2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar bebem yoğurt yediğinde yüzü kızarıyor parça parça, sivilce oluyor, ertesi gün yatışıyor. Doktora sorduğumda asitli olduğundan yapar yüzünde yerken kalanlar ama vücutta döküntü vs yoksa çok önemsemiyoruz, vücut alışkanlık geliştirecek dedi. Sizde böyle bir şey oldu mu? Yemek yedirirken silmek istemiyorum yüzünü ama yoğurt yerken siliyorum mecbur.
Benim kizımda da var iki gündür pütür pütür labneden mi oluyor acaba yoksa gunes sicak mi diye düsünüyordjm

Marketten tambuğday makarnası aldım
Ama hiç denemedim makarna çok tüketmiyoruz nadiren yediriyorum
Deneyince sizede yazarım

Deneyince sizede yazarım
Bizim kilo az diye doktor boş kalori olarakta önerdi. Spagetti ikiye kırıp pişirdim önüne verdim kızlar blw şeklinde, bayıldım gülmekten. Hemen kameraları hazirda tutup deneyin😅 kendim de ağzina verdim hupp yapmayi bile ogrendi bikac tanesinde bazisini dolayip verdim.

Deneyince sizede yazarım
Bizde kusma nedeniyle destek için en başından beri hep karbonhidrat var menüsünde. Şimdi etinin sebzesinjn yanına makarna, pirinç ya da bulgur pilavı muhakkak istiyor doktoru.

Kızım blwde çok heyecanlanıyor. Avucluyor ama ağzında iceri götüremiyor. Elini açıyor assagiya düşüyor. Ya da agzina sokamıyor bir sonra yine uzaniyor elinden o sirada dökülüyor çok komik oluyor. Geçen neydi hatırlamıyorum kıvamlı bisey avucunun üzerine ben biraktim o agzina soktu yedi.yaladi😅

Ben ilk defa bugün blw olarak eline salatalık verdim. İçini emip dışını fırlattı. Biz yemek yerken eline bişeyler vercem artık.

Salatalık tehlikeli değilmi
Oğlum ısırıp koparıyor sonra boğazında kalıyor kusuyor
Blw’de daha doğrusu parmak gıda olarak salatalığı soyduktan sonra dış sert kısımları kesip çekirdekli yumuşak kısımları serçe parmak boyutunda vermeyi öneriyorlar. O kısım yumuşak olduğu için damağıyla ezebiliyormuş. Ha ben verdim mıncırıp attı, cam rendeyle de yaptım seviyor salatalık 😁

Blw’de daha doğrusu parmak gıda olarak salatalığı soyduktan sonra dış sert kısımları kesip çekirdekli yumuşak kısımları serçe parmak boyutunda vermeyi öneriyorlar. O kısım yumuşak olduğu için damağıyla ezebiliyormuş. Ha ben verdim mıncırıp attı, cam rendeyle de yaptım seviyor salatalık 😁
Dişini kaşısın diye hep ver dediler burda salatalıklar çıktı bayadır bol bol heryerde
Ama damağını çok iyi kullanıyor kesmek ve çiğnemek için koparıveriyor herşeyi

Ben kavunu karpuzu eline veriyorum sonu küçülünce atıyorlar ama seviyorlar başka birşey vermedim

Dişini kaşısın diye hep ver dediler burda salatalıklar çıktı bayadır bol bol heryerde
Ama damağını çok iyi kullanıyor kesmek ve çiğnemek için koparıveriyor herşeyi
Canım ben derindondurucuya yicek atarken yoruldugum için son kalan havuçları parmak seklinde kesip direk attım, hiç islemsiz.
Çıkartiyorum hafif buzu üstünden gidince kız onu çok güzel diş kaşıyıcı yapti. Ve kayış gibi oluyor , yenmiyor da kopmuyorda, havuç sertliği de yok😅 taa en son ucu biraz duzlesiyor artık.

Ben ilk defa bugün blw olarak eline salatalık verdim. İçini emip dışını fırlattı. Biz yemek yerken eline bişeyler vercem artık.
Ben fix her gün veriyorum eline ve kabuğunu soymadan kesmeden direkt ama benimkinin dişleri var biraz dişlerini kaşıyor biraz ısırıyor bazen koparıyor büyük parçaysa alıyorum ağzından. Sabahları da kahvaltısında domatesle beraber minicik doğrayıp yediriyorum. Hatta geçen havuç verdim ısırıp koparamadığı için attı salatalığın en azından suyu geliyor ağzına tatmin ediyor 😂

Ben fix her gün veriyorum eline ve kabuğunu soymadan kesmeden direkt ama benimkinin dişleri var biraz dişlerini kaşıyor biraz ısırıyor bazen koparıyor büyük parçaysa alıyorum ağzından. Sabahları da kahvaltısında domatesle beraber minicik doğrayıp yediriyorum. Hatta geçen havuç verdim ısırıp koparamadığı için attı salatalığın en azından suyu geliyor ağzına tatmin ediyor 😂
Havucu da sordum. Biraz haşlayıp verebilirsiniz eline dedi.

Semizotu yaptım kızıma 😁 soğanı zeytinyağında çevirdim, semizotunu kattım su koydum haşladım hepsini. Pirinci ayrı yerde haşladım. Semizotu pişince blendırdan geçirdim, pirinçleri şöyle bi çatalla ezdim azıcık birleştirdim onları. Bayıldı büyük pirinçleri yedi bazen çıkardı. Kaşığı elimden alıp biraz kendi yedi. Kocama dediğimde yok ya yapamaz diyor. Kaşıkla tabaktan alabildi mi dedi. Dedim bebem 7 aylık daha nası yapsın. Ben koydum kaşığa o kaşığı alıp soktu ağzına. Sonra doyunca oyun yaptı kaşığı savurdu 😂 saçlar yüz gıdısı hep yeşillik tarlası

X