2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Daha önceki dış gebeliğinde bir belirti var mıydı canım
Tatlım dış gebelikte öncelikle lekelenme oluyor ve yani bende en azından beta artışı çok çok az oluyordu tam hatırlamıyorum ama ilk gün beta 80 geldi iki gün sonra 90 falan. Birde inanılmaz sancım vardı özellikle böbrek ağrısı gibi hatta ilk acile gittiğimde idrar yolu enfeksiyonu falan deyip gönderdiler. Ama ağrıdan böbreklerim ve kasıklarım kopacak gibi oluyordu. Birde lekelenme de nerdeyse adete yakın ped takacak şekildeydi. Ama dediğim gibi umarım bebeğin seninledir. Dış gebelik zorlu süreç inşallah yaşamazsın canım benim

Tatlım dış gebelikte öncelikle lekelenme oluyor ve yani bende en azından beta artışı çok çok az oluyordu tam hatırlamıyorum ama ilk gün beta 80 geldi iki gün sonra 90 falan. Birde inanılmaz sancım vardı özellikle böbrek ağrısı gibi hatta ilk acile gittiğimde idrar yolu enfeksiyonu falan deyip gönderdiler. Ama ağrıdan böbreklerim ve kasıklarım kopacak gibi oluyordu. Birde lekelenme de nerdeyse adete yakın ped takacak şekildeydi. Ama dediğim gibi umarım bebeğin seninledir. Dış gebelik zorlu süreç inşallah yaşamazsın canım benim
Amin inşaallah çok teşekkür ederim. Sizde bir daha yaşamazsınız inşaallah en kısa zamanda sağlıklı gebelikle bebeğinizi kucağınıza alırsınız Rabbim kimseye yaşatmasın çok zormuş

Amin inşaallah çok teşekkür ederim. Sizde bir daha yaşamazsınız inşaallah en kısa zamanda sağlıklı gebelikle bebeğinizi kucağınıza alırsınız Rabbim kimseye yaşatmasın çok zormuş
Amin 🙏🙏 ama değerlerin iyi korkma sana dış gebelik değilmiş diyecekler gibi hissediyorum 🙏🙏🙏❤️ ekstra benim söylediğim tarz ağrıların var mı

Teşekkür ederim araştırayım bu süreçte bu hekimi canım. Sağolasın. Benim pcos ve kronik hastalıklarım da var kolay bir vaka değilim biliyorum. Ama aynı merkezde aynı hekime gitmek benim acimdan zaman kaybı gibi geliyor . Nasılsın bu arada canım ?💐
İstediğimde ulaşıyorum 30 yıllık. Bızım tanıdıklarımız referans olmustu canım.
Bende korkuyorum yarın test gunu canım :KK43:

Amin 🙏🙏 ama değerlerin iyi korkma sana dış gebelik değilmiş diyecekler gibi hissediyorum 🙏🙏🙏❤️ ekstra benim söylediğim tarz ağrıların var mı
Allah razı olsun bunları okumak bile rahatlattı beni kalbimi. Ağrım hiç yok 2 gün kahve 1 kez de kırmızı kanamam oldu çok az ama hem de çok az onun dışında beta artışı beklenilen gibi olmadığı için doktorum çağırdı acil şekilde

Çok teşekkür ederim sakin kalmaya çalışıyorum ama çok zor geldi kabullenmek siz de bir belirti var mıydı dış gebelik geçirdiğinizde ?
Ben regl geçti ertesi gün Dr a gittim hipertansiyonum var ve gebelikte kullanılmaması gereken bir ilaç. Bu sebeple hemen gittim. Yani 4+1 de betahcg ilk hafta güzel ilerledi sonra dalgalanmalar olmaya başladı. Dr %60 artış olması bizim için yeterli diyip diyip beni 7.5 haftaliga kadar oyaladı. İş yerinde değişik bir kasik ağrım başladı ve Dr a gittim hemen. Prof un haftalarca göremediğini asistanı hemen koydu. Metotreksat verdiler ama benim için çok geç kalmıştı ve bu arada sol bacağımi hissetmemeye başladım. Ağrıdan bayılacak gibi olurken zahmet edip beni ameliyat masasına aldılar. Sol tüpümü ben bu şekilde kaybettim. Bu sebeple inşaallah dış gebelik durumu yoktur canım ama varsa erken tespit edildiği için şükür et ve korkma canım. Rabbim yar ve yardımcın olsun 🤲 beta degerlerin nasıl ilerliyor ?

