2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Cicek63 Cicek63 canm seni en iyi ben anlarım erken doğum yaptım hem enfeksiyon hem ciğerler gelişmedi direk yoğun bakıma aldı 25 gün yattı sonra eve geldi ama hala rahat nefes alamiuodu birden ateşlendi geri gittik enfeksiyon tekrarlamış 8gunde öyle yattı çok şükür dün çıktı canını sıkma demiycem çok üzülüyor insan ama sadece beterin beteri var derler onu düşün o yoğun bakımda o kadar kötü halde olanlar vardı ki ben şükrettim sadece enfeksiyon diye

Kızlar merhaba bende 38+3 günlük hamileyim Sezeryan olcaktım kısmetse geçen hafta gün verecekti doktorlar ma üşütüp öksürük krizine girince antibiyotik tedavisine başladık şimdi pazartesi gitcem doktora bana sizce artık gün verirler mi yoksa direk yatışmı yaparlar Bu arada doğum yapmış arkadaşlarıda Tebrik ediyorum Allah sağlıcakla bebeklerinizi büyütsün darısıda bizim olsun inşallah

Bence antibiyotik bitiş tarihine göre ayarlayıp gün verirler artık sana çünkü sezeryanı en geç 39+1 yada 39+3 lerde aliyolar diye biliyorum hayırlısı olsun hakkında 🤲🏻

Hanımlar bizim bebişte dünyaya geldi.
10 ocakta nişan gelmişti. Doktor 1 hafta 10 güne doğum olur, olmazsa 19 ocakta sezeryan demişti.
12 ocakta öğlenleyin aniden suyum geldi. Duşumu alıp hastaneye gittim öğlen 2 gibi yatışım oldu. Gittiğimde daha 1 cm açılma vardı. Nst bağlanıp suni sancı verdiler. Rahim yumuşaklığı çok iyiymiş, doktor normal doğuma gider bu şekilde bekleyelim dedi.
Suni sancı ile açılmayı başlattılar, 2 saat nst takibinde 4 cm oldu. Ama sancılar dayanılmıyordu. Gezsem hareket etsem sancı zorlamazdı ama bebeğin kalp atımı düzensizlik oldukça nst uzattılar…
4 cm olunca epidural yaptılar. Epidural saat 4 gibi yapıldı. Saat 5.30 gibi açıklık 10 cm oldu bebeğin başı göründü. Çok hızlı ilerledi herşey..
Hemen doğumhaneye aldılar ama bu seferde epidural etkisi geçmediği için ıkınma için olan sancıyı çok az hissediyordum. Baya beklediler ıkındıkça bebek geldi, ama nefesim kesilince geri gidiyordu. Erkek doktordan kristal (üstüme bastırmasını) söylediler . Patlayacak gibi oldum 2-3 kere yapınca.. Ebenin yapmasını istedim. Gene olmayınca, bebeğin kalp atımları düşmeye başladı.. epizyotomi yaptılar. Vakumla da çektiler bebeği..
Çok şükür suyun gelmesi ile 5 saat sonra doğum olmuş oldu☺️

Kenarda 1 tane depend su gelme ihtimaline karşı kalmalıymış…
Ne güzel bir hikaye masallah canım allah analı babalı büyütsün 😇

Kizlar benim bebeğim hala kuvezde enfeksiyonu yüksek doktor geldiğinden beridir hiç düşmedi dedi en son bide hala solunum sıkıntısı yaşıyor geçince uyunadimayi deneyecekler canım çok yanıyor saatler geçmiyor çok korkuyorum birsey oluxak diye böyle olup iyileşen bebekler oldumu çevrenizde hergun ağlamaktan öldüm nasıl geçecek zamn doktor 1. 2 ay kalabilir dedi duruma göre ama hala hayatı tehlikesi devam ediyor ne yapacağımı bilmiyorum çok canım yanıyor
Bütün dualarım sizinle canım. Tez vakitte sağlıkla evinize çıkın inşallah. Bugunlerinizi unutturacak çok güzel gunleriniz olsun yavrunla ♥️

10 ocakta nişan gelmişti. Doktor 1 hafta 10 güne doğum olur, olmazsa 19 ocakta sezeryan demişti.
12 ocakta öğlenleyin aniden suyum geldi. Duşumu alıp hastaneye gittim öğlen 2 gibi yatışım oldu. Gittiğimde daha 1 cm açılma vardı. Nst bağlanıp suni sancı verdiler. Rahim yumuşaklığı çok iyiymiş, doktor normal doğuma gider bu şekilde bekleyelim dedi.
Suni sancı ile açılmayı başlattılar, 2 saat nst takibinde 4 cm oldu. Ama sancılar dayanılmıyordu. Gezsem hareket etsem sancı zorlamazdı ama bebeğin kalp atımı düzensizlik oldukça nst uzattılar…
4 cm olunca epidural yaptılar. Epidural saat 4 gibi yapıldı. Saat 5.30 gibi açıklık 10 cm oldu bebeğin başı göründü. Çok hızlı ilerledi herşey..
Hemen doğumhaneye aldılar ama bu seferde epidural etkisi geçmediği için ıkınma için olan sancıyı çok az hissediyordum. Baya beklediler ıkındıkça bebek geldi, ama nefesim kesilince geri gidiyordu. Erkek doktordan kristal (üstüme bastırmasını) söylediler . Patlayacak gibi oldum 2-3 kere yapınca.. Ebenin yapmasını istedim. Gene olmayınca, bebeğin kalp atımları düşmeye başladı.. epizyotomi yaptılar. Vakumla da çektiler bebeği..

