2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
kızlar dün bebeğim çok garipti hiç ama hiç memeden ayrılmak istemedi sürekli ağladı atak mı oluyo ne oluyo kafayı yicektim

Evet oğlum kahve keyfi yapalım anne deyince geri ceviremedim, önceden çok yapardık, bebek yüzünden ihmal etmistim, kahvede içtim ve acı içerim biraz, çikolata da yedim, ve bugünde yaptık aynısı tüh ya

Yok çok emmedi de arkadaşın dediği gibi kahve çikolata ikilisi yapmıştım

Dalın ıçinde en çok kimyasal olan şampuanlardan biri canım, bence onu kullanma, ebebekin baby me şampuanı çok iyi kimyasal parfum ve boya yok

Bebekler burnu ile uğraşılmasindan hiç hoslanmazlar ve zaten surekli burun temizlenmezki, hasta olur tıkanır solüsyon damlatılır ama gereksiz yere temizlemek onun için çok zararlı, ben o hatayi oglum da yaptım hala burnunu temizleniyor yaz kış burnu akiyor, çünkü genzi boşaldıkça daha fazlası uretiliyor
Dalinin ürünleri hediye geldiği için kullanıyorum.Türkiyeden de temiz içeriklisini sipariş verme imkanım yok şu an.Burada başka bir marka var,dalin bitince onu alacağım büyük ihtimal.
Burnunu ilk tutulduğu zamanlarda günaşırı temizliyordum,sonra alışkanlık hali almasın diye bıraktım.Öne geldiği zaman büyükse cımbızla filan çekip alıyorum.

Kızlar doğum sonrası göbeği kararan var mı beyaz tenliyim ama göbek kısmı kararmış durumda o siyah çizgi de hala duruyor normal mi geçer mi tecrübeli anneler bi el atın bana ya
Benimki karmıştı hem de içe doğru çökmüş durumda.2 gün önce banyo yaparken kir gibi soyulup gitdi,eksi rengini aldı,mutlu oldum.

benim de aynı duruyor göbek deliğim de biraz içe çökük gibi🙈
bu arada adet olan var mı? benim doğum sonrası kanama çok olmadı. birkaç gün kan biraz da leke şeklindeydi. şimdi sarı akıntım oluyor 3-4 gündür
Ben adet oldum 22 temmuzda(1 haziranda sezaryen olmuştum,ara-ara kanamalarım oldu 40 çıkana kadar,çok fazla kanamam olmadı diye bilirim,sonra da sarı yeşile çalan akıntı vardı,sonra da adet oldum),2-3 gün az kanama,sonra leke,şimdi de sapsarı akıntı oluyor.

kızlar dün bebeğim çok garipti hiç ama hiç memeden ayrılmak istemedi sürekli ağladı atak mı oluyo ne oluyo kafayı yicektim
atak ola bilir,8.hafta atağında benim oğlum da öyleydi.O günlerde hava da çok sıcaktı.Sıcaktan da ola bilir belki de.

Kizlar benim oglum sanki hic doymuyor. Yani oyle bir agliyor ki acikinca sanki saatlerce ac biraktik onu, oyle yikiyor ortaligi. Elimden geldigince emzirmeye calisiyorum ama memeyle kavga ediyoruz baska nedenlerden dolayi emzirme surecim cok karisik gecti. Ortalama 90 ml mama veriyoruz uyaninca sonra 30 ml daha veriyoruz ama bazen daha cok istiyor. Gecen haftaya oranla 400 gr almis. Baya cok, boyle giderse obez olcak diye korkuyorum ama cok da agliyor dayanamayip veriyoruz mama.
Benim bebeğim de öyle. Gaz sancısı varsa ya da kolikse memede rahatlıyor. B3nde artık memede süt var mı yok mu anlayamıyorum.doyuyor mu doymuyor mu hepsi birbirine giriyor. Bir de küme beslenmesi diye bir şey varmış onu da araştırın istersneiz

Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Çocuğumun kakasinda mukus vardı daha sonrasında da iplik uzun parçalar vardı. Aklıma takıldığı için hastaneye götürdüm. Gaita tahlili verdik . Bir sıkıntı yokmuş. Siz yediklerinize sirkatin edin dedi. Ama kakada kan var mı? Parazit var mı diye bakılıyor. Böyle sorunu olan varsa haberi olsun

