çok nadir

Bu hışırtılı kitabı kim bulduysa helal gerçekten bebeğe aldığımdan beri elinden düşürmüyor
Bu arada bugün tam 32.günüm 32 gündür kanamam var doktor 5 gün önce ilaç verdi 10 günde kesilmezse ben müdahale edeceğim dokular tamamen gitmiş dedi dua edin kesilsin kızlar 🙏

Kızlar benim beşik bundan hediye gelmişti şimdi aşırı dönüyor kendini itiyor beşiği sallıyor beşik almak istiyorum daha doğrusu büyüyen tarzda almak istiyorum sonrasında baza olabilecek olandan kullanan var mı yada hangi beşikleri kullanıyorsunuz memnunsunuz yardımcı olur musunuz valla kafam çok karışık ben oda daha yapmadım boş odam duruyor öyle şimdi başlamak istiyorum yavaş yavaş ayırmayı düşünüyorum var mı önerileriniz

Eklentiler

• 2A8663A8-FA72-4F3C-9B6B-B88E7A91EF27.jpeg
    2A8663A8-FA72-4F3C-9B6B-B88E7A91EF27.jpeg
    20,5 KB · Görüntüleme: 27
Var canım doğar doğmaz aldım salyalarında azaltma yaptı ama gerisinde çok etki göremedim ama takmayı bırakmıcam bir ara çocuk rahatsız olur bilmem ne diye söylendikleri zaman çıkardım keşke dinlemeseydim böyle bir huzursuzluk böyle bir salya yoktu her yarım saatte bir üstünü değiştirip duruyordum bence işe yarıyor yaramayan çok nadir
Bacağına mi taksan ayak bileğine sürekli takip et ama sıkmasın

Size ters yanlış gibi aktirmis hissettirmissem kusura bakmayın. Depremden sonra benim de psikolojik birsuru kararım değişti bu konularda.mesajlsri çok hızlı ve okumadsn yazıyorum çoğu zmn.kirmak asla istemem az çok tanıdık birbirimizi burada. Ama yanında ol çok küçük daha büyüyünce istesende gelmez sarilmsk bile zorlaşır. Tadını çıkar biraz daha hemde ne bileyim elinin altında olsun minicik yaa kamera evet var ama yanında olup elini bı uzayıp mudahele etmek var bide koşup odasına gtmek var. Bunu anlatmaya çalıştım aslında. Bu ara çocuklar hasta stresliyim galiba herkese ysnsitiyorum nolur kusuruma bakma. Yoksa senin anneliğini sorgulamak ne haddime herkes evladının iyiliğini ister elbet💐 bu senin için
Ah canım anne kusura bakma bende tek başıma büyütüyorum ne annem var ne kimse eşim bazen şehir dışında inan stresten belki de ben yanlış anladım 🌸 bi deneyim dedim arkadaşlar çok korkuttu 7 yaşında beraber uyuyan var . Bide benimki gece uyanmıyor 😂 sabaha kadar uyuyor o galiba beni motive etti gerçi diş başlayınca başa döneriz

Kızlar benim beşik bundan hediye gelmişti şimdi aşırı dönüyor kendini itiyor beşiği sallıyor beşik almak istiyorum daha doğrusu büyüyen tarzda almak istiyorum sonrasında baza olabilecek olandan kullanan var mı yada hangi beşikleri kullanıyorsunuz memnunsunuz yardımcı olur musunuz valla kafam çok karışık ben oda daha yapmadım boş odam duruyor öyle şimdi başlamak istiyorum yavaş yavaş ayırmayı düşünüyorum var mı önerileriniz
Ben montesorri tarzı almıştım kullanmadığım için bir şey diyemem ama 7-8 yaşına kadar rahat yatar büyüklükte

Ah canım anne kusura bakma bende tek başıma büyütüyorum ne annem var ne kimse eşim bazen şehir dışında inan stresten belki de ben yanlış anladım 🌸 bi deneyim dedim arkadaşlar çok korkuttu 7 yaşında beraber uyuyan var . Bide benimki gece uyanmıyor 😂 sabaha kadar uyuyor o galiba beni motive etti gerçi diş başlayınca başa döneriz
Önemi yok inan anlıyorum seni bende tek sayılırım. Eşim yskinda göreve gidecek iyice yanlixlasacagim. İnşallah uykusu daim olur bir düzeniniz varsa bizlede paylaşın mama mi alıyor gece emip mi uyuyor benimki sık uyanmaya başladı doymuyor mu diye düşünür oldum

Kangru denediniz mi ben evde kanguruyla geziyorum çok ağlarsa ki ağlıypr 😂
Kanguruyu 1ayliktan beri kullanıyorum ben. Son çare kanguruda uyutuyorum genelde. Uyku süresi kısaldı aslında o genelde zor oluyor. Yoksa uykusunu aldığı zaman keyifli sakin ev icinde kullandığım ana kucağında duruyor ama işte uykusunu alması lazım 😄

X