İstediğimde ulaşıyorum 30 yıllık. Bızım tanıdıklarımız referans olmustu canım.
Bende korkuyorum yarın test gunu canım :KK43:
Allah'ım yar ve yardımcın olsun. İnşaallah mutlu haberi vereceğine inanıyorum canım. 🥰💐 Allah'ım sağlıklı uzun ömürlü hayırlı afiyetli evlatları kolaylıkla nasip etsin 🥰

Ben regl geçti ertesi gün Dr a gittim hipertansiyonum var ve gebelikte kullanılmaması gereken bir ilaç. Bu sebeple hemen gittim. Yani 4+1 de betahcg ilk hafta güzel ilerledi sonra dalgalanmalar olmaya başladı. Dr %60 artış olması bizim için yeterli diyip diyip beni 7.5 haftaliga kadar oyaladı. İş yerinde değişik bir kasik ağrım başladı ve Dr a gittim hemen. Prof un haftalarca göremediğini asistanı hemen koydu. Metotreksat verdiler ama benim için çok geç kalmıştı ve bu arada sol bacağımi hissetmemeye başladım. Ağrıdan bayılacak gibi olurken zahmet edip beni ameliyat masasına aldılar. Sol tüpümü ben bu şekilde kaybettim. Bu sebeple inşaallah dış gebelik durumu yoktur canım ama varsa erken tespit edildiği için şükür et ve korkma canım. Rabbim yar ve yardımcın olsun 🤲 beta degerlerin nasıl ilerliyor ?
Çok zor geçirmişsiniz gerçekten okurken içim yandı Allah yardımcınız olsun tekrar yaşatmasın. Beta değerlerimi ekleyim son 2 sinde %60-65 arttığı için endişelendi doktorum bir de 2 gün kahverengi 1 kez de kırmızı kanamam oldu
22.12.2023 = 22.5
23.12.2023 = 40.3
28.12.2023 = 326.8
30.12.2023 = 502
01.01.2024 = 822

Çok teşekkür ederim sakin kalmaya çalışıyorum ama çok zor geldi kabullenmek siz de bir belirti var mıydı dış gebelik

bir de betanız kaçken öğrendiniz dış gebelik geçirdiğinizi
?
Net Hatirlayamiyorum e nabız da hata veriyor ama zihnim yaniltmiyorsa 900 lerde olabilir . 2020 de yaşadım ben bu durumu canım. Bu arada önceki mesajda herşeyi çıplak bir şekilde anlattım ama önemli olduğu için canım. İnşaallah dış gebelik değildir ve sağlıkla mutlulukla huzurla evladını kucağına alırsın canım. 🤲

Daha önceki dış gebeliğinde bir belirti var mıydı canım
Son 2 değerin kaçtı. Dış gebelik olduğunu yine 2 günde 1 betayla tespit ediyorlar. Ben kendim hamile kaldığımda dış gebelikle sonuçlanmıştı. Devlet hastanesi direk ameliyat diyor yatırıyorlar ellerinde iğne olmadığı için. Özelde 2 iğneyle değerim 0 landı benim. Kanser hastalarına yapılan iğne hastanede kalmiyorsun iğneyi yaptırıp çıkıyorsun. Sen yine bence betanı takip et. İnşallah düşüşe gecmez doktor yanılır.

