2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bir kaç yerde okudum 13 haftalık ken bunu söylemek çok erken dedi başka doktor ve ebe bu konuda bilginiz varmı ilk haftalar da kanamam oldu şimdi de o kdr üzülüyorum ki tüp bebek olduğu için mi bilmiyorum ki 😔🙏
Merhabalar, hiç üzülmeyin demek istedim. Benim de tüp bebek ve aylardır neredeyse başıma gelebilecek her şey geldi :) Kanamalarım 4. ayda bitti. Plasentam da 6. ayda düzeldi benim de sorunluydu. Şu an bambaşka sorunlarım var ama olsun siz de canınızı hiç sıkmayın. Söylemesi kolay elbet, bana da söylediklerinde tabii canım çok kolay diyordum ama şimdi haklı olduklarını anlıyorum. Yolun başındasınız psikolojinizi yüksek tutun, en güzeli olacak 🫶🏻

bu arada minoris’in kendi sitesinde de indirim varmış

ayyy trendyolda çıkmadı en iyisi eczanelere sormak🙈♥️
Sor belki yoksa bile ecza deposunda olur falan getirtirler yada muadili olabilir dur birazdan yazacağım bir takip ettiğim influenzer eczaneden alıyordu doktor yazmıştı ona belki hoşuna gider bulup atarım az sonra

Buldum onun adıda oksizinc kadının bebeği mustela weleda vs hayretmemiş bunu almış çok iyi diyor
yaaa çok teşekkür ederim sanırım bunu görmüştüm🥹🥹 son hazırlıkları tamamlayayım diyorum ama çok da kararsızım🙈

Beeennn ama daha garip bir şekildeydi bu sabah oldu bir kere normalde adet ağrısı gibi oluyor ama bu hem adet ağrısı hem tüm karnım belim bacaklarıma vuran aşırı bir sancı haliydi ağrıya uyandım nefes bile alamadım heralde doğurcam dedim panik oldum böyle olmamalı doğuyorsam kalmak hareket etmek lazım vs derdim ama aklım çıkmıştı sonra hafiflemiş uyuyakalmışım hatırlamıyorum.bu denildi ilk kez oluştu
Benim akşam 18.30 dan beri var geçmiyo karnımı alttan tutarak yürüyorum aksi takdirde çok canım yanıyo yatarken problem yok ama yatakta dönerken ağrı çok artıyo ne olur be olmaz diye doğum çantamı hazırladım kapının yanına koydum sanırım geliyo gekmekte olan oldukça az kaldı

Benim akşam 18.30 dan beri var geçmiyo karnımı alttan tutarak yürüyorum aksi takdirde çok canım yanıyo yatarken problem yok ama yatakta dönerken ağrı çok artıyo ne olur be olmaz diye doğum çantamı hazırladım kapının yanına koydum sanırım geliyo gekmekte olan oldukça az kaldı
Sadece alt karındanı var yoksa karnın tamamı bel falan mı çünkü kanala girme ağrısı yaşıyor olabilirsin

Amin canım.kabız olmamk içinde ya kefir iç her gün bir armut ye yanında hiç kabız olmazsın ben öyle yapıyorum.bol su falan onlar hep var birde ben kahvaltıda domates salatalığıma bolca zeytinyağ dökerim bir şekilde yemek için kimisi incir yada kayısı koyuyor geceden sabah içinden alıp yiyor üzerine su içiyor onları da deneyebilirsin
Tamam canım dediklerini De yapacağım çok teşekkür ederim Allah razı olsun vallaha 🥺 suyu ah icrbilsem.gundr bir buçuk litre zorla işte normalde pek su içmezdim şuan zorluyorum

Merhabalar, hiç üzülmeyin demek istedim. Benim de tüp bebek ve aylardır neredeyse başıma gelebilecek her şey geldi :) Kanamalarım 4. ayda bitti. Plasentam da 6. ayda düzeldi benim de sorunluydu. Şu an bambaşka sorunlarım var ama olsun siz de canınızı hiç sıkmayın. Söylemesi kolay elbet, bana da söylediklerinde tabii canım çok kolay diyordum ama şimdi haklı olduklarını anlıyorum. Yolun başındasınız psikolojinizi yüksek tutun, en güzeli olacak 🫶🏻
Ne guzel insanlar var birbirmizi anlıyoruz biz haklısın ilerde neden uzuldum.kafama taktım diyeceğim bende biliyorum hep güzelini düşünmeye çalışıyorum rabbimm hiç birimizin başına kötülük vermesin sağlık sıhhat versin canım sende sağlıkla al.bebisini kucağına biraz daha iyiyim sizin gibi insanlar sayesinde Allah razı olsun 🤲🏻

Bence seninkide kanala girme kontrollerde söyler doktorlar dur bakalım ne çıkacak.sende de çok sancım oldu vs diye
Bende öyle düşünüyorum ya haftaya cuma kontrolüm var o güne kadar kontrol edicem kendimi eğer sıklaşırsa bu durum erkene alabilirim randevuyu ama şuan doğmasın ya erken daha 😵‍💫😵‍💫

Bende öyle düşünüyorum ya haftaya cuma kontrolüm var o güne kadar kontrol edicem kendimi eğer sıklaşırsa bu durum erkene alabilirim randevuyu ama şuan doğmasın ya erken daha 😵‍💫😵‍💫
Dün gece bana da oldu ara oluyordu zaten de dün peşpeşe iki kere olunca ben de bi doğuruyorum sandım 😂
İlk gebeliği olmayan arkadaşlar bizi bi aydınlatsa aslında doğum sancısı nasıl olur konusunda 😂
Bana birden bi karın ağrısı bi üşüme geliyo sonra tuvaletr sıkıştığımı hissedip tuvalete gidiyorum genelde böyle mi olur nasıl olur mesela tarif etseniz

Dün gece bana da oldu ara oluyordu zaten de dün peşpeşe iki kere olunca ben de bi doğuruyorum sandım 😂
İlk gebeliği olmayan arkadaşlar bizi bi aydınlatsa aslında doğum sancısı nasıl olur konusunda 😂
Bana birden bi karın ağrısı bi üşüme geliyo sonra tuvaletr sıkıştığımı hissedip tuvalete gidiyorum genelde böyle mi olur nasıl olur mesela tarif etseniz
Aynen 2. Yada 3. Gebeliği olanlar yön gösterebilirler aslında inşallah görürler cevap yazarlar 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Ben 2 normal doğum yaptım 2 si de farklıydı. İlkinde sadece nişan geldi 40+3 tü suni sancı ile doğum yaptım. Magnezyumu kes dememiş çünkü doktor ıkınma hissi bile gelmedi. Ama suni sancı ağrısı adet sancısının 5 kat şiddetlisi gibi. 2. Doğum 37+3 teydi. Bebek düzenli kasılmaya başladı evde sadece kasılma vardı bir yere toplanıyor ve açılıyor. Gittiğimde 3 cm açılma vardı. Elle muayene sonrası sabaha kadar kusmuştum kustukça açılma artıyormuş bazı doğumlarda olurmuş. Sonrasında suyum geldi gelince bebek 5 dk içinde kuvvetli bir ıkınma hissi ile geldi. İlk doğumlar genelde zor olur ama normal doğumda bebek çıktığı gibi zerre sancı kalmıyor. Hele 2. Doğumda kesi bile yoktu. Bu arada 2. Doğumda 36 dan sonra yağ ile perine masajı yapmıştım. İnanılmaz faydasını gördüm. Kesinlikle tavsiye ederim.

X