2023 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    254
Köy tavuğu olmaz diye kavga etmiştim eşimle o zmn onu deneyelim bizde

Bizim kızı saldım başında bekliyorum canım yok bir çözüm çit mi alsam diyorum ama ev zaten oyun salonu oldu iyice
Hahahah ay evet ya zaten amerikan mutfaklı küçücük evim. Salon oyun odası oldu. Çit koysam adım atacak yer kalmaz. Çaresini bulamadım

Biz emeklemiyoruz ama koltuga tutunup kalkip yurume sevdamiz var. Valla birakamiyorum. Mutfaktayken mama sandalyesine koyup ali babanin ciftligini aciyorum. Onu dinlemek hosuna gidiyor

Baş edemiyorum :)
Uyanınca beşiğin kenarından tutup , kendini kaldırıp, bakıyor. Beşiğin kademesini düşüreceğim.
Odalarda kenarlara koca koca yastıklar koyuyorum, kaldırıp fırlatıyor. Mama sandalyesinden sarkıyor.
Ben aylardır iş yapamıyorum çocuğum uyanıkken. Hatta uyurken bile gözüm kamerada oluyor.

Kizlaaaaaar. Ben sadetelveee telefonum bozulduğu için ve eski epostamin şifresini bilemediğim için gelemedimmmmm zar zor buldum sizi gittim yanlışlıkla Aralık annelerine yazdım ajajsjsk umarım hepiniz iyisinizdir yavaş ve sessizce geçmiş konuşmalarınızı okuyacağım sizi ve bebeklerinizi çok öpüyorum

Bizim kızı saldım başında bekliyorum canım yok bir çözüm çit mi alsam diyorum ama ev zaten oyun salonu oldu iyice
Ben çit aldım ama ona tutunup kalkıyorlar ve güçleri bitince geriye düşüyorlar. İcini sandalye minderleriyle doldurdum yine de tehlike var. Öne düşse surat gider ödüm kopuyor benim de.

Kızlar bebeklerinizle aktivite olarak neler yapıyorsunuz? Birbirimizden yeni şeyler öğreniriz belki. İç içe geçmeli oyuncaklarla beraber oynuyoruz biz henüz yapamıyor hala tut elle yala evresinde ama olsun , küvetini köpük su yapıp içine oyuncaklar koyuyorum el ayak çırpıp eğleniyor, mama sandalyesinin tepsisine su döküyorum ellerini çırpıyor, parmak kukla oynatıyorum, başına bir şeyler koyup düşürüp güldürüyorum, müzik dinleyip dans ediyoruz,ayna karşısında komik yüz ifadeleri gibi şeyler aklıma gelen olursa yazarım

Biz emeklemiyoruz ama koltuga tutunup kalkip yurume sevdamiz var. Valla birakamiyorum. Mutfaktayken mama sandalyesine koyup ali babanin ciftligini aciyorum. Onu dinlemek hosuna gidiyor

Ay yok ben başa çıkamıyorum valla ya arada pat küt çarpıyo kafayı. Evim de sıcak zaten peşinden koşarken burnumun ucundan kafasına pıt diye ter damladı az önce neyse ki uyudu inşallah bari bu gece temiz uyur da ben de azıcık evi toplarım (dinlenmek gibi bir hayalim hiç olmadı)

Kuzum dinlenmek hayal zaten artik

Bizimki kol bacak egzersizlerini hala çok seviyor günde iki defa esneme gibi jimnastik sağa sola yukarı aşağı gibi o tarz hareketler yaptırıyorum 2-3 dk sürüyor. Sonra balkondan bakmayı camdan bakmayı seviyor izliyoruz dışarıdaysa yapraklara ağaçlara çiçeklere dokunmayı seviyor 5-10dk Sesli ve hareketli kitapları çok seviyor 5-10dk bulaşık makinesi ve dolaba yapıştırdığım magnet puzzle ları söküp atmayı seviyor 5-10dk soğuk sıcak nesneler yumuşak sert yüzeyler gibi duyu oyunlarını seviyor 2-3dk küpler iç içe geçirmesede güzel oynuyor küçük piyanosu ve diğer sesli ışıklı oyuncaklar ile de güzel oynuyor gibi ama genelde kısa süreler oynuyor her şeyle …

Kuzum dinlenmek hayal zaten artik
Bana üç yıl falan ayakları şööyle bi uzatmak hayal oldu orası kesin haftaya tatile gidicez şimdiden tasası tuttu nasıl olcak çocuklu tatil diye valla. Bir de karnım kocaman oldu beş aylığım artık. Melisa’da her ultrasondan önceki gece streslenir uyuyamazdım bunda sabah kalkınca aa bugün randevu vardı hazırlanam da çıkam diyorum.

Ben bu ara gel gel bay bay lara yoğunlaştım
Alkış gel baybay bol bol popo sallama oynama benimkide emeklıyor artık Free takılıyor genelde oyuncaklar onde ben yanında abisinin oyuncaklarını daha çok sevıyor arabalarla oynuyor motora bınıyor koltuk kenarında duruyor bır ıkı adım atıyor ama kendını gelıstırmesı lazım sallanıyor hala
Herhangi birşeyle oynarken renklerıne dikkat cekıyorum ben yemek yerken bi kitabı var hayvanların oldugu mavi balık bak gozlerı siyah gibi ama şu da değil ah hadı kızım etkinlik saati bugun kitap bu kadar hadı sımdı sulu bıseyler su motor becerinde da çalışsın kızın değil yaptığım yaşadıkları herşey onlara yeni bir deneyim zaten , 2 yaşındakı bir cocugun bile oturup max odaklanıp bısey yapma süresi cok cok kısa yaş çarpı 10 dakıka olarak düşünebilirsin

Some 2 çocuk problems aşkım oğlumda 2 haftada bir doktora giderdim kızımda dur şu hafta da geçsin diye 5-6 hafta gitmediğim oluyordu

Some 2 çocuk problems aşkım oğlumda 2 haftada bir doktora giderdim kızımda dur şu hafta da geçsin diye 5-6 hafta gitmediğim oluyordu
Aynen ya şimdi doktor iki haftada bir çağırıyor geçen hafta detaylı ultrasona girdim normalde haftaya tekrar gitmem lazım ama 24 haftalık olsun bari öyle giderim modundayım sanki gidip nolcak yani suyunun içinde öylece yaşıyo çocuğum geçen hafta zaten çok dürtükledik bari bir iki hafta rahat uyusun

Herşey daha yeni başlıyor biri vardı burda hami kolaylaşacaktı diyen yok bacım buyudukce zorlaşıyor bıyerden sonra bı ferahlık rahatlık gelıyor ama henüz o zamanlarda değiliz oğlum 5 buçuk yaşında sün pikniğe gittik kuzenleriyle ilkkez pesınde koşturmadan etmeden oynadılar tüm gün parka gittiler suya tas attılar balıklarla kurbağalarla ilgili konuştular 41x yani Ertuğrul bi senedir bana rahat bu arada başka ortamlarda ama kuzenlerıyle cok fazla şımarıyolardı biri 4 bucuk biri 2 bucuk yasında çünkü onlarda oldu büyüdü şükür sonunda

A bizimde bu sıra favorimiz gel gel ve alkış 7. ay bitti emekleme daha yüklenmedi. Sanıyorum 8-9 gibi dener kendileri yürümeye heves etti ama tembel olduğu için biri tutacak o ayakta duracak biri tutacak o yürüyecek paşazade ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…