2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Arkadaşlar bebeklerin hiç evdeki kıymalı vs yemeklerini dışarı götürdünüz mü? Ya da dışarıya yemek vs götürenler yiyene kadar nasıl muhafaza ediyorsunuz?

Kumsari canım bugün kızı ilk defa denize götürdüm.suda çok uzun süre durmadık çıkınca kurulayıp üzerini değiştirdim. Uzun kollu bir tulum giydirdim. Hafif rüzgar vardı. Eve gelince de şampuanla iyice yıkadım. Başka dikkat etmem gereken bir şey var mı?

Yok canım ya eger cildi kuru bebekse krem sürebilirsin benim ihtiyacim olmuyor da, sevdi mi denizi?

Bugün gündüz uykularını güzel uyudu
6 da son uykusundan uyandı bir saat uyudu
akşam 21:00 da kendi başına uyutmaya çalışacağım
Kumsari bir önerin varmı
Kaç gündür bahaneler uydurup deneyemedim ama bugün karar verdim
Güzdüz uykularını 1 saatten uzun ve tam yaptığı için artık beklemeyeyim dedim
En korktuğum gündüz nasıl uyutacağım aslında karartma perde almadım heryerde her ortamda bulamam diye

Kararliysan başla. Devam ettirebileceksen.

Bir de bebek sanki anne artık beni sevmiyor musun uykum geldi her zaman yaptığın gibi beni uyutsana der gibi davranıyor.
Sende onu çok sevdiğini bunun onun iyiliği için olduğunu belli etmen gerekiyor. Uyumuyor oturuyorsa sevgiyle oyun oyna, arada yatirma pozisyonuna geri koy. Kararlı ve sevgiyle yaklasmani nacizane tavsiye ederim

Kararlıyım bana kalırsa
Saat 9 da yatağa alamadım çok enerjikti
Mayıştırıp alayım dedim ilk gün böyle bir yöntem duydum saat 10 gibi baktık enerjisi bitiyor hemen yatağa aldım eşimedr söyledim bak 2 saat kadar ağlayabilir ben elimden geldiği kadar sakinleştiricem gelmeyin dedim
Yalandan ağlamaya başladı oğlum baktım kü gözyaşı yok boş bağırıyor pışpışladım sadece gözlerinide kapatmıştı
4 dk sonra eşim odaya gelip omzuma alayımda sakinleştireyim dedi elleme ağlamıyor dedim ama dinlemedi çok tutarlı ebeveynleriz biz
İki dk da uyutup koydu bari uyutmasaydın susunca getirseydin dedim

Benimki de seslenirsin seslenirsin duymaz çocuk uyuduğu anda hafif bi mızırdandı mı paldırküldür “noldu noldu” odaya dalar hepten gider uyku.

Biz de oturuyoruz oyun da oynamayin bu saatte sakın deniliyor uykusu gelene kadar napacak bakayim
Bi gece benimki 2’den 5’e kadar oturdu öyle. İlk bir saat yatırmaya çalıştıkça ağladı. Ablası uyanmasın diye saldım ben de, karanlık odada gezdi. Ara ara ayağıma koydum hep bağırdı, oynarken sorun yok. Sabah da 8’de kalkmıştı yine. Doktor öyle yapmayın alışır dedi ama bi daha olmadı şükür. Yani 2 saat uyumadığı oluyor ama oynamıyor en azından.
Kumsari

Ayy bende kaç gündür giremedim ya bi koşuşturma hali oğlanın huysuzluklar
Kızlar günaydın, pankek tarifi verir misiniz, meyve olarak seftali var evde. Pekmez yok.
Canım ben şöyle yapıyorum muz ya da şeftali yarım eziyorum çatalla içine bir yumurta kırıyorum 2 kaşık kadar yoğurt ekliyorum bazen sadece su da ekliyorum 1 kaşık yulaf unu 1 kaşık tam buğday unu ekliyorum. Kıvamına göre artırılabilir. Yulaf unu yoksa tam buğday unu da olur sadece. Ben içine pekmez eklemiyorum pekmezi pişen bi şeye eklemek sağlıklı değilmiş. Ama içine şeftaliyi koyarsan tatlanır

Biz de oturuyoruz oyun da oynamayin bu saatte sakın deniliyor uykusu gelene kadar napacak bakayim

Bende konusmadan yatarak pışpış yapıp duruyorum, yatağı gezmek istiyor ayni yerine alıp koyuyorum

Hadi kimler kimleri uyutacak bakalum
Gece bizimkide durmadı birden sonra beşte sofra serdik yemek yedi oynayarak uyudu sonra acaba açlıktanmı böyle yapıyor diye düşündük

Normal un var onunla olur mu, o unda 5kg bitiremem zaten hiç.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…