2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Tatlı tatlı geri geri komik görünüyor ama işte analık arada bir ileride gidip gönlümü almıyor kerata ☺️ neyse sağlıklı olsunlarda ha ileri ha geri ha duran adam 🥰🥰
Onu da yapar hiiç merak etme. Popik yerden kalkmış bir kere. Gelir gerisi de Allah ın izniyle ☺️ aynen öyle. İyi olsunlar da…

Ay size de geliyor mu arada, bazen diyorum kendi kendime acaba nasıl biriyle evlenecek, onun kaynanası nasıl olacak, nasıl arkadaşları olacak, kimlerle muhatap olacak, kimleri kapımıza arkadaşım/ eşim/ dostum diye getirecek?😄

marmeladova marmeladova instagram geri açılmış arkadaşlara duyurulur yalnız kullanmayanları etiketledim😂
Watsap durumdan bir arkadaş basın açıklamasıyla nasıl girileceğini anlatmış😂
Cunku ben Instagram açmaktan vazgeçtim 😂 bugünkü doktor görüşmem beni biraz daha idare eder tarif açısından dedim ve Instagram sayfamı açmadan kapattım 😂😂

Onu da yapar hiiç merak etme. Popik yerden kalkmış bir kere. Gelir gerisi de Allah ın izniyle ☺️ aynen öyle. İyi olsunlar da…

Ay size de geliyor mu arada, bazen diyorum kendi kendime acaba nasıl biriyle evlenecek, onun kaynanası nasıl olacak, nasıl arkadaşları olacak, kimlerle muhatap olacak, kimleri kapımıza arkadaşım/ eşim/ dostum diye getirecek?😄
Benim de aklıma geliyor. Diyorum acaba hangi meslekte olacak, ilgi alanı ne olacak, kimle evlenecek ayy haklarında hep en hayırlısı olsun inşallah hepsinin 🥰🥰
:nazar: :nazar: :nazar: benimkinin uykusu kevgire dönüyor, sizinkiler bari uyusun. Darısı bizim de başımıza 🤲🏻💜
amin hemencecik uyusun senin bebişte inşallah 🥰🥰
Cunku ben Instagram açmaktan vazgeçtim 😂 bugünkü doktor görüşmem beni biraz daha idare eder tarif açısından dedim ve Instagram sayfamı açmadan kapattım 😂😂
ahaahah işte beklediğim yorum 🤣🤣🤣
marmeladova marmeladova canım Acelya A Acelya A nın kayınvalidesini biraz över misin 🤣🤣

Nasil kestirdin nasil cektirdin. ilk defa yapana anlatıyor gibi anlatir misin canım mumkunse ölçülü
Youtube linki attım canım o hanımın tariften yaptım o 5 lt ile yapmış benim 1 litreden azdı sütüm. Suyu kaynattım kıstım bir limon suyunu kattım az tuz kattım bir türlü kesilmedi az da yoğurt kattım öyle kesildi. Daha önce sütüm kesildiğinde peynir yapayım diye yoğurt kat demişti annem o yüzden yoğurdu da katayım dedim. 15 dakika kadar kısık ateşte kaldı kapadım altını. 15 dk süzdürdüm üzerine ağırlık koymadan. Mutfak robotunda bızzlattım bir de tereyağ kattım öyle bızlattım işte labneye benzer bir şey oldu kızım da yiyor

Suan erken de onune o tarz oyuncaklar var ondan koyup onu cektikce ona ulasmaya calisiyorlar. Arkadasiminki de geri geri emekliyordu tirtil oyuncagini surdukce ona uzanmaya calisti iyle oyle emekledi.

Arkadaşın ben miyim acaba dedim. Benim kızım da tırtılla emekledi aynı bu şekilde 😍

Ay denedim öyle uğraşıyorum bizim akıllı bıdık yan falan bi kaç turda oyuncağa göre yine kendini ters çevirttiriyor sonra geri geri gidip alıyor ya da oyun halısını kendine çekiyor oyuncak ona geliyor 🤣🤣🤣 (ben zaten oyuncağı kendine çektiğini görünce bıraktım, kısa yolu bulmuş amaaaannn çalışıp çabalayacakta nolacak dedim) şimdi kendi halinde bakalım güncelleme ne zaman gelir
Canım bir sonraki aşama kalmış emeklemeye😍
Benim kızımda böyle başlamıştı. Oyuncak gelsin diye halıyı, yataktaysa çarşafı çekiyordu. Öyle öyle uzanmayı öğrendi. Sonra hep uzandı. Sonra sürünüp emekledi.
Senin bebis bu aşamada iyice güçlenip çok güzel emeklicektir

