2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
benimki de sürpriz oldu.ne yalan söliyim başta baya moralim bozuldu ama sonra da dedim yaş 33 bi daha ne zamn düşünecektinki 3.yü Rabbimin bir bildiği vardır dedim.biri 9 diğeri 5 yaşında ikiside kız :)sizinkiler kaç yaşında.
ooh masallah digerleri buyumus sayilir bir kizim var 10 oglum 8 kucuk kiz 3 yaşında. ama buyuk kizim sagolsun cok yardimci oluyor :) .. benim 1 kardeşim var kalabalik aileyi bende severim ama 4 cocukta fazla gibi :) evin ne isi ne camasiri bitiyor. ama en guzel yani sofraya hepbirlikte oturunca. en buyuk şükür sebebim diyorum

Sağlık ocağı pişmanlıktır beta verdim cihaz bozukmus 3 gün gittim geldim bana bozuk olduğunu söylemediler bile daha dün çıktı beta sonucum oda yanlış muhtemelen
Yanlış olabilir canım, tıp merkezleri bir tık daha uygun orda yaptırabilirsin. Çünkü randevu falan da yok öyle artık çok yoğun hastaneler..

Ben daha yeni taşındım zaten bu semte hiç bir yerde kaydım yoktu oturduğum evin çevresinde sistem üzerinden değişiklik yaptım sadece oda çok uzakmış bilmiyordum ama gitmeden baktım bugün sistemden değiştirme hakkım gelmişti. Gittim bu sabah 1 saat falan bekledim zaten malum önemli kişilerin alınması lazımdı ilk önce, girdim içeri işte benim kan tahlili vermem gerekiyor ama kayıt açtırmam lazımmış kayıt alır mısınız dedim, ilk önce yarım ağız tamam alalım öyle kan tahlili ver dedi, bende açıklama yaptım tayinciyiz takip yapamayacağım burdan doğumum burda olacak ama bu sağlık ocağına sürekli gelemem dedim. Siz zaten gidecekmişsiniz sizin için kayıt açtırmam randevuları hastalarımın sırasını size veremem dedi bende dedim ki ama sonuçta kayıt hakkım var yapabilirsiniz diyorum 5-6 doktor var orda sonuçta gittiğiniz yerde kayıt açtırın dedi doktor bana, yanımda da malum ülkemizce önemli kişilerden vardı bende kimliksiz insanlara işlem yapıyorsunuz biz bir kan veremiyoruz bu ülkenin vatandaşı olduğumuz için dedim çıktım.
walla bende hiçbişey anlamadım canım.bizim sağlık ocağı da randevulu çalışıyor.internetten alman gerekiyor bulamıyorsun bile.günün bi kaç saati gidip alma hakkın var onda da 3 kişiyi alıp kalanı ayakta kalıyor.bi gün bekledim bomboşlar hasta kabul etmiyorlar.nasıl iş hiçbirşey anlamadım

walla bende hiçbişey anlamadım canım.bizim sağlık ocağı da randevulu çalışıyor.internetten alman gerekiyor bulamıyorsun bile.günün bi kaç saati gidip alma hakkın var onda da 3 kişiyi alıp kalanı ayakta kalıyor.bi gün bekledim bomboşlar hasta kabul etmiyorlar.nasıl iş hiçbirşey anlamadım
Randevu alırım sıkıntı yok, bana dese ki tamam kaydını yapalım yarın randevu al gel yine kabul ama yok olmazmış öyle bişey hem gidecekmişim hem hastaları varmış. Başka doktora yönlendirme yapabilir sonuçta orda bilmiyorum çok gergin bir gün geçirdim..

ooh masallah digerleri buyumus sayilir bir kizim var 10 oglum 8 kucuk kiz 3 yaşında. ama buyuk kizim sagolsun cok yardimci oluyor :) .. benim 1 kardeşim var kalabalik aileyi bende severim ama 4 cocukta fazla gibi :) evin ne isi ne camasiri bitiyor. ama en guzel yani sofraya hepbirlikte oturunca. en buyuk şükür sebebim diyorum
benim büyük kızımında maşallah elinden her iş gelir.oda çok hevesli baya ilgilenecek gibi.dediğin gibi iş hiç bitmiyor :)
Allah a şükğr genede sağlık olsun da herşeyin çaresi bulunur.

yat dinlen canım güzel haberlerinizi bekliyorum seninde çiçeğin de.burdaki herkes hamile dolayısıyla hamilelerin duası kabul olduğundan hepimiz birbirimiz içinde dua edelim.RABBİM sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.
Amin canım benim Allah razı olsun benim de dualarım sizinle rabbim sağlıkla bebeklerimize kavuşmayı nasip etsin .

2022 ocak annesi olarak bu başlık beni duygulandırdı 😢 şimdiden hayırlı olsun 😍
2022 Şubat annesiydim, 2022 Ocak annesi oldum 36. Haftamda doğum yaparak 😂, yazdığınız şey de beni duygulandırdı, zaman nasıl geçti ne güzel günlermiş ne heyecanlarmış 🥰🙏🏻 Hepinize hayırlı sağlıklı mutlu hamilelikler diliyorum , bebişlerinizi hayırlısyla sağlıkla zamanında kucağınıza almanızı diliyorum en güzel anneler 🤲🏻🎈💐❤️

Randevu alırım sıkıntı yok, bana dese ki tamam kaydını yapalım yarın randevu al gel yine kabul ama yok olmazmış öyle bişey hem gidecekmişim hem hastaları varmış. Başka doktora yönlendirme yapabilir sonuçta orda bilmiyorum çok gergin bir gün geçirdim..
artı hamilelik hormonları da olunca gerginlik daha çok oluyor :) sıkma canını herkes çözüm üretemiyor.

