2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Valla bende aynı hiç blw yapmadım sabrım o kadar yok ben verince çizgi film eşliğinde yiyor paşam ne yapym ya ilerde kendi yer bizim zamanımızda blw mi vardı annem yediriyodu işte büyüyünce kendimiz yedik bi de ona kasamam diş fırçalayın diyolar da ben hiç yapmadım daha aslında macunu fırçası var belki başlarım bebek macunu oldupu için yutsada sorun olmycak zaten tüküremez

Hayır,yoğurt ve çorbayı önüne koymuyorum,elini uzatıp yediği oluyor son zamanlar.Benim oğlum da bir az yiyor,sonra yere atmaya balıyor,ben de elimle ağzına koyuyorum,o zaman yiyor benimki de
bir de diş fırçalamaya başladınız mı
evet 11 ayı bitdiğinde başladım,çünki ağzından yediklerinin kokusu geliyordu,akşamlar macunsuz parmak fırçayla fırçalıyorum.Macunu yutacağı için macun için daha erken.Doktorlar çocuk için olan macunları yutmasının bir zararı yok diyorlar,ama benim içim el vermiyor daha
Benim oğlum da kötü ağlamaya başladığı zaman bir kaç saniyelik sesi gidiyor,doktora sorarsanız cevabını burada da paylaşsanız iyi olur. Sağlıkla nice yaşlara

Blw anne için kolaylık bana göre, ben önüne koyuyordum,o kendi yemeğini,ben de kendi yemeğimi yiye biliyordum.Son zamanlar yere atmağa başladığından onunla eskisi kadar birlikte yiyemiyorum.
Ekran izlerken çocuklar ne yediklerinin farkında olmuyorlar,tokluk hissi olmuyor diyorlar.Hiç bir şey izletmeden yedirseniz daha iyi olur.

Ben de blw yapmıyorum. Gerçekten sabrım yok, sonrasındaki dağınıklığı temizleyecek enerjim de yok. Çünkü uyku yönünden çok sorunlu bir oğlum var. Uykusuz dolanıyorum öyle. Ben yediriyorum. O da alışmış, benden bekliyo,hiç uzanıp yemeye gayret etmiyo. Büyüdükçe öğrenir diye umuyorum.

Bi arkadas özelden yazmis, yegenide öyleymiş, demir eksikliğinden oluyormuş, katılma nobeti deniyormus, benim kizim demir ilacini icmiyor iciremiyorum eksik olabilir dedigi gibi

macunsuz başlayabilirsin canım artık ek gıda yediği için fırçalamalıymışız macuna çok gerek yok bence de.
bir de sen şarkı falan söyleyerek oyalamaya çalışıp tvsiz bir denemeye çalış bakalım çünkü alışınca tvsiz yememeye başlıyorlar benim yeğenim öyle
bazen çok yorgunsam hastaysam ben de reklam açıyorum, annemler hep açıyorlar ama alışkanlık olmasa iyi olacak

aynen benim bebişim de aynı sıvıya yakın şeyleri kesinlikle benim yedirmemi bekliyor
sanırım oyun oynuyorlar ya bir yanlışlık mı yaptım acaba diye endişelenmiştim. yere atma oyunu oynuyor olmalılar
ben de macunsuz fırçalayacağım söylediğin gibi. gerek yok zaten macuna çoğu katkılı oluyor bi de yutacak

uyku konusunda küçük bir güncelleme yapıyorum
kızlar çoğu mesajımızda nasılsa bir gün öğrenecek diyoruz ya bence bu kabulleniş bize iyi geliyor. evet nasılsa bir gün öğrenecek hep bizimle uyumayacak, hep kucağımızda uyumayacak, hep biz yedirmeyeceğiz.. elimizden geleni yaptıktan sonra gerisi önemli değil.
ben de uyku konusunda bu durumdayım artık tamamen gözleri gidene kadar yerine koyduğumda naparsam yapayım uyumuyor. kucağıma alıyorum anında uyuyor. çok zorlamak istemiyorum çünkü ben de daha çok zorlanmış oluyorum. uyku eğitimcisi benden haber bekliyor evet öğrendi dememi ama yapamıyorum buna sabrım yok gerçekten en azından merakım geçti

