2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Neden mi konu açıcam, neden mi korkuyorum. İkisinin de cevabi ayni aslında.
Mahkeme çok yakın. Belki orada duyacağım kötü şeyleri burada duymak için. Belki de duymaktan korktuğum için. Yaklaştığı için yüreğim daralıyor.
Bebek konusunda mi endiselisin biz bile sahit oluruz nasil iyi bir anne olduguna cabaladigina. Insallah zararsiz ziyansiz cabucak hayrina sonuclanir.

Kızım bilmese yarın bi gün kızımı manipule edip kendine çekse bana yük. Kızımın tüm yükü benim olsun. Yeter ki kızım mutlu olsun. Ama beni vuracağı tek yer kızım, ona uğraşacaktır
Senle neden ugrasmak istiyor zaten ayrilmak istemiyor muydu kizin gercekleri bilmeli tabi de nasil ne sekilde Ozgur Bolat bosanmayi cok destekliyor ve bosanmis aile cocuklarinin asla mutsuz olmayacagini bunun detaylarini anlatiyor

Senle neden ugrasmak istiyor zaten ayrilmak istemiyor muydu kizin gercekleri bilmeli tabi de nasil ne sekilde Ozgur Bolat bosanmayi cok destekliyor ve bosanmis aile cocuklarinin asla mutsuz olmayacagini bunun detaylarini anlatiyor
Ben de boşanmış bir ailenin çocuğuyum ve ailemin bizim için yaptığı en iyi şey diyorum. Kavga ve gürültüyle büyümek yerine daha sağlıklı bir ortamda büyüdüm. Mesleki olarak da boşanma yapıyorum, özellikle çocuk varsa ilk önce aile terapisi vs yönlendiriyorum, olmazsa davayı konuşuyoruz. Boşanma bazı evliliklerde çocukların hayatını kurtarıyor gerçekten.

Bu öyle bir sınav ki benim için. En son ayrılık kızımı istemediği için oldu. Ben onu hazmedemedikten sonra diğer yaptıklarını farkettim. Bunu kızım bilse kızıma yük. Kızım bilmese yarın bi gün kızımı manipule edip kendine çekse bana yük. Kızımın tüm yükü benim olsun. Yeter ki kızım mutlu olsun. Ama beni vuracağı tek yer kızım, ona uğraşacaktır.
Senin ne kadar muhteşem bir anne olduğunu şu kadarcik paylaşımla bile görüyoruz. Kızın ne kadar şanslı ki senin gibi bir annesi var. Sakın aklını bulandirma. Allah kolaylıkla, ferahlık içinde mahkemeyi neticelendirsin inşallah. Her şey daha da güzel olacak, ikinizin harika bir hayatı olacak. Eminim.

Kızlar bizim doktor artik sofra cocugu oldu,ne yiyorsaniz verebilirsiniz dedi,kıza özel yemek hazirlma yok sanirim,tuz konusu kafama takildi sodyuma da ihtiyaci var,az tuzlu az baharatli az salcali oldugu surece ywdiginiz her seyi yiyebilir dedi.siz nasil yapiyorsunuz bu yeme isini? Eti nasil vericem hala bulamadim yiyemiyor iki gündür deniyorum,bir de ev yapimi pekmez verebilirsin dedi
Ayy maşallah maşallah ya, ben de bir an önce her şeyden yesin istiyorum. Çok sevindim senin adına. Hiç et vermedim, bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Bu öyle bir sınav ki benim için. En son ayrılık kızımı istemediği için oldu. Ben onu hazmedemedikten sonra diğer yaptıklarını farkettim. Bunu kızım bilse kızıma yük. Kızım bilmese yarın bi gün kızımı manipule edip kendine çekse bana yük. Kızımın tüm yükü benim olsun. Yeter ki kızım mutlu olsun. Ama beni vuracağı tek yer kızım, ona uğraşacaktır.
Şuan inan kızın için endişelenme, belli yaşa kadar manipüle edebilecek kadar görüşemeyecek bile. Çocuğunun velayeti sende olacak ve o 2 hafta bir, bir gün sabahtan akşama kadar bir kaç saat görebilecek. Bu kadar minik yavruyu yatılı vermiyor mahkemeler hiç endişelenme. 5-6 yaşından sonra anlamaya başladığında ancak yatılı olayı gündeme gelir. Bu güzel günlerini zehir etme kendine, özgürlüğüne daha da yaklaştığın bir gün olarak gör duruşma gününü 🥰

Ben de boşanmış bir ailenin çocuğuyum ve ailemin bizim için yaptığı en iyi şey diyorum. Kavga ve gürültüyle büyümek yerine daha sağlıklı bir ortamda büyüdüm. Mesleki olarak da boşanma yapıyorum, özellikle çocuk varsa ilk önce aile terapisi vs yönlendiriyorum, olmazsa davayı konuşuyoruz. Boşanma bazı evliliklerde çocukların hayatını kurtarıyor gerçekten.
Bende boşanmis aile çocuğuyum o yüzden kızımın yaşayacağı zorlukları bildiğim için çok üzülüyorum.