Son 2 değerin kaçtı. Dış gebelik olduğunu yine 2 günde 1 betayla tespit ediyorlar. Ben kendim hamile kaldığımda dış gebelikle sonuçlanmıştı. Devlet hastanesi direk ameliyat diyor yatırıyorlar ellerinde iğne olmadığı için. Özelde 2 iğneyle değerim 0 landı benim. Kanser hastalarına yapılan iğne hastanede kalmiyorsun iğneyi yaptırıp çıkıyorsun. Sen yine bence betanı takip et. İnşallah düşüşe gecmez doktor yanılır.
Betam düşmedi ama 2 katı artmadı o yüzden doktorum olabilir dedi

Ben hamilelik icin ne zaman test yaptırsam negatif çıkıyordu diye adetim 1 ay gecikse de kan vermedim hiç. Kasigima sancı girdi ama dayanamıyordum acile gittik orda hamile olduğunu öğrendim 1600 beta. 2 gün sonra tekrar kan verdim düşüşe geçmişti. Meğer sancım düsük sancisiymis. Tüpte kalmış rahme dusememis. Dış gebelikte önemli olan iğneyle 0 lanmasi tüpe zarar vermeden

Çok zor geçirmişsiniz gerçekten okurken içim yandı Allah yardımcınız olsun tekrar yaşatmasın. Beta değerlerimi ekleyim son 2 sinde %60-65 arttığı için endişelendi doktorum bir de 2 gün kahverengi 1 kez de kırmızı kanamam oldu
22.12.2023 = 22.5
23.12.2023 = 40.3
28.12.2023 = 326.8
30.12.2023 = 502
01.01.2024 = 822
Bende 5 gün ara ile bakılan iki değer neredeyse eşitti birbirine çok yakındı. Sende elhamdülillah hep artış olmuş canim. 🤲 Benim iki gün kanamam da oldu ama sanırım ikizdi ve bir tane tüpte bir tane rahimdeydi. Rahmimde olan 6.5 haftalıkken düştü. O günden sonra kanamam olmadı ama betam fazla düşmemişti. Allah'ım kimseye yaşatmasın canım. Evlatla imtihan olmak zor Allah'ım hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Bak sana şunu diyeyim. 2018 de klomenle kimyasalın oldu çok üzüldüm çok ağladım. Ben kimyasal gebeliğe uzulurken 2019 da aşılama yapıldı ve erken doğumla oğlumu kaybettim 5 gün yaşadı bu en zoruydu. 2020 de Allah'ım ilk defa supriz bir gebelik nasip etti diş gebelikti bu da mesakkatliydi ama oğlumu kaybetmek kadar zor değildi. Sadece tek tüpe kaldığım için tüp bebeğe muhtaç kaldım . İnşallah senin yaşadığın dış gebelik değildir canım. Ama eğer öyleyse bile sakın üzülme bir an önce vücuduna zarar vermeden tekrar tedavilerin aksamadan devam edebilmen için doktorun mudahele etmeli korkma olur mu? Tek eksi yani şu olur metotreksattan sonra 3 ay gebe kalmamalisin. Bu arada da vücudunu ağır hormon ilaçlarından arindirmis olursun canım. Ama inanıyorum ki inşaallah senin durumun dış gebelik değil . Allah'ım evladını sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 🤲

Acil bakmıyor ya. Bana geçen sene bakmadılar nerden nereye gittim onalrin yüzünden. Bilidigim aciller bakmıyor.
İlk transferimde Sağlık ocağında kan verdim Sonuc çıkmadı ihtisasa gönderiyoruz dedi . Bende hafta sonu diye acile gittim ihtisasa çıkmışsa belki görürler diye biz acil olmayan hastalara bakmıyoruz dedi . Burda alırmısınız kanımı dedim acil olmayan durumlarda gebelik testi almıyoruz demişti . Bende cuma verdiğim kanı pazartesi öğlen öğrendim taaa çok sinirlenmistim o zaman

Progestan dex 25 mg iğneden sonra karnım iyice kızardı transferimin 11.günü ve çok kaşınıyor ilk sol tarafı kızarıktı sonra sağ tarafa doğru devam etti en son hali bu ne yapmam lazım .Hastanemi bilgilendirdim 50 mg yazdı ama bu sefer kalcadan dedi ben hala karnmdan yapmaya devam ediyorum kalcadan yapsam oturamam diye bu kaşıntı ve kizarikligin bir çözümü yok mu yahu bilen yazsın Allah rızası için.
İyide kalçadan yapılan kas altına yapılıyor o fatklı bir iğne neden karından yaptınızki

X