2023 MAYIS/HAZİRAN AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🌸🌸

Doktorum çocuk planladığında birkaç ay öncesinde başla demişti de ondan arada kalmıştım geç mi diye.

Dediğinizi de listeme alıyorum, inceleyim hemen. Teşekkür ederim. 🌸
ailenizde nöral tüp defekti bi çocuk geçmişi yoksa geç kalmış sayılmazsınız diye düşünüyorum :) şimdiden başlayın yumurta kalitesi üstüne de faydası var folik asitin

Kızlar artimedin T1 t2 li olan testini kullanan varmı içinizde.Gebelik minimum kaç hcg de algılıyor Acaba.Merak ettim

Aynısını ben de yaşıyorum. Acaba hiç iş yapmayıp sadece yatsam mı diye düşünüyorum 🤭 Sonra diyorum yumurta çatladı mı o oldu mu bu oldu mu bilmiyorum hemen de hamile kalmış olamam herhalde 🤔 Evde herhangi bir testim filan da yok. Böylece oturup buraları okuyorum.

Bir de folik asitle ilgili soru sormuştum. Kullananlar ne kullanıyor, ben almayı unuttum acaba çok mu geç kaldım. 🤔
Bana dr diofol tavsiye etmişti. Folik asit+ iyot+ D3+ B12 var içinde.

Hadi inşallah canım sende katılırsın bizeee allahım nasip etsin 🥰
Ayy çok sağol duan için. Bu ay biraz düşünmemeye rahat bırakmaya çalıştım kendimi. Perşembe cuma pim cumartesi çatlama gördüm kaçıncı gün oluyor bilmiyorum. Memlekete gideceğim rabbim hayırlısıyla 3 kişi gidebilmeyi nasip etsin

Ayy çok sağol duan için. Bu ay biraz düşünmemeye rahat bırakmaya çalıştım kendimi. Perşembe cuma pim cumartesi çatlama gördüm kaçıncı gün oluyor bilmiyorum. Memlekete gideceğim rabbim hayırlısıyla 3 kişi gidebilmeyi nasip etsin
Bende bu ay hiç birşey yapmadım canım cidden hiç önemsemedim ve oldu

İşte o da belirti benim de yumurtladıgım bölge ağrıyordu muhtemelen döllendiği için ilerlerken kasıyor tüpü diye düşünüyorum 🙏🏻 benim de sağ taraftı
Benim de şu an yine alt karın ve kasık ağrısı+ bel ağrım çok. Göğüs hassasiyetim inanılmaz fazlaydı biraz azaldı

Merhaba benim sat 15 mayisti dün test yaptım pozutif qaliba amma 2ci çizgi çok silik sizdede öyle olan oldumu. Hemen doktorum kan testi istedi sonuçlar çıkmamış bekliyorumm çok heyecanliyim 2kere testim yükselmemişdi

ailenizde nöral tüp defekti bi çocuk geçmişi yoksa geç kalmış sayılmazsınız diye düşünüyorum :) şimdiden başlayın yumurta kalitesi üstüne de faydası var folik asitin
Canim bunu aile ile ilgisi var mı? Benim yengemin çocuğu bu yüzden 4 yaşına kadar yaşadı bu genetik bir rahatsızlık değil ki. Yanlış mı biliyorum?

Eklentiler

• IMG_1633.jpeg
    IMG_1633.jpeg
    93 KB · Görüntüleme: 54
Canim bunu aile ile ilgisi var mı? Benim yengemin çocuğu bu yüzden 4 yaşına kadar yaşadı bu genetik bir rahatsızlık değil ki. Yanlış mı biliyorum?
tabiki var örneğin ailenizde ya da kendinizin geçmişinde böyle bi durum varsa folik asit miktarı arttırılıyor bizlere 400 yeterken onlar için 600-800 arası öneriliyor

X