Kizlar benim oglum sanki hic doymuyor. Yani oyle bir agliyor ki acikinca sanki saatlerce ac biraktik onu, oyle yikiyor ortaligi. Elimden geldigince emzirmeye calisiyorum ama memeyle kavga ediyoruz baska nedenlerden dolayi emzirme surecim cok karisik gecti. Ortalama 90 ml mama veriyoruz uyaninca sonra 30 ml daha veriyoruz ama bazen daha cok istiyor. Gecen haftaya oranla 400 gr almis. Baya cok, boyle giderse obez olcak diye korkuyorum ama cok da agliyor dayanamayip veriyoruz mama.
Çocuklar uykusuzluktan, gazdan , kucak ilgi istediği için ağlayabilirler her ağlaması açlık değil bende Emzirdikten sonra ağladıysa sakinleştiriyorum emziremiyorum. Çünkü memeyi verince yada biberon sakinleştikleri için ağlamıyorlar.
Biz klasik sunnetciye yaptircaz eve gelcekmis eşimin bi tanidigi nasıl olcak bakalım bı atlatsam şöyle
keşke üroloji yada çocuk doktoruna yaptırsaydınız . Evde hem steril ortamı sağlamak zor hem de yanlış sünnet yapımı olabiliyor

Emzirme mi mama mi karar veremedigim icin psikolojik olarak yiprandim. Ilk zamanlar sutum yeterli olmadigi icin ve bebegim sarilik oldugu icin biberondan mama vermek durumunda kaldim. Sonra baya zorlansam da sadece emzirmeye basladim. Daha sonra kilo alimi yavas mama ver dedi doktor, bu sefer mama verdikce hep daha cok vermek durumunda kaldim ve o zamanlar dikislerim cok aciyodu, bebegim de cok agliyodu sonuc olarak daha cok mama, daha az emzirme oldu. Simdi ise tahmin edildigi uzere artik beni hic emmek istemiyor. Memeyi agzina dahi almak istemiyor. Onceden memede uyutuyordum bu durumu cok da seviyordum, artik bagris cagris zorluyorum ve uykusu bolunuyor. Sanki onu emziricem diye iskence yapiyormusum gibi hissediyorum ve uzuluyorum. Sutumu sagiyorum en fazla 30 ml - 40 ml cikiyor. Acaba mama ile devam mi etmeli, bagris cagris emzirmeli mi, yoksa sut sagmali 6 boyunca ve çıkabildiği kadar vermeli mi :/

Benimki karmıştı hem de içe doğru çökmüş durumda.2 gün önce banyo yaparken kir gibi soyulup gitdi,eksi rengini aldı,mutlu oldum.
Benimde deri soyuluyo kese yapıyorum inşallah eski haline döner bian önce böyle çok çirkin sanki benim bedenim değil se başkasının göbeğini monte etmişsin gibi

Emzirme mi mama mi karar veremedigim icin psikolojik olarak yiprandim. Ilk zamanlar sutum yeterli olmadigi icin ve bebegim sarilik oldugu icin biberondan mama vermek durumunda kaldim. Sonra baya zorlansam da sadece emzirmeye basladim. Daha sonra kilo alimi yavas mama ver dedi doktor, bu sefer mama verdikce hep daha cok vermek durumunda kaldim ve o zamanlar dikislerim cok aciyodu, bebegim de cok agliyodu sonuc olarak daha cok mama, daha az emzirme oldu. Simdi ise tahmin edildigi uzere artik beni hic emmek istemiyor. Memeyi agzina dahi almak istemiyor. Onceden memede uyutuyordum bu durumu cok da seviyordum, artik bagris cagris zorluyorum ve uykusu bolunuyor. Sanki onu emziricem diye iskence yapiyormusum gibi hissediyorum ve uzuluyorum. Sutumu sagiyorum en fazla 30 ml - 40 ml cikiyor. Acaba mama ile devam mi etmeli, bagris cagris emzirmeli mi, yoksa sut sagmali 6 boyunca ve çıkabildiği kadar vermeli mi :/
Meme reddi yaşamışsınız ben olsam bebeğimi huzursuz etmek yerine mama + sağdığım sütle devam ederdim memeyi tutmuyorsa

X