Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Altt
İnşallah bu defa pozitifi yakalarsın canım yarın benimde ilk kontrolüm var ne nasıl bir kontrol olacak bilmiyorum bebek sağlıklı mı diye bakalım dedi ama Altan kontrol eder mi acaba bebeğim daha yeni
Alttann muayene etmiyorlar diye biliyorum canım ama ederlerse de sorun değil diye de duydum. Eskisi gibi aletler büyük olmadığı için bebeğe zararı olmuyormuş diyorlar.

Aşılama tedavisine başlıyorum şuan femera verdi doktorum onu kullanicam sadece
Canım hoşgeldin aramıza umarım ilk aşılamanda hamiş haberlerini alırız. Seni tablomuza ekliyorum. Aşılama günün ve yumurta sayın belli olunca onu da eklerim. Güzel güzel yumoşların olur inşallah çok heyecanlı bi süreç, tabi bi o kadar da kaygılı umarım güzel sonuçlar alacağız

Canım büyük badireler atlatmışsın bunları geçirip devam etmek bile zor üstüne bir de bu süreçler eklenmiş güçlü bir kadınsın onca şeyi atlatmışsın bunların da üstesinden gelirsin inanıyorum ben. bazı doktorlar pek takılmıyor dümdüz devam ediyor. Bir noktada da kısmet faktörü devreye giriyor elinden geleni yapıyorsun gerisi de kısmet bak benim 7 yumurtam vardı 0 tuttu doktor bile şaşkındı bazen 1 tanesi yetiyor biz elimizden geleni yapalım içini ferah tut sen

Aslında 3 yumurta çok iyi kuzum. 16.5 olan yarın 17-18 olur... 18 mm zaten ideal boyut. Bence uygun boyuta gelecektir kuzum. Diğer ikisi ufak boyutta mı peki?
r

Altt

Alttann muayene etmiyorlar diye biliyorum canım ama ederlerse de sorun değil diye de duydum. Eskisi gibi aletler büyük olmadığı için bebeğe zararı olmuyormuş diyorlar.
Belki ilk haftalar olduğunda bakabilyorlar alttan canım. Benim de progesteron sonucum 20.88 çıktı yani yumurtlamışım bu benim için harika bişey anlatamam size.. geçen gün annemle oturuyoduk anneme dedim şuan gebelik testi yapsam ilaç etkisiyle pozitif görürüm bakalım mı dedim annem ağladı ben zor tuttum kendimi yavrum inşallah on gün sonunda görürüz pozitifi diye diye

doktpruma sordum agrılar normal diyor parol alabilirsin dedi almıycam tabikide ama adet olucam ben ya kızlarr aslında zaten ümidim yoktu ama içten içe heveslenmişim üzgünüm rüyamda bile kızım oluyordu

doktpruma sordum agrılar normal diyor parol alabilirsin dedi almıycam tabikide ama adet olucam ben ya kızlarr aslında zaten ümidim yoktu ama içten içe heveslenmişim üzgünüm rüyamda bile kızım oluyordu
Canım olumsuz düşünme lütfen daha çok erken. Tabiki kötü sonuca da kendimizi hazırlamalıyız ama dünyanın sonu değilya.. onun için kendini üzme kapatma. Vakti vardır.. Allah en hayırlısını en hayırlı ve doğru zamanda versin hepimiz için. Bu süreç çok yıpratıcı evet böyle konuşuyorum diye rahatım sanma ama terzi kendi söküğünü dikemiyormuş maalesef. Ümidini yitirme fazlaca kafana takma oluruna bırak sürecini Allah'ın mucizeleri var biliyorsun...

Evet canım biliyorum her şeyin zamanı var ama 2 yıl oldu neredeyse çok istiyorum telkinliyorum kendimi ama bazende çok duygulanıyorum üzülüyorum. Allahım hepimize o mucizeyi en kısa sürede nasip etsin bu cuma hürmetine

Şuan o kadar şiddetli ağrı yaşıyorum ki adet olmuşum gibi. Ama daha 9. Günüm belkide gelecek adetim bilmiyorum. Ben de cok üzülüyorum ama elimizden gelen birşey yok sabredicez bakalım zaman bize neler gösterecek

benimde aynı canım 9 gün gözüküyor ama erken yumurtalım iğneyle bir hfta felan vardır 3 gündür böyle adet olucaksakta yapabileceğimiz hiç bir şey yok

Hmm bilmiyorum canım yarın ilk muayenem var
Bebek kücük olduğu için göbekten ultrasonla bakılınca görülmüyor. Alttan ultrason bakıyorlar diye biliyorum. Ama zararı yok olarak biliyorum. Alttan muayene yasak hani o takılan aparat falan yapmıyorlar ama ultrasonla bakıyorlar. Ben böyle biliyorum canım.

benimde aynı canım 9 gün gözüküyor ama erken yumurtalım iğneyle bir hfta felan vardır 3 gündür böyle adet olucaksakta yapabileceğimiz hiç bir şey yok
Eşim 3. Aşılamayıda yaptıralım dedi. Kafam çok karışık. Ben tutmadığına alıştırdım kendimi. Tabi hastlandığım zaman hazır oldamda bilsemde yine bi üzüntü olacak. Duygularım kafam çok karışık.

Bencede yaptırabilirsin canım bende düşünüyorum 3 kere yaptırmayı benim ilkti bir anda hızlı gelişti oldu fakat doktorum ara vereceğim biraz sonra 2. yi yapıcam dedi

Alttan takılan aletle bakılmıyor mu yani sizde nasıl oldu

Alttan takılan aletle bakılmıyor mu yani sizde nasıl oldu
Ben hiç hamile olamadım. Ama cok hamile arkadasımın yanında hastsneye gittim. Alttan muayene veya smear testi falsn alınacağı zaten aşılama olurkende takılan spektrum varya ördek ağzı gibi bi alet o hamilelikte yasak ama ultrason cubuğu yasak değil. Hatta yeni hamilelikte karından ultrasonda görünmeyeceği için alttan ultrasonla bakıyorlar. Bunlar benim bilgilerim.

Doktoruma yazdım şimdi bugün daha da fazlalaştı ağrı. İnşallah kiste dönüşmemiştir yumurta.
canım ben de korkmuştum kiste dönüşmesinden yumurta sayım çoktu bir de acaip ağrım olmuştu düşün dün 3 ağrı kesici aldım normalde hiç kullanmam bile. ama doktor bu sabah baktı hepsi çatlamış dedi. Kötüyü düşünme ağrı mutlaka o anlama gelmiyor bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…