Ahahah o da denmez ama dertler derya olmuş kim ipler noktalama işaretini 😆😆🤣
Noktalama işaretsiz okunmuyor ama bazıları😅 ben çok takılırım noktalama işaretlerine
Ay denedim öyle uğraşıyorum bizim akıllı bıdık yan falan bi kaç turda oyuncağa göre yine kendini ters çevirttiriyor sonra geri geri gidip alıyor ya da oyun halısını kendine çekiyor oyuncak ona geliyor 🤣🤣🤣 (ben zaten oyuncağı kendine çektiğini görünce bıraktım, kısa yolu bulmuş amaaaannn çalışıp çabalayacakta nolacak dedim) şimdi kendi halinde bakalım güncelleme ne zaman gelir
Benimki de tıpa tıp aynıydı 1 haftayı geçecek elleriyle ileri doğru sürünüyor göbek üstü. Hele kablo, poşet vs tehlikeli bir şey görmesin ışık hızıyla gidiyor dokunmaya. Şimdi yeni yeni dizleri ve elleri üzerinde yükselip yaylanmaya başladı 😂 hepsi sırayla oluyor ha emekleyecek diye de bir şey yok direk yürüyen bebeler de var.

Ay kızlar ben de benim bebek normal mii anormal mii onu çözemiyorum. Bakıyorum gayet mutlu, düzenli her seyi, saatli gidiyor hep. Kahrı olmuyor yani bana. Bu kısmı çok güzel. Ama ne dişi , ne emeklemesi, ne gram iştahı, ne desteksiz oturması var. Varsa yoksa sen konuş o bağırsın, çığlık atsın, alkışlasın. Tamam. Robot gibi geliyor bazen. Ona mı güncelleme lazıım bana mı anlayamıyorum 😄🤦🏻‍♀️ ay hep bir geridenlikle uğraşıyorum yok kilosu yok boyu sıyırmama ramak kaldı galiba 😄
Canım gayet normal ki bence her bebek normal.benimkinin rutini olamasa da bir günü bir gününü tutmasa da.mesela ben de imreniyorum saatli bebelere,su saatte bunu yapiyoruz bunu bilmek bile insan zihnini rahatlatir bizde de o yok maalesef zihnimde.bir sürü sekme acik kaliyor. Dis ve konusma kısmında ayniyiz bekliyorum bakalim.4.5 aylikken emekleyince heralde her seyi erken olacak benim bebenin dedim bak daha yapamadiklari var

Benim bebe de emekleme emaresi yok ya sürünme dahi yok 😂 yani gövdesini kaldırıyor elleri ve ayakları üzerinde duruyor ama eğer ayağını dayayacağı bir yer bulduysa kendi kendini sallıyor. Biraz geri geri gidiyor sadece o da kıza kıza önüne oyuncakta koyuyorum yok çırpınıyor sadece. Sizlerin dediği gibi çarşafı falan çekip oyuncağı almayı da akıl edemiyor henüz sanırım. Emekleme gelişim basamağı değil ama ne biliyim ya 1 ay küçük arkadaşımın oğlu var o da sürünerek istediği her yere gidiyor. Benim oğlan tembel heralde 🤦🏼‍♀️😂

Acelya A Acelya A ben hamile olduğunu unutmuşum ya ondan sordum neden kesiyorsun diye.

Arkadaşlar evde labne yapan varsa hayrına bi atabilir mi tarif?
1 litre sutu isitiyorum yogurt mayalama kivaminda.1 kibrit kutusu kadar suzme peynir ile mayaliyorum.6 saat tezgahta mayalanacak sonra 6 saat buzdolabina kaldiriyorum.Sonra da bunu tulbent ile suzduruyorum dolapta ve hazir.Cok lezzetli oluyor 5-6 gun icerisinde tuketmek gerekiyor.

nasil biri olacak neleri sevecek diye cok dusunuyorum😍
Benim bebe de emekleme emaresi yok ya sürünme dahi yok 😂 yani gövdesini kaldırıyor elleri ve ayakları üzerinde duruyor ama eğer ayağını dayayacağı bir yer bulduysa kendi kendini sallıyor. Biraz geri geri gidiyor sadece o da kıza kıza önüne oyuncakta koyuyorum yok çırpınıyor sadece. Sizlerin dediği gibi çarşafı falan çekip oyuncağı almayı da akıl edemiyor henüz sanırım. Emekleme gelişim basamağı değil ama ne biliyim ya 1 ay küçük arkadaşımın oğlu var o da sürünerek istediği her yere gidiyor. Benim oğlan tembel heralde 🤦🏼‍♀️😂
Benimki de emeklemiyor yeni yeni surunuyor sadece ☺️

Noktalama işaretsiz okunmuyor ama bazıları😅 ben çok takılırım noktalama işaretlerine

Benimki de tıpa tıp aynıydı 1 haftayı geçecek elleriyle ileri doğru sürünüyor göbek üstü. Hele kablo, poşet vs tehlikeli bir şey görmesin ışık hızıyla gidiyor dokunmaya. Şimdi yeni yeni dizleri ve elleri üzerinde yükselip yaylanmaya başladı 😂 hepsi sırayla oluyor ha emekleyecek diye de bir şey yok direk yürüyen bebeler de var.
Ahhahah yaylanmaları çok komik değil mi ya çok gülüyorum poposunu çıkara çıkara🤣🤣 Benimki geri geri sürünüyor aferin kızım diyorum daima geri aman hiç ileri olmasın 😂😂

X