Cok teşekkür ederim kizlar. Konuyu açtım. Takip edilme riskine karşı link atmıyorum siz bulursunuz

İzmirde bir yerde boyozla birlikte fırında pişmiş yumurta veriyorlardı (kabuğuyla pişiriyorlar haşlama gibi)

Keçiboynuzu pekmezi mi iştah açıyordu, öyle bir iştah açıcı denesen belki işe yarar

Bize de microfer yazmıştı doktor, 7. Ayda doktor değiştirdik microferi önermedi. Microfer’in yapılan çalışmalarında yeterli kadar hızlı demiri arttırmadığını söyledi, newvit demire geçtik.
Newviti araştırıyorum da gerçekten hızlı etki ediyomuş fakat dişleri karartıyor diyenler var bu konuda bi önlem alıyo musun dişleri çıktı mı seninkinin bilmiyorum ama. Benimkinin var dişleri. Ne yapsam bilemedim

Newviti araştırıyorum da gerçekten hızlı etki ediyomuş fakat dişleri karartıyor diyenler var bu konuda bi önlem alıyo musun dişleri çıktı mı seninkinin bilmiyorum ama. Benimkinin var dişleri. Ne yapsam bilemedim
Ay dudağı dili kapkara oluyor ama bizimkinin henüz 1 dişi var onun da başı gözüküyor sadece. Parmak fırça aldım diş etlerini rahatlatsın diye ama çok kullanamadım istemedi. Henüz tam dişi çıkmadığı için çok da düşünmedim 😅 diş macunu kullanmak gerekir dişleri varsa

Ay dudağı dili kapkara oluyor ama bizimkinin henüz 1 dişi var onun da başı gözüküyor sadece. Parmak fırça aldım diş etlerini rahatlatsın diye ama çok kullanamadım istemedi. Henüz tam dişi çıkmadığı için çok da düşünmedim 😅 diş macunu kullanmak gerekir dişleri varsa
Benimki hic fırçalatmiyor. Ust dişinde sanki kahverengilik var. Hicbi sey yaptırmazsa yemekten sonra su içiriyorum ama fircalamak lazım

Kızlar ebebekten bunu aldım. İkili hatta. Diğeri tam tur fırça gibi düşünün. Eline veriyorum hem fırçalamış hem kaşınmış hem oynamış oluyor.

Eklentiler

• IMG_4006.jpeg
    IMG_4006.jpeg
    36,3 KB · Görüntüleme: 31
İki gecedir mahvolduk. Kızım yine huy değiştiriyor. Son birkaç aydır gece uykusuna memede geçiyordu, şimdi memeye alırken ağlıyor ve tutmuyor. Normalde durmadığı kanguruda uyuyor birkaç haftadır gündüz uykularını. Şimdi gece uykusuna da kanguruda geçiyor.

Ayy az kızım uyurken yazayım. Biz normalde kızımla yer yatağında yatıyoruz. Şimdi kumsari gibi bariyer alacağım. Yatağın bir yanını duvara yapıştırıp ayak ucu ve açıkta kalan diğer tarafına bariyer alsam yeterli olur mu?

Ayy az kızım uyurken yazayım. Biz normalde kızımla yer yatağında yatıyoruz. Şimdi kumsari gibi bariyer alacağım. Yatağın bir yanını duvara yapıştırıp ayak ucu ve açıkta kalan diğer tarafına bariyer alsam yeterli olur mu?
Bende yatak yüzü görmedim dört aydır valla ikizlerden biri kendi yatağında yatıyor montesorri koruyuculu annemde alttan çıkan yavru yatakta diğeride park yatakta sabaha yakın çıldırdığı için ben yer yatağında yatıyorum çünkü bazen yanıma alıyorum yatak odasından salona taşındım çünkü yatak odasındaki yatağımın başlığı çıkıntılı duvarla birleşmiyor bende koruyucumu alsam ya hem park yatak hemde ekstra yer yatağı sığmıyor

Kızlar benim oğlanda gene mantarlı pişik oldu. Doktora götürdüm travazol ve hamezinc verdi ama dedi ki kremleri sür kurayana kadar bekle ıslak bırakma hiç vs vs. Açınca havalandırıyorum ama oğlum asla durmuyor ki dönüyor kalkıp oturuyor emekliyor iki gündür üstüme de işedi sağolsun 😂 siz nasıl havalandırıyorsunuz ya?

X