2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Canım çok geçmiş olsun tekrardan. Forumu bir tara bakalım alanında iyi memnun kalınan doktor bulup götür bir an önce

Acile goturduk ya bayramdan sonrasini bekleyemedik kulagi kizarmis gene antibiyotik verdiler cefax bide kulak damlasi bu kadar sık tekrarlanmasi normal degil kbb ye gorunun dedi ama pediatrik kbb devlette yok ozelde bile yok ankarada 2 tane var pediatrik kbb. Atesi yok bu arada. Reflu yok cnm ya yatarak mama icmekten olmaz dedi devletteki doktor da alerjikde degil dedi bakalim arastiriyorum olmazsa yetiskin kbb ye gostericem ona gore hareket ederim

4 disimiz var sadece :)

Cok kolay canım cok rahat.Normal bezden daha rahat. Ben sıcaklardan sebep tedırgın oldum cunku buyuk oglum da almıstım slepyy baya lastık ızı yapmıstı ama molfıx yumusacık evde sadece onu gıydırıyorum.
Kaç no aldın canım? Diğer bezle aynı numara mı almak gerekiyor acaba?

Senın oglunun suan nasıl yapıyor canım beze yapmıyordu sanırım
Canım hala aynı yani kaka yapmıyor altına lazımlığa yapıyor ama çiş beze , öğretmek istiyorum gözlemliyorum ama başarabileceğimizi düşünmüyorum ya küçük geliyor , bide o kadar sık çiş yapıyor ki sıvı tüketimi çok olduğu için yazın cesaretim yok ama popo arkamız bile isilik olmuş bugün sanırım sıcaktan

Dıger bezde 6 kullanıyordum ama kılot bez ıcın 5 aldım gayet guzel oldu canım.

Tamam canım aklımda bulunsun ben de molfix kullanıyorum
Bende külot beze doktor tavsiyesi ile geçtim normal bezin bant yerleri kıpkırmızı olup yara oluyordu doktora sordum külot beze geçin dedi hakkaten iyileşti hatta evde biraz vardı geçen gene bantlı taktım gene kızarmış pişman oldum

Öyle bir sorunumuz yok acaba numara mı küçük geliyor? Ben alt açmak çok zorlaştığı için denemek istiyorum ama daha yeni sipariş vermiştik diğerinden. Uzun süre daha kullanamam sanırım

Ne sen soooor ne ben anlatayım çok fenaydı bizim diş çıkarma olayları hep çifter çifter geldi ve arka arkaya oldu zordu be yavaş yavaş olması daha iyi sanki en azından sana da nefes alacak zaman kalır

Öyle bir sorunumuz yok acaba numara mı küçük geliyor? Ben alt açmak çok zorlaştığı için denemek istiyorum ama daha yeni sipariş vermiştik diğerinden. Uzun süre daha kullanamam sanırım
5 kullanıyordum canım hatta eşim 6 aldı bi yanlışlıkla o kadar büyük ki, benim oğlanın cildi çook hassas dokun kızartırsın, azcık terlesin pişik isilik, boyun zaten hassas hemen kaşınıyor incecik uyutuyordum baharda bile terlemesin diye

Cnm kayınvalidenin lafı laf değil yani cam mı önemli çocuk mu gitmeden bence net şekilde evi çocuk için güvenli hale getirmesini söylemelisin yoksa çok gerilirsiniz tehlikeli şeyleri kaldırsın bir zahmet dolaplarına. Tam her şeyi çekip kurcaladığı dönem bir kaza yaşanmasın. Bizimkinin dün gece ateşi düştü hala yok herhalde antibiyotiksiz atlattık gibi duruyor. Hateketliliği de geri geldi çok şükür diyorum
Evet cnm ya havuzda fln bir mikrop kaptı herhalde sürekli oynarken havuz suyu içti engel olamadım, bugün ateşi yok doktora da götürmeme gerek kalmadı diye düşünüyorum ateş olmayınca keyfi de yerinde gün içinde çıkmazsa atlattık gibi.
Bana da öyle , en büyük teselli şu , yaramaz çocuk zeki olur ben bu söze sığınıp bekliyorum
Ay benim de en büyük tesellim o doğru bu arada fark var o yastık gibi duran çocuklarla arasında
Canım tekrarlayan ateşse yapmaz ya muhtemelen boğaz enfeksiyonu
Bugün durdu ateş cnm yine çıkmazsa enfeksiyon değildir herhalde.
Aynen cnm yıprandık ama duşla ıslak bezle ilaçla hallettik bugün çok iyi başladı güne bakalım duruma.

Canım sevındım oglunun duzelmesıne tam sana yazmaya gelmıstım. Ya o yastık gıbı duran bebeklerde asıl sorun var. Cocuk dedıgın bebek dedıgın kosacak, oynayacak, merak edecek. Ben sadece durmadan aglayan bebeklere cocuklara dayanamıyorum. Ama alamadan oynayan kosan cocuk bebek gayet normal olanı yapıyor

Deisa canım ateş tekrarlamaz umarım, keyifli olmasına sevindim
Biz de havuzlu bir villa tutalım dedik oğlan suya bayılıyor diye. Ama acaba vazgeçsek mi? Bizimki su delisi, görünce çıkmaz

Anladım canım. Böylesi de zormuş

Haklısın cnm ay yok iyi ki öyle ağlak değil belki umursamasak isteklerini ağlak bir çocuk olurdu ama kendisinin kulu kölesiyiz hep peşindeyiz
Deisa canım ateş tekrarlamaz umarım, keyifli olmasına sevindim
Biz de havuzlu bir villa tutalım dedik oğlan suya bayılıyor diye. Ama acaba vazgeçsek mi? Bizimki su delisi, görünce çıkmaz
İnan ben de tatilden dönünce nereden gittik mikropları kaptık mis gibiydi herşey diye düşündüm bir anlığına ama sonra düşününce tabii ki yeni deneyimler kazanacak hastalanacak evde steril ortamda hastalıksız büyüyeceğine o havuzun tadını çıkarsın keşfetsin mutlu olsun mikroplarla tanışsın daha iyi. Vazgeçmeyin cnm çok mutlu olur havuzda miniğin, illa hasta olacak diye bişey yok belki mama sandalyesinden aldı belki başka bişeyden zaten bilemeyiz.

Kızlar her alt değişiminde pişik kremi kullanıyor musunuz? Ben şimdiye kadar hep kullandım ama yanlış olduğuna dair bişeyler gördüm siz ne yapıyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…