Geçmiş olsun maşallah kısa sürmüş baya. Sağlıkla büyüsün inşallah bebeğin 🌸

Gözünaydın Sasacım, hızlı bir doğum olmuş ne güzel maşallah.. Rabbim güle güle sağlıkla büyütmek nasip etsin… hamileliğimi senin peşine öğrenmiştim sıra bana geliyor demekki🤭☺️ Rabbim bekleyişte olan herkese bi avazda çok kolay doğumlar nasip eylesin

Sağol canım amin amin elimde değil inan bak bu saatte oldu uyuyup uyanıyorum sürekli sabaha kadar oda zamn geçsin diye yeminle yoksa uyumazdim inan başından doğum anına kadar çok çektim şimdi yanımın Boş olduğunu gördükçe çok kötü oluyorum ewt biliyorum yaşadıklarım bir imtihan asla isyan da etmiyorum ama cok zor geliyor bana ona bifsey olucaj düşüncesi beni mahvediyor çünkü
Canım yeni gördüm. İnşaallah toparlayacak bebeğin sen sakin ol. Lurfen kötü şeyler aklina getirme.

Allah analı babalı büyütsüna🧿

Başladık çok şükür aktif emiyor ama gece memeye daha bir düşkün oluyor.. Sabaha neredeyse sütüm az oluyor kahvaltıdan sonra çoğalıyor şükür. Doymadığını anladığımız zaman bizde çok az veriyoruz ama Hergün değil anne sütü ile devam dün kontrole gittik doğum kilosuna gelmiş dedi dr o yüzden yettiğini düşünüyorum sütünün.. Kakası çişini de yapıyor çok uysal bir bebek yormuyor beni umarım huy değiştirmez iyi gidiyoruz 🧿💝
Maşallah canım inşallah daim olsun🤲
Ne kdarlik oldunuz tam günde ne kadar CC içiyor kaşıkla mi veriyorsun?

Evet aynısını söylediler canım. 8de giriş yap dediler. Inşallah aynı saatlerde doğuruyor olacağiz☺️ hayırlısıyla atlatmak nasip olsun. Haberleşiriz gelismeleri😊
Ben çok zor yürümeye başladım ya nasıl anlatayım ön tarafımın kemikleri ağrıyor. Sanki spor yapmışım da incinmiş gibi. Aşağıya baskı yapıyor da ağrıyor desem o zaman vajina tarafı ağrır.benim üstü ağrıyor yürürken. Az kaldı ama bu hafta çok geçecek gibi sende nasıl durumlar vücut olarak.

Kizlar benim bebeğim hala kuvezde enfeksiyonu yüksek doktor geldiğinden beridir hiç düşmedi dedi en son bide hala solunum sıkıntısı yaşıyor geçince uyunadimayi deneyecekler canım çok yanıyor saatler geçmiyor çok korkuyorum birsey oluxak diye böyle olup iyileşen bebekler oldumu çevrenizde hergun ağlamaktan öldüm nasıl geçecek zamn doktor 1. 2 ay kalabilir dedi duruma göre ama hala hayatı tehlikesi devam ediyor ne yapacağımı bilmiyorum çok canım yanıyor
Aa canım tedbir amaçlı 3 gün kalacak demiştin 😕 Gecicek canım biraz daha sabret ,dua et.bir kişi daha vardı sanki grupta enfeksiyondan kuvezde kalmıştı.ama o eve geçti diye hatırlıyorum . yogunbakimdayken olumlu konuşmazlar hiç en olumsuzunu söylerler.moralini yüksek tut sen 🙏kendine iyi gelecek şeyler yap üzüntüden sütun azalmasin. Mesela ben bebeğe günlük tutmuştum beklerken iyi geliyordu.

Bugün 2 bardak kola içtim, nette bebeği huzursuz eder diye yazıyor yine de dayanamadım. Hamilelikte böyle değildim, şimdi aşeriyorum sanki. Yemeğe, tatlıya düştüm. Doğum yapınca 8 kilo gitti. Geri alıcam sanırım 😄
Ben yaptım sen yapma 🤣 ilkinde kilo gidiyor kendiliğinden diye abarttım yemeyi tekrar kilo almıştım 🤭

Ben çok zor yürümeye başladım ya nasıl anlatayım ön tarafımın kemikleri ağrıyor. Sanki spor yapmışım da incinmiş gibi. Aşağıya baskı yapıyor da ağrıyor desem o zaman vajina tarafı ağrır.benim üstü ağrıyor yürürken. Az kaldı ama bu hafta çok geçecek gibi sende nasıl durumlar vücut olarak.
O agrı bende de var ya. Kemiklere mi baskı yapıyor bilemedim. Tam vajina ustu kemikler bir de.

O agrı bende de var ya. Kemiklere mi baskı yapıyor bilemedim. Tam vajina ustu kemikler bir de.
botları eğilip giymekte zorlaniyorum diye ayaklarimi birbirine surterek çıkarıyordum artık bu kemik ağrısından onu da yapamıyorum 🤭hani üst taraf olduğu için baskı da olmaz anlam veremedim o agriya

X