2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323

Hamileliğimde yaşamadığım stres,dram kalmadı. Hayatımda ağlamadığım kadar ağladım. Çok huzursuz ve kaygılıydım. Hic etkilemedi Allah'a şükür. Kızım çok huzurlu ve mutlu. Ve gerçekten çok kolay bir bebek

8 aylık kontrolde 7.800 kg boyu 71 cm di canım kızımın
MaşallahBiraz sonra ölçüme göturucem bunlar burada bir kalsın ama cok uzunmus senin kız. Bizim geçen ay 64tü 7cm uzamamistir herhalde

Hep öyle diyorlar ama benim stresli bir hamileligim de gecmedi,isi biraktim,kendime ve bebegime vakit ayirmak icin.her gün yürüdüm son ana kadar.haftada 3 gün pilates,yoga,nefes calismasi yaptim hoca esliginde.her gün kızıma kitap okuyup öglr uykusu yaptim tatile bile gittik esimle bebegimi güneslendirdim ilk karnimdayken denizle tanistirdim (hatirlayinca ozledim simdi)sadece gebelik sekerinden diyet yapmistim o kisim zor geciyordu ondan dolayi mi boyle oldu simdi benim kiz

Tezi çürüttün

Canım kabak tam aksine kabız yapar bilginiz olsun bebeklere çok fazla vermeyin
Kabak lif bakımından çok zengin bir gıdadır ve bağırsakları çalıştırıp sindirim sistemini gayet düzenler kimden duydunuz kabız yapacağını yapısı gereği mümkün değil kabız yapması benim çocuğumu gayet güzel çıkartıyor tuvalete açıkçası pek katilamayacagim görüşünuze besinlerini mutlaka eklerim hiç sorun yaşamadım

Ben buna inanmıyorum açıkçası ama bebeği zor ve belki de kötü hamilelik geçirmiş birine bunları söylemeyi de doğru bulmuyorum. İnansa bunlara ve dese ki "benim yüzümden bebeğim böyle, ben sebep oldum" müthiş bir üzüntü ve suçluluk yükler insana. Burada biri konu açmıştı, bebeği kızım gibi alerjikti ve biri ona belki de stresli hamilelik geçirdiğin için bebeğin o stresten böyle olmuştur demişti. O kadar üzgündü ki kadın ve kendini suçluyordu. Bedenen zor bebek annelerinin zaten canı çıkıyor, bir de üstüne bunları duymayı bence kimse hak etmiyor.

Belki iyi niyetle dediniz ama ben son ana kadar neredeyse yatarak, kanamalı, riskli ve sürekli ya bebeğime bir şey olursa tedirginliği ile bir hamilelik geçirdim. Üstüne bebeğim çok zor ve alerjik. Okuyunca çok üzüldüm açıkçası.

Benim bebeğim de kabak yediği günler çok daha yumuşak ve zorlanmadan kaka yapıyor.

Kızlar yaşamadığım için nasıl olabileceğini kestiremiyorum hic o yüzden sizin samimiyetinize inanıyorum. Bu Gökhan çıra ile bebeginin fotoğraf cekilme mevzusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Kız bebek baba mahremi nereye kadar oluyor?

Doğduğunda uzun doğdu canım 37 haftalık 51 cm doğdu

Fotoğrafları gördüm. Ben mahremiyet ve özel bölge gibi kavramların ailede öğretildiğini ve öğretilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yarın bir başkası sevmek adı altında çocuğa aynı şekilde yaklaşsa çocuk bunda herhangi bir yanlışlık sezmeyecek çünkü ailesi de onu öyle seviyor, demek ki bu amca vs de beni seviyor diye istismarı fark etmeyecek.

Benimki her kavak verdiğimde kabız oluyor internette araştırınca da öyle diyor bilemedim

Bu adam kim bilmiyorum ama internetten baktım, çocuğu pipisine oturtmasa iyiymiş. Ne saçma ve dangalak bir poz. Dün internette roman bir ailenin kızlık zarı raporu ile ilgili beyin yakan açıklamasını dinledim, o geldi aklıma.
Bi de adam selin ciğerci’nin sevgilisi miymiş? O trans kadın değil mi? Çocuk kimin çocuğu bişey anlamadım.

Bir tez benden gelsin. Doğumdan sonra annenin duyguları ve ailenin ortamına göre olabilir mi ? Arkadaşım sen cok sakinsin bebende sakin diyor. O çok bağırıp çağırır çocukları da öyle.
Bence bu tez de olmaz bebegim dogdugundan beri aglak huzursuz bir bebek.hatta kaygılı diye teshis koymustu doktor,sling ve kanguru kullan sürekli temas isteysn bir bebek demisti.

Kizlar e bebekten mama sipariş etmiştim pazartesi geldi 2 kg dün 500 Gr olan bir paketi açtım Aptamil yoğun demirimsi ve balık kokusu daha oncede alıyordum 1000+1000 olan bu paketten ilk kez böyle çıktı yazdım e bebekten dönüş olmadı Aptamil e yazdım iletişim istediler dahada dönüş olmadı ne yapmam gerek başına gelen oldumu böyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…