2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Saatli konusu aslında doğduğundan beri her seyini aynı saatte, bir rutinle yapmış olmamdan kaynaklı. Rutine alışıyorlar ve seviyorlar. Bu da anneye de bebeğe de kolaylık sağlıyor gerçekten… maşallah seninki de hareket konusunda iyi gitmiş. 2 hafta sonra 8 aylık. Benimki hala emeklemiyor mesela. Hepsinin ayrı ayrı gelişimleri gerçekten

Maalesef benim bebegimde islemedi bu durum rutine baglamak icin elimden geleni yaptim ki benim icin cok önemli,her sey planli programli olmadi mi olmuyor bende zihin yapim geregi.kızım bunu bozdu sen plan program yaparsan ben bozarim dedi belki zamanla basaririz her günümüz farkli geciyor bir gün uyudugu saatte ertesi gün uyumuyor,bi gün gece uyuyorsa ertwsi gün uyumuyor o günun ritmi bambaska sekilde degisiyor,anlik bizde su an her swy

Kizlar ben labneye bayıldım. Kahvaltida yarım yumurta sarisina buladim yedi ve yanında kavurma et verdim. Uyaninca bir ara tarhanaya baslicam.
Tarhanin ölçüsü nasıl yapılıyor? Beyorganik aldım. Kiymali ve kiymasiz anlatabilir misiniz bilen?

Toz tarhana mı aldın turuncu olan onları hiç bilmiyorum bizim tarhana dediğimiz şey yoğurtlu beyaz bişey

Kavurma eti.nasil yedi labneyi sen mi yaptin

Her bebek farklı diye boşa demiyorlar gerçekten. Keşke bir yöntem hepsinde işe yarasa iyi olsunlar da zamanla olur hepsi…

benimki de hep aksam 9 da uyuyor ve bu beni çok eve kapatıyordu. Ramazan ayının sonlarında hele dedim ki artık yeter bari 10 da uyusun. Yaz geldi artık 9 da uyuyunca hep evde kalıyorum. Sıkıldım, bunaldım falan. Aldım çocuğu 10 a kadar oyaladım ful gezdirdim. Öyle böyle değil 9 da miyaklamaya başladı uykusuzluktan zor tuttuk ettik falan. Dedim olsun böyle böyle aksam 10 a kayacak uyku saati. Ertesi gün 8 de uyudu dedim yook 9 daha iyidi annecim sen nasıl istiyorsan öyle uyu ben karışmıyorum

Ramazan da bizimkide ne hikmetse 8-9 gibi uyuyordu sahura kalkıyorduk birlikte
Şimdi bende 10:30 yaptım uyku saatini sabah iyi uyusun diye çok çözüm olmadı ama en azından 7-8 e kadar idare ediyoruz sonra uyutamıyoruz erken yatınca 5 ten sonra zabdedemiyorum bu sefer

2 tatlı kaşığı tarhanayı önce tencerede kısık ateşte tek kavuruyorum hafif tarhana kokusu çıkana kadar. Kokusu cıkınca üstüne bir bardak suyun çeyreğini döküyorum. Hemen karıştırıp tarhanayı suda çözdürüyorum. Kaynayınca suyun kalanını döküp, altını kapattıktan sonra da zeytinyağı ekliyorum

Kıymalıda önce kıymayla yağı kavurup sonra tarhana. Gene 1/4 su. Arkadan kalan su

Kızlar konulardan bağımsız tatil için önerebileceğiniz otel var mı bu sene gideniniz. Muhafazakar tarzda ve çocukla rahat edebileceğim. Antalya ve ege tarafları bakıyorum

Ay kayması iyi olmuş uyku saatinin. Dediğin gibi erken kalkıyorlar. Ben de onun zorluğunu yaşıyorum. Sabahın köründe ayaktayız

Kızlar konulardan bağımsız tatil için önerebileceğiniz otel var mı bu sene gideniniz. Muhafazakar tarzda ve çocukla rahat edebileceğim. Antalya ve ege tarafları bakıyorum
Telmessos neva hotel var muğla da. Kadınlara özel havuzu da, eşinle birlikte girebileceğin karışık havuzu da var

Ben hep 1 yk tarhana ile yapiyorum.1 yk tarhana uzerine 1 cay bardagi soguk su koyuyorum once bir karistiriyorum ocagi acmadan topak topak kalmasin diye sonra ocagi aciyorum kaynayana kadar karistir sonra altini kis azcik da oyle pissin kapat,hazir.Kiymali da ise once kiymayi kavuruyorum sonra corbayi aynen bu sekilde yapip karistirip bi tasim kaynatiyorum hazirEn son servis ederken uzerine biraz sizma zeytinyagi gezdiriyorum.

Ben de erken uyuyan bebeklere ozeniyorum hepYan komsumuzun bebegi var 6 ay buyuk en gec 8de uyuyor sonra anne babasi bahcede sarap yemek takiliyolar.Bizimki 10a kadar ayakta hatta bazen daha da gec.Benim de uykum geliyor yatiyorum onunla

Sağol canım. Yapayım bugün ben de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…