2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kağan Kocatepenin hamilelik haftasına göre olan videolarına bir bakın.Belki böyle olması normal.Ben 31. haftaya baktım,orda dediği şeylerin bazıları bende var.İmkan varsa,doktoru arayın,ya yanlna tekrar gidin,ağrı rahatsız ediyot dayanamıyorum deyin,belki bakar.
Burada direk gidemiyorsun bakmıyorlar randevuyu bile zor alıyorsun sıkıntılar bu yüzden randevumda muayene etseydi herşey güzeldi ama etmedi akıllı Dr bakalım 28. İnde yine randevu var.Kağan hocaya hep bakıyorum ben her haftanın videosuna iyi geliyor bana dinlemek bazısı çok saçma şeyler anlattığı oluyor.bu basur olayı can sıkıcı ağrılar ayrı konu

Selam kızlar. Ya midesi yananlar ne alemde acaba ya ben mahvoldum bugünlerde yarın kontrolüm var 33. Haftaya başladık bunarada ama bu mide yanması ayrıca göğüs kaşınması bitirdi beni 🙄🙄

Selam kızlar. Ya midesi yananlar ne alemde acaba ya ben mahvoldum bugünlerde yarın kontrolüm var 33. Haftaya başladık bunarada ama bu mide yanması ayrıca göğüs kaşınması bitirdi beni 🙄🙄
Gece mide yanmasına uyanan ben burdayım 😫 her zman olmuyor bunu farkettim. Mesela mayalı bir hamur ekmek yesem hemen oluyor. Ve o gün bugundu. Fırından alınan ekmekde sorun yok. Ama evde kendimiz ekmek yaparsak mahvediyor midemi.

Çok yoğun mide yanması bende de var. Artık y3diklerine dikkat etmek gerek. Su içiyorum o olmazsa rennie başka da çözüm yok

Yaa çok haklısın bak dayanılmaz kaşık ağrısı çekiyorum en son geçen ay bakmıştı bnm zorumla bir şey yok dedi çıktı tamam mı bu kontrol dede söyledim bn basamıyorum adım atmak bacağımı açmak hele kapatmak çok zor oluyor diyorum normal dedi bakmadık acaba bir şey olurmu dedim geçen ay bir şey yoktu bir sıkıntı olmaz gerek yok dedi baksa ölür mü yok ama yapmıyor
Kasık ağrısı (pelvik ağrısı) ben 20. Haftadan beri çekiyorum. Bacağımı kaldıramıyorum. Özellikle geçen ay bebek tersken ayağı ile baskı yapıyordu. Şimdi döndü şükür. Ama biraz tuvaletim gelsin hemen ağrı oluyor. Yatakta dönerken de ağrım oluyor. Bu ağrılar normal. İlk gebeliğimde de olmuştu. Doktora da sordum normal dedi magnezyum verdi ama bir işe yaramıyor 🙈

Kasık ağrısı (pelvik ağrısı) ben 20. Haftadan beri çekiyorum. Bacağımı kaldıramıyorum. Özellikle geçen ay bebek tersken ayağı ile baskı yapıyordu. Şimdi döndü şükür. Ama biraz tuvaletim gelsin hemen ağrı oluyor. Yatakta dönerken de ağrım oluyor. Bu ağrılar normal. İlk gebeliğimde de olmuştu. Doktora da sordum normal dedi magnezyum verdi ama bir işe yaramıyor 🙈
Valla benimde erken başladı ama siz kadar değil fakat şuan yatarken dönerken değilde otur kalk ayakta yürü heran var dünden bugüne yine büyüdük heralde ağrıda ağır oldu ağırlığı hissetmek çok garip birde benimki başaşağı duruyor artık bakalım hayırlısı

bayram tatilinde hazırlıycam ben 33 hafta oldum bugün dursun hazırda ne olur ne olmaz

bende yavaştan başlayayım diyorum. kıyafetlerini yıkamayı düşünüyorum bu hafta. sonra da çantaya geçerim.
neler koysam diye genel bir taslak oluşturdum ama okuduğum çoğu yerde o kadar çok bebek kıyafeti koyulmuş ki, o kadarına gerek var mı bilemedim

bende yavaştan başlayayım diyorum. kıyafetlerini yıkamayı düşünüyorum bu hafta. sonra da çantaya geçerim.
neler koysam diye genel bir taslak oluşturdum ama okuduğum çoğu yerde o kadar çok bebek kıyafeti koyulmuş ki, o kadarına gerek var mı bilemedim
Ben iki en fazla üç koymayı düşünüyorum normalde 1 gece sezeryandada 2 gece tutuyolar doğum yapcağım yerde oyüzden fazla yük etmeye gerek yok

Hamile cekimi yaptiran var mı ? 28 ile 32 . Hafta ideal haftlarmis.
Ben yaptırdım 32 den sonra ödem olma ihtimalinden dolayı diyorlar. 29-30 civarında çektirdim
kızlar doğum için çanta hazırlığına başladınız mı?
Ben başladım yavaştan. Tüm kıyafetlerini bile 2 günde anca tıkadım bitti. Daha ütüleyeceğim ve çantaya yerleştireceğim kesinlikle bir günde bitmiyormuş

Ben şuan 32 haftalığım ama karnım acıyo ve belim ağrıyo ayakta fazla durunca rahatken yapmak istedim yaptım iyi ki yapmışım ama 🥰bir de benim ilk hamileliğimde 36 da doğum yapmıştım doktorda belki bu da erken olabilir dedi şuan bi risk yok ama o yüzden kafam rahat olsun dedim

Su için,elma yiyin,bana bunlar iyi geliyor.Çok şiddetliyse doktora bildirin.Göğsünüze de badem yağı sürün,kaşımamaya çalışın,bende önceki günlerde vardı,son günler kaşınma yok.

kızlar merhaba bi sorum olucak vajina dudağnda üst tarafta yani, beyaz kabarcıklar çıktı ara da yanma da oluyor kaşınma yok doktora sordum görmeden bişey demek zor dedi. şu ara da gidemem misafirlerim var. böyle birşey başına gelen oldu mu? progestandan mı acaba dedim de yeri çok alakasız 🤷‍♀️

Kızlar benim tansiyonum gebelik başından beri hep düşüktü. Yani 8/5, 9/5 civarındaydı. Bugün ilk kez büyük hep 11,12 küçük 7,8 civarında ölçtüm. Bu değerler normal aslında biliyorum ama birden böyle yükselmesi normal mi? Kaç olunca gebelik tansiyonu var sayılır? 31+5 teyiz.

X