2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar özel sağlık sigortası bexseronun ilk dozunu ve rotavirüs aşılarını karşıladı diğer doz bexsero ve nimenrixi karşılıyormu bilen varmı

Kizlar civilden aldığım mycey göğüs pompam bozuldu kızım ısırıyor giyilebilir almayı düşünüyorum yarın önerisi olan varmı e bebekte var o nasıl alan varmı acaba

Kızlar özel sağlık sigortası bexseronun ilk dozunu ve rotavirüs aşılarını karşıladı diğer doz bexsero ve nimenrixi karşılıyormu bilen varmı
2092 TL ödedim sağlık sigortası yaptirmamistim inşallah karşılar iki olunca daha zor Allah kolaylık versin ateş pahası herşey

Kızım 7 ayı doldurdu hala dişi cıkmadı kızlar.sizin bebekleriniz ne durumda? Yazısmalarınızı okumaya calısıyoruk simdi ķız uyanmadan

Benim kız 7 ay 1 hafta daha dişi çıkmadı ve beyazlık falan da yok yakın zamanda çıkmıcak gibi. Boşver daha iyi dedi bize asm deki hemşiremiz
Benim kızım 7 Ay 18 günlük oldu 2 alttan var 4 tanede üsten cikariyor yerleri baya belli her çocuk farklı benim kız desteksiz asla oturmuyor emeklemiyor mesela ama aynı aydakiler çoğu emekleyip desteksiz oturuyor canım takilmayin o yüzden çok cadıyız bu aralar çok agrilarimiz oluyor

2092 TL ödedim sağlık sigortası yaptirmamistim inşallah karşılar iki olunca daha zor Allah kolaylık versin ateş pahası herşey
24 bin lira limitten 3300 TL geri kaldı sağlık sigortamız iki ay sonra yenilenecek 20 bin lira harcamışız sağlık için birine yedi ayda rutin kontoller dışında ekstramızda yok yani herşey pahalı aynen

24 bin lira limitten 3300 TL geri kaldı sağlık sigortamız iki ay sonra yenilenecek 20 bin lira harcamışız sağlık için birine yedi ayda rutin kontoller dışında ekstramızda yok yani herşey pahalı aynen
Tatilde hasta olunca bodrum acıbademe gittik. Sağlık sigortası olduğu için kan testleri, doktor, %30 katılımlı 840-tl verdim. Ama covid testi dahil 4lü test varmış karşılamadı onu 4bin dedi. Allahtan barolar birliği ile anlaşma var ordan indirim yaptırdım 2bin verdim testlere. Kız 39 derece ateşle yanarken testi başka yerde yaptırayım vs de diyemiyorsun. Sağlık zor ya

Kızlar ek gıdaya biz biraz geç geçtik tadımları yaptırıyorum. Dün sek günlük sütü activia ile mayaladım küçük kavanozlara. Sütçüden alıp mayaladığım süt gibi katı olmadı daha cıvık oldu. Normal mi ben mi beceremedim?

Sabah dört buçukta bir cinnetle ağlaya ağlaya yatmış uyumuşum bir saat kesintisiz, Allah'ım ne güzel şeymiş uyumak. Bir saat bile olsa.

Bizim bi tanidigimiza doktoru alerji ilaci vermis bu cocuk hic uyumuyor diye gittiklerinde sonra uyumus hep cocuk nasil baydiysa artik ben bu kontrolde sorucam ama vermez ilac falan kesin
Biz alerji yüzünden gittiğimiz doktor doktor gezerken bilinen bir hastanenin çok iyi olduğu söylenen, herkesin övdüğü bir doktoru melatonin önermişti iki buçuk üç aylık bebeme. Siz de rahat uyursunuz demişti. Bizim derdimiz biz uyuyalım değildi, kızımıza derman bulmaktı. El kadar bebeye melatonin basacaktı adam, vermedik tabi ki.

Alerjik rinitim var, ben de dönem dönem kullanıyorum ama sırf çocuk uyusun diye de ihtiyacı olmadığı bir şeyi çocuğa vermeyi doğru bulmuyorum. Burada sitede de bir kadın çocuğu rahat uyusun diye her gece yatmadan evvel calpol verdiğini yazmıştı sanırım. Uyumasın napim ama gereksiz yere sistemine bir şey de girmesin.

Evet bu calpol meselesini eskiden çok verirlermiş benim kaynanada çocuk ıh dese elinde calpol tıkmaya çalışıyordu halbuki bu ağrı kesiciler ilerde çocuklarda cinsiyet karışıklığına sebep oluyormuş
Sabredebilmek lazım

Aynı düsüncedeyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…