Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Merhaba hoşgeldin Benim ilk aşılamamda 24 mm di. Yumurta günde 1 veya 2 mm büyür merak etme tedirgin olma diğer 16 olanda biraz daha büyümüş olur. Zaten cumartesi iğneyi yapacaksın. Yumurta 36,40 saat arası bir sürede çatlıyor. Aşılama saatini ona göre veriyorlar. Zaten ilacı daha kullanmayacaksın. Çok aşırı bi büyüme olmaz.

Ama erken çatlama problemin varsa orasını bilemem. Ovulasyon testiyle kontrol et istersen.

Evet canım kasıklarda sızı oluyor. Akıntıyla anlayan da var ama benim akıntım hep olur. Bazı arkadaşlar akıntısı olunca çatladığını anlıyor, ben ordan anlayamıyorum

Hoşgeldin kuzum merryliya in dediklerine katılıyorum canım... ama için rahat etmiyorsa eczaneden ovulasyonn testi alarak takip edebilirsin (ben bu ay öyle yaptım) İnşallah çatlamaycaaklar iyi düşünelim iğneye kadar dayanırlarsa sorun yok. İğneden sonra zaten 36 saat sonra çatlıyorlar canım.

Canım ben doktor sorunu yaşadım hep.
İlçede yaşıyordum, ilçede devlete gittim oda bir sorun yok olur dedi, eşimin testleri yapıldı benim yapıldı normaldi herşey. Bir kez klomen kullandirdi, devlette yumurta takibi yapmıyoruz dedi.

Sonra deprem oldu, depremin merkez üstünde yaşıyorduk, eşimden aylarca ayrı kalmak zorunda kaldım, sonra ben başka deprem bölgesine geldim görev için, burda da özel hastaneler hep hasarliydi açılmadı, devlette sıra bulmak zordu derken hastanelerin de düzenleri yeni yeni oturiyor. Bir doktor bulabildim. Oda rahim filmi çekti, 2 ay sonra da aşılama yaptı işte.

Aşılama bana da çok acele geldi, önce yumurta takibi yapılmalıydı bir kaç defa. Ama bu süreç yordu beni, doktor ne derse yapacağım artık dedim.

Allah isteyen herkesin gönlüne göre versin canım ben 5 ay önce 28 haftalık doğum yaptım oğlum Bir ay yaşadı o yüzden anca kendimi toparladım yaşım 39 evet ilk aşılama olacak ocağa kadar yetişebilirse İnşallah tutar gerek kalmaz bir aşılama daha yapmaya çalışacaklar eşimdedee bende de büyük problem olmadığı için direkt tüp bebek yapmıyorlar iki aşılamadan sonra yapıyorlar

Evet canım kasıklarda sızı oluyor. Akıntıyla anlayan da var ama benim akıntım hep olur. Bazı arkadaşlar akıntısı olunca çatladığını anlıyor, ben ordan anlayamıyorum
Benimde sürekli akıntım var o zaman benim anlamam da güç ağrımda var ama yumurtalarımda anlayamıcam demek ki artık gerisi Allahın takdiri

Başınız sağolsun Allahım sağlıkla tekrardan kucağınıza almayı nasip etsin

Kızlar ben bugün dışarı çıktım hastaneye geldim bi haftadır ilk defa bu kadar yürüdüm falan motoruma binemedim etrafımda herkes binme falan dedi dolmuşla geldim dolmuşta da baya sarstı hoplattı aslnda hafif bi bel ağrısı oldu onun dışında oturdum biraz bahçede iyiyim şimdi. Progesteron seviyesine bakmak için kan verdim şimdi anneme gidicem özledim anamı belirtileriniz var mı nasıl gidiyo süreciniz

Benimde sürekli akıntım var o zaman benim anlamam da güç ağrımda var ama yumurtalarımda anlayamıcam demek ki artık gerisi Allahın takdiri
Akıntıyla ağrı güzel birşey aslında ama işte yumurta çatlaman erken mi oluyor geç mi oluyor onu bilmediğimiz için. En sağlıklısı ovulasyonla kontrol etmek.

Canım gebelik olusunca bu gibi sarsıntılar la birşey olmaz insalah.
Hamilelik bir hastalik değildir diyirlar hep. Normal hayat akışına devam etmek gerekiyor. Kaygı etme.

Allah ın izniyle birşey olmaz inşallah inşallah canım. Ben gecen ay ilk aşılamada otobüse falanda bindim tutmadı. Bu aşılamamda sadece cok kısa haba almaya kapıya cıktım sadece genelinde hep dinlendim. Ama bence yine olumsuz aşırı adet sancılarım var. Heran adet olacakmısım gibi. Hic kafana takıp stres yapma olacağı varsa her türlü tutunacaklar.

Aşılama tedavisine başlıyorum şuan femera verdi doktorum onu kullanicam sadece

Canım gebelik olusunca bu gibi sarsıntılar la birşey olmaz insalah.
Hamilelik bir hastalik değildir diyirlar hep. Normal hayat akışına devam etmek gerekiyor. Kaygı etme.

Bir arkadaşım da ilk aşılamasında hamile kaldı üçüz olarak hem de o da dikkat etmemiş motora falan binmiş üçüzlerin ikisi öldü bitane kaldı o da çok kanamalı olduğu halde tutunup dünyaya geldi. Ben dikkat edememiştim bence binme motora demişti bana ondan çok etkilendim. Tabi bu aşamada bu kadar dikkate gerek var mı bilmiyorum ama inşallah kimsenin gebeliği böyle riskli geçmez. O arkadaşım nerdeyse dokuz ay yatarak geçmişti mecburen

Kızlar 16.5 mm yumurtam var onun yanında büyüyenlerde var 2 tane toplam 3 yumurtan var dedi doktor. Aşılama için yeterlimi ki ya daha büyük olması gerekmiyor mu bugün yarın gonal f vursam en fazla 18 olur bu çok geç büyüyor yumurtalarım yüksek doz vurmama rağmen bende yarın gece 12.30 da ovitrelle vurucam pazartesi sabah aşılama dedi doktorum.

Allah sabır versin kuzum kaybın için inşallah ilk aşılaman tutar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…