2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Her bebekte işleyen tek bir yol olduğunu zannetmiyorum. Mesela benim kız bayağı tatlı seviyor. Ben yulafi, avokadoyu hep muzla karistirip veriyorum. Meyvenin tazesini de kurusunu da çok seviyor. Kuzu kıymaya alıştı ama ilk yediğinde öğürmüstu. Bugün ilk defa makarna yedi, bayıldı. Deneye deneye, bir de zamanla oluyor çoğu. Ama yemeyen, yemek seçen çocuk ne yaparsan yap biraz zor oluyor. Sen sabırla tattir. Büyümeyen bebek, yemeksiz çocuk yok illaki yavaş yavaş da olsa yiyecek.

Bende unutmuşum geçmişi. Kız varya hemen ciddili senaryolar düşündüm.Ameliyat olsam kızı naparim, patlasa ambulansa nasıl alırlar kızı vs. Simdi yine gaz sancısı olduğuna kanaat getirdim. Yogurt çorbası yapmıştım yillar sonra, benim kesin laktoz intoleransim var. Randevuyu bile iptal edicem.

Kalabalik sofralara oturt herkes hapur hupur yiyilecek oyle sofralar coluk cocuk.cok ise yariyor

Uyku maması gibi bişey yapıyor musunuz? En son kaçta bir şey yediriyorsunuz?
Bugün iki öğün yedi benimki. Şimdi bişey yapıp yedirsem mi? Çok mu geç? Uyumuyor yine and içmiş. Oyun oynuyor.

Bugün iki öğün yedi benimki. Şimdi bişey yapıp yedirsem mi? Çok mu geç? Uyumuyor yine and içmiş. Oyun oynuyor.
Ben emzirerek uyutuyorum uyumadan 1-1.5 saat önce yemek tarzı bir şey vermiyorum emerse emer yoksa yemekle zorlanır diye vermiyorum.

Sanki apandistim patlıcak ama bana acıdığından patlamıyor. Yarına randevu buldum ama acile mi gitsem kızlar. Sag tarafıma dönünce batma oluyor o bölgede
Şimdi nasıl canım azaldı mı biraz. Kimyon çayı yapıp içsen gaz ise o rahatlatır. Değilse zaten annenle haberleşip doktora gitmende fayda var.

Arkadaşlar bamya nasıl yapılır bebek için? Normalde de bilmiyorum bamya nasıl yapılıyor.
Normal bamya çok yaparım ben severim de eğer bebişe yapacak olsam şöyle yapardım : bamyaların uçlarında ip tarzı bir şey varsa temizlenir. Sap kısımları küçük bıçakla koni şeklinde kesilir. Bamyalar bebişe göre doğranıp limonlu suya atılır. Sonra bir tencerede kuzu kıyma kısık ateşte biraz kavrulur üzerine soğan eklenip o da kavrulur. Üzerine salça eklenir o da kavrulur. Sonra bamyalar süzülüp onlar eklenir. Sıcak su ilavesi yapılır. Bamyalar pişene kadar kısık ateşte kontrollü pişirilir. Bebiş limon ve maydonoz ile tanışmışsa yemeden hemen önce sıcakken limon suyu ve maydonoz ilave edilir. Soğuyunca şifa olsun.

Allah korusun ben de korkuyorum ondan ama müslinle dokunmuyor bi yere zaten inşallahta bir şey olmaz hiç birine

Ben mutlaka veriyorum ya genelde çorbayı yatmadan veriyorum gün içinde taneli yiyor yatarken hafif taneli çorba içiriyorum küçük kase kadar gece emzirmiyrm çünkü

Evinde tek misin annen yanın da mı

Uyumadan baya önce yemiş oluyor benimki zaten 3 öğün veriyorum emiyor da. Kilosu bayadır sabit gibi yavaş kilo alıyor ama 4 öğün de çok bence.

Ben ilk defa kuzu kıyma denedim. Patates, kabak, havuç, soğan, sarımsak, minicik salça ile sevdi. Birazını sıcak sıcak kavanozladım. Yarın akşam için. Yarın akşama yedirebilirim değil mi?
Bir de kalan kıymayı ne yapsam 300 gr kıyma verdi kasap. Nasıl muhafaza ediyorsunuz siz?

Ben buz kalıbını strece sardım kıymayı bastım her yemeğe bir tane atıyorum buz kalıbından fazla gelirse yemeklik top top yapıp streçleyip buzluğa attım buzlu buzlu yemeğe atıyorum bi top

Ben onları ceviz kadar toplar haline getirdim, buzdolabı poşetine dizdim. Buzluğa attım. Her lazım olduğunda bir top çıkarıyorum. Hemen çözünüyor.

Ben buz kalıbını strece sardım kıymayı bastım her yemeğe bir tane atıyorum buz kalıbından fazla gelirse yemeklik top top yapıp streçleyip buzluğa attım buzlu buzlu yemeğe atıyorum bi top
Ben onları ceviz kadar toplar haline getirdim, buzdolabı poşetine dizdim. Buzluğa attım. Her lazım olduğunda bir top çıkarıyorum. Hemen çözünüyor.
Ben de böyle yapayım. Yarın yapsam sorun olmaz di mi? Şimdi aşırı yorgunum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…