2023 Ekim Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Topik presnses doldu kız berekettir inşallah ..Allah'ın sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Bende 5+2 de kanama oldu kırmızi şeklinde ..düşük önleyici vurdum durdu ..
Bir haftansonra tekrar oldu kırmızi şeklinde ...
Sonra dan kahve şeklinde oldu ..
Doktorum kanama durmazsa korkarız ama.duran kanama da korkmaya gerek yok dedi..
Kan sulandırıcı iğne de kanama yapıyor ..

Bende hiç kırmızı şekilde olmadı çok şükür sadece kahverengi şeklinde geliyor.

Bende hiç kırmızı şekilde olmadı çok şükür sadece kahverengi şeklinde geliyor.
Seninki buyuk ihtimal yerlesme kanamasi bende yasadim iki kez birinde kanama ikincide lekenme kahve progeston fitil veya iğneyle destekleniyor genelde sizi takip eden doktor verdimi bilmiyorum suan bebegi ve kalp atisini duymak icin erken oldugu icin dinlen diyor ki bencede yat dinlen is yapma rabbim beterinden korkusun

Kaç haftalık oldu ..genelde 7.8 de duyulması gerekiyor deniliyor ..inşallah duyarsın .çok strese girmemeye çalış
Canım kalp atışı için endişelenmedim erken zaten. Bana kese biraz küçük dendi o yüzden dağıldım biraz. Benzer tecrübesi olan varsa kesesi biraz küçük olup sonradan gelişen olduysa diye yazmak istedim.

Fitil kullanıyorum sabahlarıda prolutex iğne oluyorumbende. amin. Haftasonu gideceğim inşallah sağlıkla bebeği görmek nasip olur

Benim ki de 5+2 de gittiğim de kese hem küçük hemde şekil tam düzgün değildi ..ama.doktor üstünde durmadı bile ..çok küçük dedi ..sonra çok şükür ki herşey normal

Benim ilk kese için gittiğimde ikiz benimkiler, bir kese vardı daha içinde bebek gözükmüyordu bide yannda bi karartı vardı Buda kese ama çok küçük ddi sonra çok şükür oda büyüdü gelişti stres yapma canım inşallah herşey yolunda gider

Off Allah razı olsun çok rahatladım. Çok teşekkür ederim inşallah inşallah

Kanama kırmızı olmadığı sürece tedirgin olma canım. Burada bir çoğumuz o yoldan geçtik için rahat olsun benim ilk kahverengi lekem trasnferin 8.gününde oldu. Sonra 8.haftada yine kahverengi leke geldi ve diğeri gibi az değildi ben de çok korktum hemen acile gittim. Doktor normal dedi. Sonra bir daha 13. Haftada kanamam oldu bu sefer kırmızıydı. O baya bir korkuttu. Çünkü kendimi kahverengiyse normaldir diye kodlamıştım kafaya takmıyordum. Kırmızı olunca bir gece hastanede yattım serum progestan falan verildi. Plasenta yukarı çıkmaya çalıştığı için kanama olmuş. Zaten hemen kesildi kanama ve yine kahverengi şeklinde geldi. 15. Haftada yine kahverengi lekelenme olarak geldi. Progestanı az az almaya devam ettim. Şimdi 18+3teyim hamd olsun lekeler kesildi plasenta da yukarı çıktı. Sen bol su iç beslenmene dikkat et ani hareketlerden kaçın olabildiğince yatarak dinlen. Allahın izniyle bir sıkıntı olmaz

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız inşallah sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almak nasip olur

Kırmızı değilse korkma canım hepimiz yaşadık bu lekeleri inşallah herşey sağlıkla ilerler içini ferah tut hareketlerine dikkat et doktorunu dinle dinlen kötü birşey olsa doktorun önlem alırdı diye düşünüyorum

Merhaba kızlar bir sorum olacaktı 6. Haftada kanama ile hastaneye kaldırıldım kese etrafında kanama alamı oluşmustu 10. Haftaya kadar evde yattım daha sonra doktorum işe döenebileceğimi herseyin normal oldugunu söyledi. Suan 22. Haftadayım carsamba gunu detaylı ultrasonum vardı perinatologta doktor hersey normal dedi hematom alanını sordum hiç bir şey yok dedi bugun normal kadın dogum doktoruna gittim kendi doktorum sehir dısında oldugu için baktı hersey iyi dedi eskiden kalma hematom alanı var dedi yeni değil eskiden kalma dedi benim kafama takıldı detaylıda bişe dememişti dedim hiç önemli değil 1 mm kadar ve eski dedi ama daha önceki girdiğim doktorlar bundan hiö söz etmemişti kafam cok karıstı kızlar eski ile yeniyi doktor ayırabilir sanırım değil mi

Ayırıyor canım benimde 3 mm alanım vardı 7 haftalıkken çok şükür kapandı yeni gittiğim doktor bana 12.haftada senin kanama alanın varmış ama vücudun onu emmiş kapanmış dedi yani eski alanı ayrıntı ultrasonunda söyleme gereği duymamıştır aktif var mı diye sordun anlamış ve yok demiştir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…