2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Memlekete taşıdığımızdan beri gün içinde annem ve kızkardeşimin desteğiyle bakıyordum bebeme. Fındık zamanı, annem bahçede artık full. Kızkardeşim de iş için şehir dışında. Olur da benden haber alamazsanız ya bir yerlerde ağlıyor ya da bir yerlerde sinir krizi geçiriyorumdur. Şu ayı hayırlısıyla hızlıca kazasız belasız atlatmayı diliyorum.
Sen yaparsıııınnnn krizime girdin hemen gel buraya bdv mi neydi oraya uydur bir şey bak keyfine 😄 şaka bir yana hayırlısıyla onu da güzel bir şekilde atlatırsın. Hangimiz geçmedik o zorluklardan. Fındık bol olsun inşallah 🥰🥰

Ben de bugün neden benim kimsem yok diye düsünüyordum,cok zor gercekten
Allah kimseyi muhtaç bırakmasın. İstanbul'da az altıma isemedim, bir lokma bir şeyi geçtim bir yudum su bile icemedim. Biz üç kardeşiz, hep üç çocuğum olsun isterdim. Rabbim eksikliğini göstermesin. Büyük de konuşmayayım ama zirvede birakicam bu işi. Allah isteyen herkese nasip etsin.

Bende bugün organik tavuk tatlı patates havuç soğan sarımsaklı bi çorba yaptım çorba dediğim püremsi ilk defa tavuk yedirdim tavuğu üç parça buzluğa atsam sorun olurmu organik kefirde içirdim kefiri sevdiler mama sanmış olabilirler
Bende bugün ilk defa tavuk yedirdim. İşyerindeki yemekte çıkmıştı cok sevdi. Tavuktan mi yoksa herkes yemek yiyor diye oda mi yedi anlayamadim

İmkanim olsa bende kucağımda uyutsam. Cokta severim. Ben kreşe hazırlık olsun diye düşünüyorum. Bu hafta 2 kisi bir yaşında kreşe verdikleri anılarını anlattilar. Orda emzigi takip kendi kendine uyuyor cocuklar diye. Kizim o zorlugu orada yasamasin benim yanımda alissin istiyorum
Imkanim olsa keske senin gibi uyutabilsem, sirt agrisindan kizima enerjim azaliyor ister istemez.

Pismis tsvugu asla buzluga atma. Zehirler.
Çiğ için diyecektim ki koyamadan pişirdim afiyetle yedik neyse yarın tekrar alıcam arkadaş gıda mühendisi sordum hiç bişey olmaz çiğden dondurabilirsin dedi kendimize öyle yapıyordum ama bebek olunca ekstra hassas oluyor insan

Ay bugun asiri duygusalim actim gebelik fotolarina videolarina bakiyorum kizımin ilk dogdugu zamanlara bakip bakip agladim.ne tuhaf,zaman nasil gecmis 🥲 o kadar normal doguma hazirlamistim.ki kendimi 12.hafta yanilmiyorsam pilatese yogaya baslamistim her gün yürüdüm, son haftalarda merdiven egzersizi yapmaya baslayacaktim ne hayallerim vardi, kitap okumalar,klasik muzik dinlemeler,meditasyon cdleri... tabi doktor birden alicaz diyince bana kal geldi,nasil agladim,ben hazir degilim,böyle hayal etmemistim diye offf bütün bunlar aklima.geldi yine icimde kalanlar o son gün,son dakikalar 🥲😭🥺
Ben de normal doğurcam diye yoga pilates gülle fırlatma atletizm güreş sırık atlama aklına ne gelirse yaptım ve 41. haftada 0.5 cm açıklıkla hastaneye yattım ahahahah. Ve sonunda normal doğurmak için rahimağzımı resmen krikoyla açtılar boşver yaptığın egzersiz sana kar olmuş ama olmayacaksa olmuyor.

Bugün kuzu kıymalı kabak,havuç,soğan yemeği yanına brokoli haşlaması vardı.
Sabahta sütsüz yumurtasız sadece muz ve unla olan pankek yaptım ilk defa. Alerjik bebesi olanlar aklınızda bulunsun.
Ben pancake çok yapıyorum. 1 olgun muz, 1-2 yk un (demir oranı yüksek unlar kullanmaya dikkat ediyorum), 1 yumurta az tarçın. Gayet güzel lezzetli oluyor ben de yiyorum arada. Demir olduğu için bunu c vitaminli bişeyle birleştirebilirsiniz atıyorum kivi ezmesi ya da mango ezmesi gibi.

Ben de normal doğurcam diye yoga pilates gülle fırlatma atletizm güreş sırık atlama aklına ne gelirse yaptım ve 41. haftada 0.5 cm açıklıkla hastaneye yattım ahahahah. Ve sonunda normal doğurmak için rahimağzımı resmen krikoyla açtılar boşver yaptığın egzersiz sana kar olmuş ama olmayacaksa olmuyor.
Bende açılmasın içerde bi gün daha dursunlar diye tam dokuz hafta felçli gibi yattım 35+0 a kadar anca tutabildim biz akranlarımızı boy ve kiloda yakaladık ama acaba bir buçuk ay fark hep olucakmı

Bende açılmasın içerde bi gün daha dursunlar diye tam dokuz hafta felçli gibi yattım 35+0 a kadar anca tutabildim biz akranlarımızı boy ve kiloda yakaladık ama acaba bir buçuk ay fark hep olucakmı
Benimki 11 Ağustosta 7. Ayı bitirecek ve aydaşlarından azıcık önde muhtemelen çok geç doğduğu için fakaaat o kadar minik şeyler ki bu farklar ben özellikle 1 yaş sonrası bişey ifade edeceğini düşünmüyorum.

Ben pancake çok yapıyorum. 1 olgun muz, 1-2 yk un (demir oranı yüksek unlar kullanmaya dikkat ediyorum), 1 yumurta az tarçın. Gayet güzel lezzetli oluyor ben de yiyorum arada. Demir olduğu için bunu c vitaminli bişeyle birleştirebilirsiniz atıyorum kivi ezmesi ya da mango ezmesi gibi.
Yumurta kullanamıyorum ama dediğin gibi mango ve kiviyi deneyeyim ben de teşekkürler canım 💐💐
Benimki 11 Ağustosta 7. Ayı bitirecek ve aydaşlarından azıcık önde muhtemelen çok geç doğduğu için fakaaat o kadar minik şeyler ki bu farklar ben özellikle 1 yaş sonrası bişey ifade edeceğini düşünmüyorum.
aaaa benimki de aynı gün 🥰🥰

X