Çok fazla kırmızı kanama olmadığı sürece kahverengi lekenmeyi normal görüyorlar diye biliyorum, önemli olan kırmızı olmaması şu an için. Doktor endişe etme dediyse bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Çok fazla paniğiz bu konularda da keşke biraz rahat olsak, keseyi görmüş müydünüz?
Keseyi gördük canım çok az kahverengi akıntı gibi geldi. Dün biraz yoruldum bugün işe gitmedim yarın kalp sesi duyucaz inşallah nolur dua edin bebeğimizin kalp sesini duyalım çok endişeliyiz

Benim daha küçük oyuzden düşük riski hala devam ediyor dün ebe alttan baktı direk kürtaja alalım dedi acil ama kabul etmedim kendi doktoruma geldim kalbi atıyor bebegin hala orda dedi yani canlı birsekilde bebeği alacaklardi benden onu düşündükçe sinir oluyorum şimdilik ağrım yok ama kanama devam ediyor dün su gibiydi ama bugün biraz daha azalmış kanama bekliyorum bende hayırlısı artık 🤷‍♀️
Canim ben daha oncede yazmıştım burda ama kime yazdim bilmiyorum. Annem hamile kaldığında ikize hamile kalmıs biri düşmüş sonra benim icin dr a gitmis dr demis ki düşer bu da kurtaj yapalim acil. Ayni annemde senin gibi kendi doktoruna gitmiş o da kesin yatak istirahati vermis annem diyo ki 9 ay boyunca kanamam oldu diyor yataktan tuvalete gidiyodum sadece 1 adim fazla atsam kanamam olurdu diyor ama sonuc olarak ben doğmuşum ve hicbir sağlık sorunum da olmamis. O yüzden biraz olsun icini ferah tut. Allaha güven biraz rahatla suan bebegin seninle

Kızlar benim göbeğim çıktı sanki. Zaten cok hafif Yva göbek vardı. Hic kilo almadim internette baktim gazdır diyolar ama ne gaz sıkıntım var ne de kabızlık falan. Erken çıkmış olamaz mı göbek yoksa kesin gaz mıdır 😂

Kızlar benim göbeğim çıktı sanki. Zaten cok hafif Yva göbek vardı. Hic kilo almadim internette baktim gazdır diyolar ama ne gaz sıkıntım var ne de kabızlık falan. Erken çıkmış olamaz mı göbek yoksa kesin gaz mıdır 😂
Benim de göbek vardı şimdi daha gergin şekilde dikleşti iyice yemek yedikten sonra daha fazla çıkıyor birde 😅 bende de ne gaz ne kabızlık sorunu var Allaha şükür, önceden kabızlık vardı şimdi tam tersi oldu 🤔

anladım canım gerçekten sinir bozucu.bende okuyunca şaşırdım.kalbi durmayan bebeği almaya nasıl cüret ederler.tecrübezlerdi demek anlayamadılar.iyiki tamam dememişsin.çıkmayan candan ümit kesilmez derler.sen dinlen ve içini karartma.herşey olacağına varır.tez vakitte sağlığına geri kavuşursun inşallah sağlıkla alırsın kucağına canım.
Insallh canim 🥰

Canim ben daha oncede yazmıştım burda ama kime yazdim bilmiyorum. Annem hamile kaldığında ikize hamile kalmıs biri düşmüş sonra benim icin dr a gitmis dr demis ki düşer bu da kurtaj yapalim acil. Ayni annemde senin gibi kendi doktoruna gitmiş o da kesin yatak istirahati vermis annem diyo ki 9 ay boyunca kanamam oldu diyor yataktan tuvalete gidiyodum sadece 1 adim fazla atsam kanamam olurdu diyor ama sonuc olarak ben doğmuşum ve hicbir sağlık sorunum da olmamis. O yüzden biraz olsun icini ferah tut. Allaha güven biraz rahatla suan bebegin seninle
Yaaa valla az önce ultrasondan geldim icerde kanama alanı yok dedi gözükmüyor dedi bilmiyorum ama hala biraz da olsa geliyor kan kalp atışları var hala dediler tutunuyor bana oda biraz ferahladim oyuzden. Galiba bende doğurana kadar full yatış olur öyle gözüküyor şuan için

Benim göğüslerdeki dolgunluk ara ara hassasiyet hissi hariç başka hiç bir belirtim yok 🤷‍♀️eğer sağlıklı devam ediyor bir sıkıntı yoksa ya mide bulantısı ilerde olacak yada annem gibi rahat devam edeceğim diye düşünüyorum 🥰bugün tam 6. Hafta oldu son durumum bu 🤗
Benimde belirtim yok..
Benim annemde rahat geçirdi. Onun ile mi alakalı acaba☺️ Bende şuan tam 6 dayım ama bebek 1 hafta geriden geldiği için 5 te olabilir 😄

X