Yok valla o iş öyle değil, ben oglumuda kendim yediriyorum m, kaynanam üstü başı etrafı kirletiyor diye kızıyordu, 8 yaşında hala her sofrada teklif eder anne sen yedirsen diye şimdi kimseyi takmıyorum, kirlenirse kirlensin yıkarım silerim geçer, elbiseden çıkmadımı leke atarım çöpe, zaten kaç ay giyiyorlarki, kendi basarsın, bu bile zihin gelişimi için çok onemliymis Osman hoca öyle söyledi

Bestiron un tadı çok güzel onu bi deneseniz
Benim kızım genel bir inadi var, illa bi istemeyecek, şişeyi bana ver ben yalayim diyor, şişeyi veriyorum yalıyor onu öyle, tadı hoşuna gidiyor belli ama kendi yapmak istiyor, kendide yapamıyor haliyle tek tek damlatmak gerek, benim kız tek taşını kendi alanlardan olacak gibi, kimseye minneti yok

ben de epeyce şişeleri eline vermiştim şimdi görünce seviniyor d vitaminini pek sevmiyor
ne ile veriyorsun? ben ağzına pırt yapıyorum damlalıkla kolay oluyor

Benim derdim etraf kirlenir değil onun aç kalması çünkü önüne koydum bi kaç kere kahvaltı tipi yemekleri yediği yüzde on bile değildi bu sefer bi saat sonra başka bi yemek yapıp yine kendim yedirdim çünkü acıktı çocuk yani sabredemediğim şey o bir de bu çocuk yoğurt yiyor taneli çorba yiyor meyve püresi yiyor kahvaltıda omlet yiyor kendi bunları nasıl yiyecek ki kaşık tutma olayı yok eliyle de zaten tutamaz bence bi tık saha vakit var benimki için en azından tv açmıyorum ben telefondan bebek şarkıları açıyorum izliyor tabii onsuzda denedik eşimle de annemle de çok yorucu oldu bu aslında kolaya kaçmak oldu farkındayım ama ne yapym başka zaman izlemiyor yemek yerken izletiyorum o da alışıyor işte keşke konsantre olup yese ama durmuyor ki enerji topu

Doğru tabii ki kolaylık o kendi yese mis gibi yetişkin gibi ne güzel ama biraz daha vakit var belki bizim için

Yatağın kenarına pat pat vurmak bazen bizde işe yarıyor,bunun için teşekkür ederim.Bazen kucağımda ya yatağımızda uyuyup kaldığında yatağına koyarken uyanıyor,o zaman şşşş ve yatağa pat pat yapıyorum uyuyor.
Uyku eğitimi için ilk önce anne hazır olmalı diyor eğitmenler.Bence de haklılar.Ben de tekrar desteksiz,yatağına koyup uyutmak isterim,ama olmuyor.Sabah uykusuna bahçede gezerken geçiyor,öğlenden sonraki ve gece uykusuna da emzirirken geçiyor,bu da beni zorlamıyor.Amma gece bir kaç defa uyanıyor ve ben sakinleştiremiyorum,çünki ancak emzirirsem,susuyor,o yüzden eşime veriyorum.Son günler gece beslenmesini 1e düşürdüm ama.
Eğitmen gece uyandığı zaman beslemek yerine sana ne tavsiye etti?

Bi arkadas özelden yazmis, yegenide öyleymiş, demir eksikliğinden oluyormuş, katılma nobeti deniyormus, benim kizim demir ilacini icmiyor iciremiyorum eksik olabilir dedigi gibi
Bizim burada rutin demir kullanımı yok,iştahı,kilo alımı iyi olduğu için test yaptırmadım,belki bizde de demir düşük.Nefesi kaç saniye kesiliyor?

Kendi düşüyor mu yoksa .istediği yapilmayinca bilerek mi vuruyor

Ben yemeğin sonuna doğru eline kaşık veriyorum (aslında üstünü basın temizlemeye gücüm.varsa) ama meyveleri küçük küçük dilimleyip veriyorum kendi yesin diye . Bazen odaha hızlı davranıyor. Elini kavanoz mamaya daldiryor. Evdeysek olan oldu diyip ona bırakıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…